جراحی درمانی

10 تا از بهترین جراح پروستات در ایران❤️【سال1403】⭐

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح پروستات در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بیماری پروستات در اختیارتان قرار دهیم. پروستات عضوی از دستگاه تناسلی مردان و جزء غده درون ریز آن ها محسوب می شود که نقش موثری در سیستم تولید مثل مردان ایفا می کند.

جراحی پروستات به دلایل متعددی انجام می پذیرد که مهم ترین آن، درمان سرطان پروستات و برداشتن غده پروستات می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به این موضوع ارائه می دهیم، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پروستات و انواع جراحی آن

همانطور که میدانید، پروستات غده ای کوچک و عضلانی در دستگاه تناسلی آقایان می باشد که در میان مثانه و آلت تناسلی جای گرفته و دقیقاً در زیر مثانه و بالای عضلات کف لگن قرار دارد. وظیفه اصلی پروستات تشکیل مایع منی به کمک غده های دیگر و اسپرم های تولید شده در بیضه و همچنین ایجاد محیطی مناسب برای تغذیه و زنده نگه داشتن اسپرم می باشد.

در میان بسیاری از مردان، پروستات می تواند به مرور زمان بزرگ شود که این بزرگ شدن با بروز علائم و عوارضی همراه است. بزرگ شدن پروستات در صورتی خطرآفرین می شود که علائم و عوارضی را در پی داشته باشد و در این مواقع بهترین جراح پروستات در ایران درمان هایی را برای آن تجویز می نماید.

بزرگ شدن پروستات وضعیتی کاملاً طبیعی می باشد که با افزایش سن ایجاد می شود، برخی معتقدند با افزایش سن هورمون های جنسی مردان دچار اختلالات می شوند و از این رو موجب بزرگ شدن پروستات نیز می گردند، برخی دیگر نیز علت بزرگ شدن پروستات را سابقه خانوادگی و ارثی می دانند.

جراحی درمانی پروستات به صورت روش های مختلفی انجام می شود که در جلسات درمانی و مشاوره ای بهترین جراح پروستات در ایران انواع روش های جراحی پروستات یا پروستاتکتومی را برای شما شرح می دهد و از جمله این روش ها عبارتند از:
پروستاتکتومی باز: بهترین جراح پروستات در ایران در این نوع جراحی برشی را در بخش پایین شکم ایجاد می کند و به این طریق کل پروستات را از بدن خارج می  نماید. لازم به ذکر است که در برخی مواقع جراح برش ایجاد شده را در بین بیضه و محل عجان ایجاد می کند. این نوع جراحی به جراحی سنتی و یا دسترسی باز به پروستات نیز معروف است که برای پروستات های بالای 80 گرم کاربرد دارد.

ویژگی بهترین جراح پروستات در تهران:

❤️ اطلاعات بروزبهترین جراح پروستات در ایران باید همیشه در تلاش باشند تا اطلاعات علمی خود را بروز کنند و از بروزترین و بهترین روش ها برای درمان استفاده کنند.
✅ فعالیت زیر نظر وزارت بهداشتبهترین پزشک متخصص باید زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت کنند و مجوز فعالیت داشته باشند.
✍ مدرک تحصیلی معتبرپزشک متخصص باید مدرک تحصیلی خود را از بهترین و معتبرترین دانشگاه ها دریافت کرده باشند.
⭐ سابقهبهترین دکتر اورولوژی در ایران باید در زمینه تخصص خود سابقه و تجربه خوبی داشته باشد.

پروستاتکتومی لاپاروسکوپیک: این نوع جراحی به جراحی کیهول نیز شهرت دارد که جزء کم تهاجم ترین جراحی پروستات محسوب می شود، در این جراحی نیازی به برش بزرگ نیست و بهترین جراح پروستات در ایران به کمک 4 الی 5 برش کوچک در ناحیه شکم پروستات را خارج می نماید. بهترین جراح پروستات در تهران لوله ای کوچک را به همراه نور و دوربین در انتهای بریدگی قرار می دهد تا تصویری از پروستات بر روی صفحه ویدیویی نمایان شود و سپس در جهت خارج سازی پروستات اقدام می نماید.

پروستاتکتومی رباتیک: جراحی پروستاتکتومی رباتیک همان جراحی لاپاروسکوپیک می باشد که به جای لوله متصل به دوربین، بهترین جراح پروستات در ایران به وسیله یک بازوی رباتیک و مانیتور متصل به دوربین، این عمل را به انجام می رساند. نکته قابل توجه در رابطه با جراحی پروستاتکتومی رباتیک این است که این جراحی درد کمتری همراه با بهبودی سریعتر در توانایی کنترل مثانه و زمانبستری کمتری را دارا می باشد.

روش های شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران

جراحی پروستات به مهارت و تخصص بالایی نیازمند می باشد و از این رو در انتخاب جراح موردنظر باید بسیار دقت نمود و بی توجهی نکرد تا از بروز عواقب بعدی جلوگیری به عمل آورد.

از جمله روش ها و راه های یافتن بهترین جراح پروستات در ایران به شرح زیر می باشد:

 • اولین گام در شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران این است که مشخصات و سابقه جراح موردنظر را در فضای مجازی همچون گوگل جستجو نمایید و پس از کامل شدن تحقیقات خویش، به صورت حضوری به مطب بهترین جراح پروستات در ایران مراجعه کنید و از این طریق از صحت خوب بودن ایشان اطمینان حاصل نمایید.
 • تحقیقات محلی نیز در برخی مواقع نتیجه بخش خواهد بود، به این صورت که از آشنایان و اقوامی که قبلا با بیماری پروستات مواجهه شده اند و تحت نظر بهترین جراح پروستات در کرج و یا هر شهر دیگری قرار گرفته اند، سوالاتی راجع به پزشک معالج خود بپرسید و از این رو به هدف خویش( یعنی یافتن بهترین جراح پروستات در ایران) دست یابید.
 • این امکان وجود دارد که در ابتدا، بهترین دکتر داخلی در ایران بیماری شما را تشخیص دهد و سپس به جراح متخصص ارجاع دهد، بنابراین با جویا شدن از ایشان، بهترین جراح پروستات در ایران را شناسایی کنید.
 • معمولا بهترین جراح پروستات در ایران در بهترین بیمارستان دولتی در ایران دیگری ارائه خدمات می دهد و شما می توانید به راحتی با مراجعه به این مراکز درمانی، به مقصود خویش دست یابید.
روش های شناسایی بهترین جراح پروستات در ایران

انواع بیماری های پروستات

از جمله بیماری های مرتبط با پروستات به شرح زیر می باشد:

 1. بزرگی پروستات(BPH): بزرگی خوش خیم پروستات یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات با افزایش سن به وجود می آید و علت ایجاد آن نامشخص می باشد. در صورت بروز چنین بیماری، بهتر است سریعا نزد بهترین جراح پروستات در ایران بروید و پیش از بروز عوارض بعدی، درمان شوید.
 2. پروستاتیت: این نوع بیماری بسیار متنوع می باشد و به دنبال التهاب و عفونت، تورم پروستات پدید می آید. انواع پروتاتیت عبارتند از: سندروم درد مزمن لگنی (پروستات مزمن)، پروستاتیت بدون علامت، پروستاتیت باکتریایی حاد و پروستاتیت باکتریایی مزمن
 3. سرطان پروستات: از رایج ترین سرطان ها در میان مردان، سرطان پروستات می باشد که عواملی همچون: سابقه خانوادگی، افزایش وزن و چاقی، سن و نژاد باعث ایجاد این نوع سرطان می شود. نکته حائز اهمیت در رابطه با سرطان پروستات این است که باید درمان به موقع صورت گیرد و اگر غیر این باشد، عواقب جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد.

10 تا از بهترین جراح پروستات در ایران را بشناسید!

دکتر احمد رضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی

دکتر احمدرضا رفعتی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص اندویورولوژی و لاپاراسکوپی پیشرفته از دانشگاه علوم پزشکی ایران و نیز دارای فلوشیپ ناباروری مردان از پژوهشگاه رویان است از نخبه‌ های ارولوژی ایران که دارای شهرت بین المللی است و بیماران زیادی از کشور های دیگر برای درمان بیماری‌ های کلیوی سنگ ، پروستات و ناباروری نزد ایشان مراجعه می کنند .
مقطع پزشکی عمومی خود را در سال 1381 در دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه ممتاز به پایان رساند و پس از موفقیت آزمون دستیاری در رشته ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شد ، پس از موفقیت در آزمونهای ارتقا به عنوان رتبه اول بورد تخصصی ارولوژی از این دانشگاه فارغ تحصیل شد .
پس از دوران طرح تخصصی با رتبه یک و رشته فوق تخصصی اندو یورولوزی و لاپاراسکوپی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و پس از فارغ التحصیلی دوره فلوشیپ ناباروری مردان را در پژوهشگاه رویان گذراند .
از فعالیت های پژوهشی ایشان ارائه سخنرانی و مقالات متعدد داخلی و بین المللی در زمینه جراحی های لاپاراسکوپی ‌و کم تهاجمی در سنگ ها سیستم ادراری و نیز نقش تومور مارکرها در تشخیص سرطان های دستگاه ادراری است .

 • فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و ناباروری مردان
 • رتبه برتر بورد تخصصی اورولوژی
 • فلوشیپ اندویورولوژی ( جراحی های بسته و لیزری ) و لاپاراسکوپی پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی ایران
 • دوره فوق تخصصی ناباروری در مرکز ناباروری رویان
 • عضو انجمن ارولوژی آمریکا ( AUA ) و اروپا ( EUA )
 • درمانهای بسته ، لیزر ، و لاپاراسکوپی سنگهای کلیه ، حالب و مثانه ( PCCI . PCNL .TUL .RIRS )
 • ناتوانی جنسی مردان و زنان و انجام تست ریجی اسکن
 • ناباروری مردان و درمان جراحی واریکوسل به شیوه میکروسکوپیک و لاپاراسکوپیک
 • درمان اندوسکوپی و لیزر بیماری‌های خوش خیم و بدخیم پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک سرطانهای کلیه ، مثانه و بیضه و پروستات
 • جراحی های بسته و لاپاراسکوپیک انواع بی‌ اختیاری مردان و زنان و انجام تست یورودینامیک ( نوار مثانه )
 • جراحی های ترمیمی مجرا و دستگاه تناسلی اطفال و بزرگسالان ( مردان و زنان )
 • جراحی های ترمیمی افزایش سایز آلت و تعبیه پروتز الت
 • شیوه های پیشرفته تشخیصی و درمانی ناباروری ( micro tese pesa / tese / )
 • شیوه های نوین و پیشرفته ناتوانی جنسی و پلاک پیرونی با استفاده از دستگاه ESWT
 • بازگشت باروری مردان به شیوه وازووازوستومی میکروسکوپیک
 • جراحی لاپاراسکوپیک و بسته فتق های کشاله ران

آدرس: خیابان ولیعصر ، توانیر ، میدان توانیر ، ساختمان طلا ، طبقه اول

تلفن تماس : 88203868-021

09126590455

وب سایت: drrafati.com

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر مجتبی عاملی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری میباشد. ایشان فوق تخصص اندواورلوژی و لاپاراسکوپی هستند. ایشان عضو بنیاد ملی نخبگان هستند.تحصیلات فوق تخصصی اندواورولوژی و اورولاپاراسکوپی را در بیمارستان هاشمی نژاد تهران در سال 1397 گذراندند . ایشان عضو انجمن اندواورولوژی جهانی و انجمن اورولوژی و اندواورولوژی ایران هستند.

خدمات دکتر مجتبی عاملی:

 • جراحی لیزری سنگ های کلیه
 • جراحی پروستات
 • درمان ناباروری
 • درمان ناباروری و اختلالات جنسی
 • ختنه نوزادان و کودکان
 • جراحی لاپاراسکوپی بیماران کلیوی
 •  جراحی واریکوسل، فتق، عدم نزول بیضه کودکان
 • جراحی  سنگ حالب(TUL)

آدرس: تهران، میدان ونک، چهارراه جهان کودک ابتدای جردن، کوچه صانعی، ساختمان پزشکان نور، طبقه سوم

شماره تماس:
09054399504

وب سایت: dr-ameli.ir

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح

دکتر محمدعلی فلاح، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری در شهر کرج هستند. ایشان پزشکی عمومی را از دانشگاه شهید بهشتی و تخصص اورولوژی خود را از دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لبافی نژاد اخذ کرده‌اند. دکتر فلاح تمرکز خود را بر روی جراحی‌های کلیه و مجاری ادراری قرار داده‌اند و مهارت‌های بالقوه‌ای در این زمینه دارند.

خدمات:

 • جراحی پروستات
 • درمان عفونت مثانه
 • درمان بی اختیاری ادرار
 • درمان کیست کلیه
 • درمان سرطان کلیه

آدرس: کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه 6، واحد 604

شماره تماس: 32502221-026

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی

دکتر پیمان صالحی به عنوان یکی از بهترین جراحان و متخصصان کلیه و مجاری ادراری، ناباروری مردان و اختلالات جنسی در شهر اصفهان شناخته می‌شوند. ایشان دارای بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری هستند و علاوه بر تخصص در جراحی کلیه و مجاری ادراری، مدرک ناباروری از پژوهشگاه رویان و مرکز ناباروری یزد را نیز دارند و آماده ارائه خدمات پزشکی برتر برای مشکلات کلیه، مجاری ادراری، ناباروری و اختلالات جنسی شما هستند.

خدمات:

 • درمان ناباروری مردان و زنان
 • جراحی پروستات
 • درمان پیچ خردگی بیضه
 • درمان واریکوسل
 • جراحی کلیه و مجاری ادراری

آدرس: اصفهان، اتوبان آقا بابایی، بعد از روگذر حکیم شفائی، بلوار سلامت، شهرک سلامت اصفهان، طبقه 2

شماره تماس: 35548081-031

دکتر مهدی قاضی

دکتر مهدی قاضی

دکتر مهدی قاضی با تخصص کلیه و مجاری ادراری، یکی از بهترین و با سابقه‌ترین پزشکان این حوزه می‌باشند. ایشان عضو جامعه جراحان و انجمن اورولوژی ایران و مشهد هستند و با همت و تعهد خود به بهبود و درمان بیماران با بهترین تکنولوژی‌ها کمک می‌کنند از جمله تجربیات بین‌المللی دکتر قاضی، دوره تکمیلی اورولوژی در بریتانیا است که نشان‌دهنده تلاش ایشان برای بروزرسانی دانش خود در این حوزه است.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • جراحی پروستات
 • درمان اورولوژی اطفال
 • درمان ناباروری
 • درمان اختلالات ادراری

آدرس: مشهد، آزادشهر، چهار راه میلاد به سمت استقلال، جنب بانک رفاه، طبقه 1

شماره تماس: 09397805902

دکتر محمد هادی قیومی

دکتر محمد هادی قیومی

دکتر محمد هادی قیومی، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی هستند. ایشان دارای تحصیلات برتری در این حوزه می‌باشند و تخصص ویژه‌ای در جراحی کلیه و مجاری ادراری و دستگاه تناسلی و نازایی دارند. دکتر قیومی با بروزرسانی دانش خود و استفاده از تکنولوژی‌های نوین در حوزه تخصصی خود، بهترین خدمات را به مراجعین ارائه می‌دهند.

خدمات:

 • درمان سنگ کلیه
 • درمان بیماری‌های پروستات
 • درمان اختلالات مادرزادی
 • درمان عفونت‌های مقاربتی
 • درمان ناباروری در مردان

آدرس: اهواز، کیانپارس، پهلوان غربی، ساختمان نگین پارس، طبقه 4، واحد 2

شماره تماس: 09392682957

دکتر سید علاء الدین عسکری

دکتر سید علاء الدین عسکری

دکتر سید علاء الدین عسکری با تحصیلات برتر از دانشگاه تهران و تخصص در جراحی کلیه و مجاری ادراری (اورولوژی) از همین دانشگاه، یکی از برترین پزشکان در این حوزه هستند. ایشان به عنوان استادیار در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به فعالیت علمی و آموزشی پرداخته‌اند و در این دوره‌ها به دانشجویان و دستیاران دوره تخصصی اورولوژی را آموزش داده‌اند. دکتر عسکری با تجربه علمی و عملی در زمینه پیوند کلیه، فعالیت دارند.

خدمات:

 • پیوند کلیه
 • جراحی تنگی مجرای ادراری
 • درمان شب اداری
 • جراحی پروستات
 • درمان سنگ کلیه

آدرس: رشت، چهار راه گلسار، خیابان نواب، جنب داروخانه آریافر، ساختمان سنا

شماره تماس: 32113793-013

دکتر کیوان آقا محمدپور

دکتر کیوان آقا محمدپور

دکتر کیوان آقا محمدپور با اخذ مدرک پزشکی با نمره ممتاز از دانشگاه علوم پزشکی، وارد دوره تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری شده‌اند طی این دوره، ایشان با تلاش و علاقه به زمینه‌ تخصصی خود به عنوان یکی از نفرات برتر بورد تخصصی جراحی کلیه و مجاری ادراری شناخته شدند هم‌چنین، دکتر آقا محمدپور عضو انجمن اورولوژی ایران و انجمن‌های بین‌المللی اروپا و آمریکا هستند که نشان‌دهنده تخصص ایشان در حوزه جراحی کلیه و مجاری ادراری است.

خدمات:

 • سونوگرافی کلیه
 • جراحی پروستات
 • عمل جراحی سنگ شکنی
 • نوار عصبی مثانه
 • جراحی تنگی مجرای ادراری

آدرس: تهران، میرداماد، تقاطع ولیعصر، مرکز جراحی میرداماد، پلاک 367

شماره تماس: 88784558-021

دکتر نیما نقدی

دکتر نیما نقدی

دکتر نیما نقدی با تخصص کلیه و مجاری ادراری و فلوشیپ فوق تخصصی در سرطان‌های ادراری تناسلی (اوروانکولوژی)، یکی از متخصصان برجسته در زمینه جراحی ادراری و سرطان‌های ادراری است. ایشان عضو انجمن اورولوژی ایران و انجمن‌های بین‌المللی اروپا می‌باشند و در زمینه جراحی سرطان‌های خوش‌خیم و بدخیم کلیه و درمان ناباروری مردان تبحر و تخصص ویژه‌ای دارند.

خدمات:

 • درمان پیشرفته سرطان پروستات
 • جراحی سرطان‌های خوش‌خیم و بدخیم کلیه
 • درمان سنگ کلیه
 • درمان ناباروری مردان
 • درمان سرطان مثانه

آدرس: تبریز، خیابان آزادی، بین تقاطع گلگشت و شهید جدیری، کلینیک شیخ الرییس

شماره تماس: 33366215-041

دکتر مسعود عبادی

دکتر مسعود عبادی

دکتر مسعود عبادی بهترین جراح پروستات در ایران هستند. ایشان به عنوان رئیس جامعه جراحان استان قزوین، نقش برجسته‌ای در ترویج علم پزشکی و بهبود ارتقا خدمات پزشکی دارند. دکتر عبادی هم‌چنین به عنوان مدیر عامل بیمارستان خصوصی و فوق‌تخصصی پاستور استان قزوین فعالیت می‌کنند و در حوزه جراحی کلیه و مجاری ادراری به عنوان یکی از بهترین‌ها در این زمینه می‌باشند.

خدمات:

 • انجام نوار مثانه
 • جراحی پروستات
 • درمان ناباروری
 • سنگ شکنی کلیه، حالب، مثانه
 • درمان بیمارهای مجاری ادراری

آدرس: قزوین، بلوار شمالی مدرس، بالاتر از چهار راه محمد رسول الله، نبش کوچه سیم بر، ساختمان پزشکان آرام

شماره تماس: 33355705-028

عوارض جراحی پروستات

جراحی پروستات نیز همانند بسیاری از جراحی ها، در صورتی که توسط بهترین جراح پروستات در ایران انجام شود، بی خطر خواهد بود اما در صورتی که توسط جراح متخصص انجام نپذیرد، ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که از جمله این عوارض عبارتند از:

 • عفونت در محل جراحی شده
 • ایجاد لخته های خونی
 • خونریزی پی در پی
 • واکنش به ماده بیهوشی
 • مشکل در نعوظ
 • بروز مشکلات ادراری
 • ترشح محل در برش جراحی
 • آسیب به ارگان ها
عوارض جراحی پروستات

دلایل ناباروری در مردان

امروزه به دنبال سبک زندگی نادرست، مصرف مواد اعتیادآور و وجود مشکلات دیگر و … منجر شده تا ناباروری در میان خانم ها و آقایان بسیار شایع باشد. دلایل ایجاد ناباروری در مردان بسیار زیاد می باشد و در مقاله ما گنجانده نمی شود، با این وجود برخی از این علت ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

از جمله دلایل اصلی ایجاد ناباروری در مردان عبارتند از:

 • چاقی بیش از حد
 • اختلال در نعوذ
 • ابتلا به ناهنجاری های مادرزادی
 • داشتن سبک زندگی نادرست و مصرف مواد غذایی مضر
 • ناتوانی جنسی و زود انزالی های بسیار
 • وجود عفونت های موجود در دستگاه ادراری آقایان
 • اختلال در تولید اسپرم ها
 • وجود اسپرم نسبتا کم در آقایان
 • عدم نزول بیضه ها
 • آسیب به دلیل سرطان و دردهای آن رادیوتراپی و شیمی درمانی
 • ضربه و آسیب های شدید به ناحیه تناسلی
 • عوارض به وجود آمده در زمان پرتو درمانی و جراحی ها و در نهایت ابتلا به ناباروری
 • انسداد مسیر اسپرم ها
 • استعمال دخانیات از قبیل: قلیان و مصرف سیگار و …
 • مبتلا شدن به بیماری واریکوسل و بالارفتن درجه حرارت بیضه ها
 • تماس با مواد مخرب و آسیب رسان هم چون مس، جیوه و کادمیوم، مواد رادیواکتیو، اشعه، اکسید اتیلن و کلرید
 • مصرف الکل در بازده زمانی بسیار زیاد
 • داشتن بیماری تیروئید
 • بیماری های مزمنی که در نهایت سبب ناباروری می شوند.
 • عدم نزول بیضه ها
 • ابتلا به بیماری فتق بیضه
 • مصرف برخی داروها که از عوارض آن ها، ناباروری می باشد و از جمله این داروها عبارتند از: داروهای ضد افسردگی، داروهای درمان آرتروز، داروهای سرطانی و داروهای ضد فشار خون و آنتی بیوتیک ها و …

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح پروستات در ایران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. لازم به ذکر است که در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا