پزشکان

بهترین دکتر داخلی در کرج【سال1403】❤️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر داخلی در کرج آشنا کنیم؛ قبل از آن بهتر است با مفاهیم مربوط به رشته ی تخصص داخلی در پزشکی، اهمیت و خدمات ارائه شده در آن آشنا شوید. پزشکی داخلی از رشته‌ های تخصصی بالینی پزشکی است و از قدیمی ترین رشته های تخصصی در جهان محسوب می شود. در میان رشته ها و تخصص های مختلف پزشکی، متخصصین داخلی تنها گروهی از پزشکان هستند که می توانند فردی را که همزمان به چند نوع بیماری مبتلا است، تحت کنترل و درمان خود داشته باشند. در حقیقت، متخصصین داخلی در تشخیص و درمان بیماری های مختلف، تخصص و دانش دارند. جالب است بدانید، متخصصین داخلی اصطلاح “دکتر دکتر” را برای خود به کار می برند؛ چرا که اغلب پزشکان جهت درمان مشکلات پیچیده برخی مراجعین و تشخیص صحیح بیماری آن ها، از متخصصان داخلی مشاوره و راهنمایی می گیرند.

دکتر داخلی کیست؟

“پزشکی داخلی” نام خود را از زبان آلمانی گرفته است؛ در قرن نوزدهم میلادی در آلمان، به پزشکانی که در مراقبت بالینی از بیماران، علوم آزمایشگاهی را نیز به کار می بردند، در اصلاح پزشک داخلی می گفتند. به دنبال آن، در قرن بیستم، پزشکان آمریکایی که در کشور آلمان به تحصیل پزشکی مشغول بودند، بعد از اتمام تحصیلات، این رشته ی تخصصی را با خود به کشورشان انتقال دادند.

پزشکی داخلی رشته ای است تخصصی؛ پزشک داخلی معمولا مراقبت های اولیه ی بیمار را به عهده دارد و با تشخیص و درمان های پزشکی غیرجراحی، به درمان بیماری های داخلی بزرگسالان کمک می کند. در طی مراحل معاینه اگر نوع خاصی از بیماری را شناسایی کند، بیمار را همراه اطلاعات و آزمایشات اولیه، به یک پزشک متخصص معرفی می کند تا مراحل درمان تخصصی را طی کند. به بیان دیگر، در نقش مشاور برای سایر متخصصان ظاهر می شود.

معمولا پزشک داخلی را با پزشک عمومی، یکی می دانند! اما در واقع کاملا با هم تفاوت دارند. متخصصان داخلی بعد از اتمام دوره ی پزشکی عمومی، با تحصیل در زمینه ی بیماری های مربوط به بلوغ تا سالمندی بزرگسالان، تخصص می گیرند؛ شاید این سؤال برای شما پیش بیایید: “چرا در تعریف پزشک داخلی بر بیماری های بزرگسالان تأکید می شود؟” علت آن است که متخصصان داخلی معمولا اطفال کم سن و نوزادان را ویزیت نمی کنند. درمان بیماری های این رده ی سنی، به متخصص کودکان سپرده می شود. در این باره پیشنهاد می شود مقاله ی بهترین متخصص کودکان در تهران را مطالعه کنید.

زمانی که فرد، مبتلا به بیماری های پیچیده است یا چندین عضو از بدن او درگیر بیماری های مختلف شده است، پزشک عمومی از تشخیص و ارائه راهکارهای درمانی ناتوان است؛ درمان چنین موارد خاصی تنها از عهده ی متخصص داخلی از جمله بهترین دکتر داخلی در کرج بر می آید. متخصص داخلی نسبت به پزشک عمومی، دوره های آموزش بیمارستانی بیشتری را گذرانده است؛ از این رو، علاوه بر مطب، درمانگاه یا بخش های بستری در بیمارستان ها از جمله جاهایی است که متخصصان داخلی بیماران را ویزیت و خدمات خود را ارائه می دهند. گروهی از پزشکان داخلی بر رشته های خاصی متمرکز شده و با ادامه تحصیل در رشته ی مورد نظر، مدرک فوق تخصص دریافت می کنند. در هفت رشته امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص برای پزشکان داخلی وجود دارد. که عبارتند از:

 • کبد
 • گوارش
 • نفرولوژی
 • روماتولوژی
 • بیماری ریه
 • قلب و عروق
 • خون و سرطان
 • غدد درون ریز و متابولیسم
دکتر داخلی کیست؟

وظایف دکتر داخلی

مهم ترین و اصلی ترین وظیفه ی یک دکتر داخلی، تشخیص و درمان بیماری های داخلی است. از این رو، باید اطلاعات لازم و دانش کافی درباره ی انواع بیماری و روش های درمانی آن ها داشته باشد. بهترین دکتر داخلی در کرج نه تنها بر درمان بیماری های جسمی مراجعین خود تمرکز دارد؛ بلکه، در رفع بیماری های روحی آن ها که در اثر ابتلا به بیماری های جسمی ایجاد شده اند، می کوشد. به طور مختصر وظایف دکتر داخلی شامل موارد زیر است:

 • کاهش اضطراب و استرس بیمار
 • رعایت شکیبایی در برخورد با بیمار
 • مراقبت طولانی مدت و دقیق از بیمار
 • به روز بودن دانش و اطلاعات پزشکی
 • گوش دادن به حرف ها و شکایت بیمار
 • پیگیری مراحل و سوابق درمان قبلی بیمار
 • معرفی بیمار به دیگر متخصصان در صورت نیاز
 • پیگیری وضعیت بیمار حتی مدتی بعد از درمان

انتخاب بهترین دکتر داخلی در کرج

فرایند پیچیده ی درمان به عوامل متعددی بستگی دارد. از مهم ترین این عوامل می توان به انتخاب بهترین پزشک، ارتباط مناسب بین پزشک و بیمار، تشخیص صحیح و … اشاره کرد. یکی از گرایش هایی که در پزشکی همواره به وجود آن نیاز است، تخصص داخلی است.

امروزه به دلیل ماشینی شدن و متداول شدن عادات غلط در شیوه و سبک زندگی، اکثر افراد به بیش از یک نوع بیماری مبتلا هستند؛ برای مثال، ابتلای همزمان به کبد چرب، دیابت، فشار خون و … . اگر این افراد تحت درمان چند پزشک قرار گیرند، هزینه و زیان های جسمی زیادی را متحمل خواهند شد؛ زیرا استفاده همزمان از داروهای تجویز شده توسط پزشکان متفاوتی که فرد به آن ها مراجعه کرده، موجب تداخل دارویی یا ایجاد عوارض شدید و … خواهد شد.

اینجاست که نقش با اهمیت و جایگاه خاص پزشکان متخصص داخلی و به دنبال آن، بهترین دکتر داخلی در کرج پررنگ می شود. این پزشکان با دانش و آگاهی بالای خود، توانایی پیشگیری، تشخیص صحیح و درمان مجموعه ی وسیعی از بیماری ها را دارند. ما در ادامه لیستی از بهترین دکتر داخلی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

تفاوت تخصص داخلی با پزشکی عمومی

بیماری های مربوط به تخصص داخلی

سبک زندگی، وراثت و تغذیه مؤثرترین عوامل در ابتلای افراد به بیماری های داخلی می باشند. ارتقاء سبک زندگی و بهبود تغذیه تا حدود زیادی از ابتلا به بیماری های داخلی پیشگیری کرده و در مواردی علائم بیماری را کاهش می دهد. برخی از مهم ترین این عادات آسیب رسان عبارتند از: مصرف سیگار و دخانیات، مصرف نوشیدنی های الکلی، عدم انجام فعالیت های ورزشی و … . بهترین دکتر داخلی در کرج، قبل از هر چیز با بررسی عادات روزمره ی مراجعین، آنان را به حذف عادت های غلط و تقویت عادت های درست، تشویق می کند. در صورتی که به بیماری با منشأ نامشخص مبتلا شده اید، بهتر است به بهترین دکتر داخلی در کرج مراجعه کنید تا هر چه سریع تر شما را در مسیر درست درمان قرار دهد.

 • بیماری های تنفسی و ریوی

مانند آنفلوانزا، بیماری انسداد ریوی، سرطان ریه، سرفه مزمن، سل ریوی، آسم، پنومونی، برونشیت، آمبولی ریوی و سیاه سرفه و …

 • بیماری های غدد و متابولیسم

مانند دیابت، چاقی، چربی خون بالا، تری گلیسرید بالا، غده ی هیپوفیز، بیماری های تیروئید، اختلال لیپید و …

 • روماتولوژی

مانند التهاب مفصلی، رماتیسم قلبی، آرتریت روماتوئید، پوکی استخوان، التهاب عضلانی، کیست سینویال و …

 • بیماری های کلیوی

مانند نارسایی کلیه، بیماری کلیوی پلی کیستیک، عفونت مجاری ادراری، گلومرولونفریت، سندرم نفروتیک و سنگ کلیه و …

 • بیماری های گوارش

مانند یبوست، عدم تحمل غذا، اسهال، سندروم روده ی تحریک پذیر، تهوع، گاستریت یا ورم معده، استفراغ، رفلاکس معده، زخم معده و …

بیماری های مربوط به تخصص داخلی

توصیه های کاربردی در زمان مراجعه به متخصص داخلی

 • قبل از هرچیز هنگام مراجعه به بهترین دکتر داخلی در کرج، پرونده ی پزشکی خود را همراه داشته باشید تا وی بتواند با مطالعه سوابق درمان شما مانند آزمایشات صورت گرفته قبلی و داروهای تجویزی، اقدامات لازم را انجام دهد. لازم است اطلاعات تکمیلی مانند حساسیت یا عوارض داروهایی که مصرف کرده اید و … را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 • دوره ی درمانی برنامه ریزی شده توسط بهترین دکتر داخلی در کرج را تا انتها و با دقت ادامه دهید؛ تنها زمانی که عدم تأثیر یا نتیجه ی منفی برنامه ی درمانی را مشاهده کردید، می توانید از ادامه ی آن خودداری کنید.
 • بهترین دکتر داخلی در کرج را از جزئیات وضعیت روحی و جسمی خود مطلع کنید، تا وی بتواند عوارض و تأثیرات روش های درمانی قبلی را ارزیابی و بررسی کرده و شما را در رسیدن به سلامت کامل یاری کند.

کلام آخر

برای درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری هایی با علت نامعلوم، می توانید به بهترین دکتر داخلی در کرج مراجعه کنید؛ بهترین دکتر داخلی در کرج بعد از انجام ویزیت، مشاوره ی دقیق، بررسی سوابق و دریافت اطلاعات تکمیلی از شما، تعیین خواهد کرد که یا خود او روند درمان تان را به عهده بگیرد یا شما را به متخصص دیگری معرفی می کند. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر داخلی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.8/5 - (13 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا