پزشکان

بهترین دکتر سونوگرافی در ایران ❤️【سال1403】+لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر سونوگرافی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با سونوگرافی در اختیارتان قرار دهیم. یکی از مهم ترین روش های تشخیص بیماری ها، سونوگرافی یا اکوکاردیوگرافی می باشد که توانایی بررسی کلیه بافت های زیر جلدی بدن اعم از: اندام های داخلی بدن، تاندون ها، مفاصل و عضلات بدن را دارا می باشد و در زمان بارداری نیز، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران به کمک آن رشد و نمو جنین، مشکلات احتمالی و یا ناهنجاری های ایجاد شده را تحت بررسی قرار می دهد. در ادامه توضیحات کاملتری راجع به سونوگرافی و انواع آن در اختیارتان قرار می دهیم، به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

سونوگرافی و کاربردهای آن

سونوگرافی یا فراصوت نگاری روش تصویربرداری بی خطر و بدون درد می باشد که مبنای کار آن، بر پایه امواج فراصوت است. برای انجام سونوگرافی، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران از یک مبدل کوچک (پروب) و ژل استفاده می کند و خاطر نشان می کند که این روش تشخیصی بر خلاف اشعه ایکس هیچ گونه خطری را برای بدن ایجاد نمی کند.

سونوگرافی تنها برای بافت های نرم اندام ها کاربرد وسیع دارد و شناسایی مشکلات مرتبط با استخوان ها در توان آن نیست. به طور کلی سونوگرافی به صورت دو بعدی و سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

سونوگرافی کاربردهای متعددی دارد و برای موارد مختلفی توسط بهترین دکتر سونوگرافی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله این کاربردها و دلایل استفاده آن به شرح زیر می باشد:

سونوگرافی به منظور بررسی غدد تیروئید، آزمایشات مرتبط با توده های پستانی، تشخیص و شناسایی بیماری متابولیک استخوان ها، نظارت بر روند رشد و تکامل جنین، مشاهده تخمدان ها و رحم در دوران بارداری، شناسایی مشکلات مربوط به مثانه، نظارت بر روند رشد و نمو جنین، بررسی التهاب مفاصل، ارزیابی جریان خون در بخش ها و اندام های مختلف بدن، بررسی مشکلات دستگاه تناسلی مردانه و غده پروستات و همچنین کمک به انجام بیوپسی و تشخیص و درمان انواع تومورها و … می باشد.

لازم به ذکر است که سونوگرافی در تشخیص و بررسی بیماری های مرتبط با چشم، بیماری های مغز و اعصاب از قبیل: بررسی عروق مغزی و گردنی و همچنین بررسی احتمال خونریزی مغزی در نوزاد، اکوکاردیوگرافی در بیماری های قلبی و در نهایت این روش تشخیصی کاربردهای بسیاری در دندانپزشکی نیز دارد که در این مقاله گنجانده نمی شود.

انتخاب بهترین دکتر سونوگرافی در ایران

با توجه به این که سونوگرافی در تشخیص بسیاری از بیماری ها تاثیرگذار می باشد و در صورتی که نزد بهترین دکتر سونوگرافی در ایران انجام نشود، این امکان وجود دارد که نتایج تصویربرداری غلط به عمل آید، بنابراین نمی توان آن را توسط هر پزشکی انجام داد و باید بهترین دکتر سونوگرافی در ایران را شناسایی نمود و سپس به آن مراجعه کرد.

برای شناسایی و یافتن بهترین دکتر سونوگرافی در ایران روش های مختلفی وجود دارد که با کمک آن می توان بهترین دکتر سونوگرافی در ایران را یافت. یکی از روش های شناسایی متخصص سونوگرافی، تحقیقات محلی و پرس و جو نمودن از اشخاصی که قبلا این روش تشخیصی را انجام داده اند. معمولا بهترین دکتر سونوگرافی در ایران در بهترین بیمارستان دولتی در ایران خدمت رسانی می کند و می توان به راحتی با مراجعه به این مراکز درمانی، به هدف خویش دست یافت.

پس از شناسایی بهترین دکتر سونوگرافی در ایران بهتر است که با توجه به معیارهای بهترین بودن، ایشان را سنجید تا از انتخاب خود اطمینان حاصل نمود. از جمله معیارهای بهترین بودن عبارتند از: دارا بودن مدارک تخصصی و مهارت لازم در انجام سونوگرافی، سابقه و تجربه درخشان، دارا بودن مجوزهای رسمی برای انجام تصویربرداری و سونوگرافی، برخوردی صمیمانه و محترمانه و در نهایت بهترین دکتر سونوگرافی در ایران می بایست جزء پزشکان تراز اول جامعه و جویای افزایش سطح دانش و یافتن روش های نوین تصویربرداری باشد تا در جایگاه بهترین دکتر سونوگرافی در ایران قرار گیرد.

مزایای سونوگرافی

در صورتی که سونوگرافی توسط بهترین دکتر سونوگرافی در ایران انجام پذیرد، مطلوب ترین نتیجه را ایجاد می کند و مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله این مزایا شامل موارد زیر می باشد:

 1. با توجه به این که سونوگرافی روشی غیر تهاجمی و ایمن می باشد، بنابراین بهترین و مناسب ترین روش در تشخیص و بررسی رشد و نمو جنین می باشد.
 2. بهترین دکتر سونوگرافی در ایران خاطر نشان می کند که سونوگرافی نیازی به سوزن و تزریق ندارد و به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.
 3. در برخی مواقع این امکان وجود دارد که در حین سونوگرافی، بیمار احساس درد کند که این حالت بسیار نادر می باشد.
 4. سونوگرافی در مقایسه با سایر روش های تصویربرداری بسیار کم هزینه تر می باشد.
 5. در انجام سونوگرافی هیچ علائمی از تابش های یونیزه شده مشاهده نمی گردد.
 6. از مزایای دیگر سونوگرافی می توان به قابلیت رویت واضح بافت های نرم اشاره کرد که این بافت ها از طریق اشعه ایکس قابل شناسایی نمی باشند.

در ادامه این مقاله، لیستی از بهترین دکتر سونوگرافی در ایران در اختیارتان قرار می دهیم، آرزومندیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید، می توانید به مقاله ما (بهترین دکتر سونوگرافی در تهران) مراجعه نمایید و از اطلاعات آن بهره ببرید.

10 تا از بهترین دکتر سونوگرافی در ایران را بشناسید!

دکتر رضا گرامی

دکتر رضا گرامی

دکتر رضا گرامی بهترین دکتر سونوگرافی در ایران هستند. ایشان با استفاده از سونوگرافی‌های پیشرفته در زمینه بارداری، NT آنومالی و اکوی قلب جنین، خدمات درمانی وِیژه‌ای را به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند و به عنوان یک متخصص رادیولوژی و مدرس سونوگرافی بارداری در دانشگاه با تجربه بالا و عنایت به جزئیات کار خود به شما کمک خواهد کرد تا نتایج دقیق و قابل اعتمادی دریافت کنید.

خدمات:

 • سونوگرافی تخصصی کودکان
 • سونوگرافی تخصصی زنان
 • سونوگرافی هیپ نوزاد
 • اکو قلب جنین
 • سونوگرافی پیشرفته جنین

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند(شرق)، سونوگرافی الوند، پلاک 23، طبقه هم‌کف

شماره تماس: 88306059-021

دکتر کاظم عقیلی

دکتر کاظم عقیلی

دکتر کاظم عقیلی، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی با تجربه و دانش فراوان از جمله بهترین متخصصین در حوزه پزشکی در یزد می‌باشند. ایشان در سال 79 فارغ‌التحصیل رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد شدند ایشان به دلیل تجربه و تخصص بالا در زمینه رادیولوژی و سونوگرافی، قادر به ارائه خدمات حرفه‌ای و دقیق به بیماران می‌باشند.

خدمات:

 • سونوگرافی شکم و لگن
 • سونوگرافی تخصصی تیروئید
 • رادیولوژی دیجیتال
 • سونوگرافی کلیه
 • سونوگرافی سلامت مادر و جنین

آدرس: یزد، بلوار طالقانی، جنب آزمایشگاه مرکزی، کوچه شهید زمانی، پلاک 22

شماره تماس: 37246600-035

دکتر مرتضی جورابیان

دکتر مرتضی جورابیان

دکتر مرتضی جورابیان، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در اهواز هستند. ایشان عضو انجمن رادیولوژی ایران و اروپا می‌باشند و با استفاده از تخصص و تجربه گسترده در رادیولوژی و سونوگرافی، می‌توانند به طور کامل از جدیدترین فناوری‌ها و روش‌های تشخیصی پیشرفته بهره‌برداری کنند و با ارائه خدمات با کیفیت و دقیق با دقت به جزئیات و با استفاده از تجهیزات پیشرفته به شما اطمینان می‌دهند که نتایج دقیق و قابل اعتمادی را دریافت خواهید کرد.

خدمات:

 • سونوگرافی
 • غربالگری دوران بارداری
 • الاستوگرافی
 • سونوگرافی NT
 • سونوگرافی کبد

آدرس: اهواز، خیابان کیانپارس، خیابان شهریور شرقی، مجتمع آریان، سونوگرافی اهواز 

شماره تماس: 33362802-061

دکتر غلامرضا سیف

دکتر غلامرضا سیف

دکتر غلامرضا سیف، متخصص رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن و MRI هستند. ایشان عضو انجمن رادیولوژی ایران می‌باشند که نشان از تخصص و تعهد به حوزه رادیولوژی است و با داشتن مدرک دکترا پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و فارغ‌التحصیل دکترا تخصصی در رشته‌های رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن و MRI از دانشگاه علوم پزشکی ایران و با دانش و تجربه عمیق در این زمینه، بهترین خدمات درمانی را ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • سونوگرافی بارداری
 • سونوگرافی کبد
 • رادیولوژی دیجیتال
 • رادیوگرافی
 • ماموگرافی

آدرس: تهران، یوسف آباد، خیابان فتحی شقایقی، بین چهلستون و بیستون، پلاک 74، رادیولوزی و سونوگرافی شقایق

شماره تماس: 88553155-021

دکتر عاطفه مغفوری

دکتر عاطفه مغفوری

دکتر عاطفه مغفوری، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در کرمان هستند و بهترین خدمات پزشکی را در دسترس شما قرار می‌دهند. ایشان در سال 1394 فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان شدند و در سال 1399 مدرک تخصص رادیولوژی را نیز از همین دانشگاه دریافت کردند. دکتر مغفوری با تجربه و تخصص خود در حوزه رادیولوژی و سونوگرافی، سابقه درخشانی در خدمات خود دارند.

خدمات:

 • سونوگرافی تیروئید و پستان
 • سونوگرافی‌های بارداری
 • سونوگرافی کلیه
 • سونوگرافی NT
 • سونوگرافی آنومالی

آدرس: کرمان، بلوار جهاد، کوچه 3(جیحون)

شماره تماس: 32228474-034

دکتر علیرضا سمنانی

دکتر علیرضا سمنانی

دکتر علیرضا سمنانی، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در رشت، می‌باشند و بهترین مراقبت‌های پزشکی را برای بیماران انجام می‌دهند. ایشان عضو انجمن رادیولوژی ایران هستند و تجربه و تخصص بسیار گسترده‌ای در این حوزه دارند و به عنوان دبیر و عضو سابق هیئت مدیره انجمن رادیولوژی، تعهد خود را به بهبود و پیشرفت در این حوزه نشان داده‌اند. دکتر سمنانی دارای بورد تخصصی و فلوشیپ اینترونشنال رادیولوژی و سایر مهارت‌های تخصصی مرتبط با رشته خود می‌باشند.

خدمات:

 • رادیولوژی فک و صورت
 • رادیولوژی معده
 • سونوگرافی بارداری
 • سونوگرافی کالر داپلر جنین
 • سونوگرافی کبد

آدرس: رشت، ابتدای گلسار، بعد از اداره پست، خیابان 87، پلاک 12

شماره تماس: 32113519-013

دکتر سید عباس نبی پور

دکتر سید عباس نبی پور

دکتر سید عباس نبی پور اشرفی، بنیان‌گذار و موسس مرکز تصویربرداری نبی پرتو، تجربه‌ای بی‌نظیر در حوزه رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن و ام آر آی در شهرهای تهران و کرج دارند. ایشان با تحصیلات و پژوهش‌های فراوان خود به عنوان یک متخصص باتجربه در این حوزه شناخته می‌شوند علاوه بر این به دلیل سوابق درخشان تحصیلی و پژوهشی به عضویت رسمی در انجمن سونوگرافی اروپا در آمده‌اند.

خدمات:

 • سونوگرافی تعیین جنسیت
 • سونوگرافی رحم و تخمدان‌ها
 • رادیولوژی
 • سونوگرافی چشم
 • سی تی اسکن چشم

آدرس: کرج، گوهردشت، فلکه اول، ابتدای مطهری، ساختمان البرز، واحد 8

شماره تماس: 34415693-026

دکتر امین فروغی

دکتر امین فروغی

دکتر امین فروغی، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در شیراز هستند. ایشان علاوه بر تخصص رادیولوژی، فلوشیپ رادیولوژی مداخله‌ای را نیز دریافت کرده‌اند و در حوزه تشخیص و درمان واریس مهارت دارند هم‌چنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می‌باشند و در این دانشگاه فعالیت دارند. دکتر فروغی با استفاده از تجهیزات پیشرفته و بهره‌گیری از مهارت‌های روز دنیا، نتایج دقیق و قابل اعتمادی را در تشخیص و درمان به شما ارائه خواهند داد.

خدمات:

 • سونوگرافی شکم
 • سونوگرافی تیروئید
 • رادیولوژی
 • سی تی اسکن
 • ام آر آی

آدرس: شیراز، خیابان زند، خیابان صورتگر(شهید فقیهی)، کوچه 3، پلاک 6، طبقه هم‌کف

شماره تماس: 32343702-071

مراحل انجام سونوگرافی

برای انجام سونوگرافی ابتدا باید بر روی تخت کنار دستگاه دراز بکشید و بهترین دکتر سونوگرافی در ایران قسمت مورد بررسی را ابتدا تمیز و سپس ژل خاصی را به منظور انتقال آسان تر امواج فراصوت و یکنواخت سازی آن در داخل بدن بر روی پوست می زند. پس از زدن ژل، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران دستگاه کوچکی را که متصل به دستگاه مرکزی سونوگرافی می باشد، بر روی قسمت ژلی قرار می دهد و به این طریق تمامی زوایای درون بدن بر روی مانیتور مرکزی قابل مشاهده می گردد.

در حین سونوگرافی، لرزش خفیفی بر روی پوست ایجاد می شود که در اثر برخورد امواج فراصوت ایجاد شده و هیچ گونه خطری را برای شما به وجود نمی آورد. پس از گذراندن مراحل فوق، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران ژل موجود بر روی پوست را به کمک دستمال پاک می کند و نتیجه سونوگرافی را به همراه چاپ تصویر آن در اختیار شما قرار می دهد تا به پزشک معالج خویش تحویل دهید.

مراحل انجام سونوگرافی

اقدامات پیش از سونوگرافی

بهترین دکتر سونوگرافی در ایران در رابطه با انجام سونوگرافی چنین بیان می کند که این روش تصویربرداری نیازی به مراقبت های قبل و بعد خاصی نیست و تنها در موارد ویژه، رعایت برخی نکات مراقبتی برای نتیجه بخشی مطلوب تر موردنیاز است. با این وجود برخی از توصیه ها و نکات پیش از سونوگرافی شامل موارد زیر می باشد:

 1. در صورتی که قبلا جراحی خاصی را انجام داده اید، به شما توصیه می کنیم با بهترین دکتر سونوگرافی در ایران، در میان بگذارید.
 2. بهترین دکتر سونوگرافی در ایران شما را از مصرف قرص های ادراری آور به منظور پر شدن مثانه منع می دارد.
 3. اگر یکی از سونوگرافی های آئورت شکمی، کیسه صفرا و لوزالمعده و یا کبد و طحال را انجام می دهید، ضروری است که به مدت هشت الی دوازده ساعت از مصرف غذا خودداری نمایید.
 4. بهترین دکتر سونوگرافی در ایران توصیه می کند تا پیش از انجام سونوگرافی های شکم، لگن و داپلر، تمامی زیور آلات خود را در بیاورید و از لباس های راحت و گشاد برای انجام چنین اقدامی استفاده نمایید.
 5. در صورتی که سونوگرافی چشم را انجام خواهید داد، به شما توصیه می شود تا از آرایش کردن پرهیز کنید تا خللی در روند سونوگرافی و نتیجه آن پدید نیاید.
 6. با توجه به این که نیکوتین منجر به تنگ شدن رگ ها می شود و روند و نتیجه سونوگرافی را دچار مشکل می کند، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران از شما می خواهد تا از مصرف کلیه مواد نیکوتین دار قبل از انجام سونوگرافی داپلر خودداری نمایید.
 7. یکی از اقدامات ضروری در انجام سونوگرافی، مصرف آب و مایعات بسیار و پر نمودن مثانه می باشد.
 8. در صورت انجام سونوگرافی رکتال یا مقعدی، بهترین دکتر سونوگرافی در ایران به شما پیشنهاد می دهد تا همراهی با خود داشته باشید.
 9. به مدت یک هفته باید از مصرف قرص آسپیرین و سایر داروهای ضد انعقادی خون  جلوگیری به عمل آورید به این سبب که ممکن است در روند سونوگرافی مقعدی یا رکتال خللی ایجاد کند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر سونوگرافی در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. همچنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و جویای بهترین دکتر سونوگرافی در کرج می باشید، به شما پیشنهاد می کنیم، به مقاله ما مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در رابطه با دکتر سونوگرافی و لیست پزشکان متخصص سونوگرافی در شهر کرج را دریافت نمایید.

3.8/5 - (6 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا