پزشکان

جدیدترین روش کاشت مو【سال 1403】❤

ما امروز قصد داریم شما را با جدیدترین روش کاشت مو آشنا کنیم. کاشت مو به روشی گفته می ‌شود که در آن بهترین دکتر کاشت مو، موها را از نواحی، به نواحی دیگری که دچار طاسی و ریزش شده است منتقل می ‌دهد. این روش، کاشت موی طبیعی یا پیوند مو نام دارد. برای انجام کاشت مو سعی کنید به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه نمایید. ما در این مقاله جدیدترین روش کاشت مو را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به روشی گفته می ‌شود که در آن بهترین دکتر کاشت مو در تهران موها را از نواحی، به نواحی دیگری که دچار طاسی و ریزش شده است منتقل می ‌دهد. این روش، کاشت موی طبیعی یا پیوند مو نام دارد. در گذشته یک یا دو روش برای کاشت موی طبیعی وجود داشت ولی امروزه روش‌ های کاشت مو بیش تر از دو روش می‌ باشند. ما در این قسمت برخی از روش ‌های کاشت مو را در اختیار شما قرار داده‌ ایم:

کاشت نواری: در این روش برشی در پوست ناحیه پشت سر توسط پزشک ایجاد می ‌شود و فولیکول ‌ها یا گرافت ‌ها استخراج می ‌شوند. بعد از برش و استخراج فولیکول ‌ها، آن ها در زیر میکروسکوپ آماده سازی می شوند. روش کاشت نواری تهاجمی است زیرا در آن برش ایجاد می ‌شود و نیاز به بخیه دارد. در این روش ریکاوری طولانی ‌تر از روش ‌های دیگر است.

کاشت با استخراج واحدهای فولیکولی: در این روش به برش احتیاجی نیست و فولیکول‌ ها به صورت واحدی با ایجاد سوراخ‌ های ریز استخراج خواهند شد. این روش کم تهاجمی است که با نام کاشت موی بدون جراحی شناخته می ‌شود.

کاشت مو چیست؟

انواع روش‌ های کاشت مو

کاشت مو دارای انواع مختلفی است که پزشک با توجه به شرایط فرد بهترین روش را انتخاب می کند. ما در این قسمت انواع روش‌ های کاشت مو را در اختیار شما قرار داده‌ ایم که عبارتند از:

روش FUT: در این روش پزشک نواری را از پشت سر یا بالای گوش برمی ‌دارد و بعد از این کار، آن نوار را زیر میکروسکوپ بررسی می ‌کند و فولیکول‌ های موجود در نوار را استخراج می ‌کند و در نواحی مورد نظر قرار می‌ دهد. این روش یکی از روش‌ های قدیمی می‌ باشد.

روش FIT: این روش دارای ابزار مخصوصی می ‌باشد که بهترین دکتر کاشت مو در ایران سوراخ ‌هایی به قطر یک میلی ‌متر ایجاد می ‌کند و از آن نواحی فولیکول ‌ها را استخراج می ‌کند. این روش به نام روش غیر جراحی شناخته شده است. در این روش گرافت ها کم کم جدا می ‌شوند و در نواحی مورد نظر کاشته می‌ شوند.

روشSUT: در این روش فولیکول ‌ها به شکل واحد و بدون اتصال به دیگر بافت پوست انتقال داده می‌ شوند. استخراج فولیکول‌ ها از بافت سر به وسیله دستگاه ‌های مناسب و پیشرفته انجام می ‌شود. در این روش فولیکول‌ ها به صورت طبیعی رشد می ‌کنند و این روش از روش ‌های کاشت موی طبیعی به شمار می ‌رود.

روش ترکیبی: کاشت مو به روش ترکیبی یکی از بهترین راه‌ ها برای برگشت موهای از دست رفته افراد به طور طبیعی می ‌باشد. در روش کاشت موی ترکیبی از دو روش کمک گرفته می‌ شود و کاشت مو انجام می ‌شود. در این روش می ‌توان تا 5000  گرافت مو را در یک جلسه برداشت کرد. یکی از مزیت ‌های بسیار مهم این روش برداشت تعداد بالا گرافت در یک جلسه می‌ باشد.

کاندیدای مناسب کاشت مو

در هر روشی برخی افراد مناسب و برخی دیگر نامناسب می‌ باشند. کاندیدای مناسب کاشت مو کسانی هستند که قسمت بزرگی از موهای خود را به دلایل مختلفی از دست داده‌ اند و دچار طاسی کامل شده‌ اند. کسانی که از روش‌ های قدیمی کاشت مو استفاده کرده‌ اند و رضایت نداشته ‌اند می ‌توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که دچار ریزش موی سکه‌ ای یا منطقه‌ ای شده ‌اند کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو هستند. افرادی که در اثر حادثه، جراحت یا سوختگی بخشی از موهای خود را از دست داده اند و بانوانی که به صورت ارثی خط رویش موی آن ها بالاتر از حد معمول است یا به دلایلی مانند محکم بستن موها بافت‌ های متعدد کف سر را از دست داده ‌اند، کاندیدای مناسبی برای انجام این روش هستند.

کاندیدای نامناسب

افرادی که انتظارات غیر واقعی از کاشت مو دارند نباید این روش را انجام دهند. همچنین افرادی که مبتلا به آلوپسی منتشر بدون الگو هستند در قسمت جلو و فوقانی پوست سر موهای نازکی دارند، کاندیدای مناسبی برای انجام این روش نمی ‌باشند. همچنین افرادی که دارای ریزش مو بسیار زیادی هستند کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو نمی ‌باشند. کسانی که مبتلا به آلوپسی سیکاتریسیل فعال هستند نمی ‌توانند از این روش استفاده کنند زیرا این بیماری سبب از بین رفتن فولیکول های مو می‌ شود. کسانی که مبتلا به بیماری‌ های مزمن مانند دیابت غیر قابل کنترل یا عدم تعادل هورمون تیروئید هستند نمی ‌توانند از این روش استفاده کنند.

همچنین کسانی که به بیماری‌ های روانی تریکوتیلومانیا مبتلا هستند کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو نمی ‌باشند زیرا این بیماری تحت کنترل نیست. بانوانی که دارای ریزش مو با الگوهای زنانه هستند کاندیدای مناسبی برای انجام کاشت مو نیستند زیرا ریزش مو آن ها دائمی است و ممکن است ناحیه اهدا کننده مناسبی نداشته باشند. برای انجام کاشت مو، قبل از انجام باید به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه کنید تا با معاینه شما تشخیص دهد که آیا می ‌توانید کاشت مو را انجام دهید یا نمی‌ توانید از این روش استفاده کنید.

کاندیدای مناسب کاشت مو

مراقبت‌ های کاشت مو

 • افراد باید سعی کنند داروها و آنتی بیوتیک ‌هایی که پزشک برای آن ها تجویز کرده به طور مرتب استفاده کنند و آن ها را قطع نکنند و همچنین به هیچ وجه خودسرانه دارو استفاده نکنند.
 • بعد از انجام کاشت مو افراد باید تا دو ماه از مصرف مشروبات الکلی و سیگار و دخانیات دوری کنند تا به نتایج مطلوبی دست یابند.
 • تا مدتی بعد از انجام کاشت مو محل کاشت مو حساس است افراد باید سعی کنند به سر خود دست نزنند و سر را نخارانند و همچنین به سر خود فشاری وارد نکنند. سعی کنید در حین شستن سر بسیار مراقب باشید و فشاری به سر وارد نکنید.
 • بعد از انجام کاشت مو در هفته اول با زاویه 45 درجه بخوابید تا فشاری به سر شما وارد نشود.
 • افراد باید سعی کنند از برنامه غذایی غنی حاوی انواع گوشت، پروتئین، ویتامین ‌ها، میوه، لبنیات، حبوبات، سبزیجات و … استفاده کنند. از غذاهای شور، نوشیدنی‌ های حاوی کافئین و فست فود تا پایان دوره نقاهت خودداری کنید.
 • برای محافظت از سر و تارهای پیوندی در برابر نور آفتاب باید از کلاه مناسب استفاده کنید.

مزایا و معایب کاشت مو

روش ‌های کاشت مو دارای مزایا و معایب متفاوتی هستند. برخی از مزایای روش FIT عبارتند از عدم نیاز به پانسمان یعنی افراد نیازی به پانسمان ندارند. در این روش درد و خونریزی بسیار کم می‌ باشد و جای زخم از بین خواهد رفت. همچنین معایب این روش هزینه بالای آن می ‌باشد. روش FIT  دارای هزینه بالایی است. احتمال آسیب دیدن بخش زنده مو در این روش وجود دارد و تعداد فولیکول ‌های این روش محدود است. روند کار در این روش طولانی است و ممکن است بانک مو تخریب شود.

 مزایای روش FUT

یکی از مزایای این روش غیر قابل رویت بودن محل کاشت می ‌باشد. در این روش یک خط طبیعی در جلوی سر ایجاد می‌ شود و ظاهر آن بسیار طبیعی است. از دیگر مزایای این روش می‌ توان به طبیعی بودن ظاهر موها و عدم فرو رفتگی یا برجستگی پوست سر اشاره کرد. در این روش امکان برداشت موهای ناحیه پشت سر و دیگر نواحی مختلف بدن مانند کتف و سینه وجود دارد. همچنین از دیگر مزایای این روش می ‌توان به حفظ کیفیت گرافت ‌ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز اشاره کرد. این روش دارای معایبی است  که از معایب آن می‌ توان به خونریزی و تورم سر و صورت، کم شدن حجم بانک مو و احتمال باقی ماندن جای زخم پشت سر اشاره کرد.

انتخاب کلینیک معتبر

برای انجام کاشت مو افراد باید سعی کنند بهترین و معتبرترین کلینیک را انتخاب کنند تا به نتایج مطلوبی دست یابند. یک کلینیک معتبر باید مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان باشد، قبل از مراجعه برای انجام کاشت مو اطمینان حاصل کنید که کلینیک مورد نظر دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان است. از دیگر ویژگی ‌های بهترین و معتبرترین کلینیک می ‌توان به پرسنل دلسوز و محیط مناسب آن اشاره کرد. باید به کلینیکی مراجعه نمایید که دارای محیط بسیار مناسبی است و همچنین از بهترین و پیشرفته ‌ترین امکانات و تجهیزات برای ارائه خدمات با کیفیت به افراد استفاده می ‌کند.

همچنین بهترین کلینیک دارای تیم درمانی مجرب و حاذقی می ‌باشد. سعی کنید به کلینیکی مراجعه نمایید که دارای این ویژگی‌ ها باشد. معتبرترین کلینیک از متخصصان مجرب پوست و مو و جراحان بسیار ماهر کاشت مو بهره ‌گیری می ‌کند. به تمامی ویژگی‌ های ذکر شده توجه بسیاری داشته باشید تا بتوانید به معتبرترین کلینیک جهت انجام کاشت مو مراجعه نمایید.

انتخاب کلینیک معتبر

ویژگی های بهترین دکتر کاشت مو

برای کاشت مو باید به بهترین دکتر کاشت مو مراجعه کنید. برای مراجعه به بهترین پزشک باید ویژگی های بهترین پزشک را بشناسید. ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر کاشت مو را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارتند از:

 • اولین و مهم ترین ویژگی بهترین دکتر کاشت مو داشتن مدرک و تخصص ایشان می باشد. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به پزشکی مراجعه کنید که مدرکی معتبر از دانشگاهی معتبر داشته باشد.
 • از دیگر ویژگی هایی که حائز اهمیت است دانش پزشک می باشد. باید به پزشکی مراجعه کنید که دارای دانش و علم بسیاری در زمینه فعالیت خود می باشند.
 • یکی از ویژگی های بهترین دکتر تجربه کافی و سابقه کاری پزشک است. به پزشکی مراجعه نمایید که دارای تجربه بسیاری در زمینه فعالیت خود می باشد. چنین پزشکی شما را به نتایج بسیار مطلوبی خواهد رساند.
 • بهترین دکتر کاشت مو در رشت برخورد بسیار مناسبی با مراجعین خود دارد و سعی می کند تمامی نکات مورد نیاز را بریا آنان بیان نماید. پس به پزشکی مراجعه کنید که سعی می ‌کند به تمامی سوالات افراد به خوبی پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر کاشت مو در کلینیک بسیار مجهزی مشغول فعالیت است. به پزشکی مراجعه کنید که در کلینیکی که دارای تجهیزات بسیار مناسب و پیشرفته است فعالیت کند تا بتواند بهترین و با کیفیت ترین خدمات را ارائه دهد.

کلام آخر

کاشت مو به روشی گفته می ‌شود که در آن بهترین دکتر کاشت مو در تهران موها را از نواحی، به نواحی دیگری که دچار طاسی و ریزش شده است منتقل می ‌دهد. این روش، کاشت موی طبیعی یا پیوند مو نام دارد. کاندیدای مناسب کاشت مو کسانی هستند که قسمت بزرگی از موهای خود را به دلایل مختلفی از دست داده‌ اند و دچار طاسی کامل شده‌ اند. کسانی که از روش‌ های قدیمی کاشت مو استفاده کرده‌ اند و رضایت نداشته ‌اند می ‌توانند از این روش استفاده کنند.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با جدیدترین روش کاشت مو آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا