جراحی زیبایی

بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان آشنا کنیم. همانطور که می دانید؛ امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها به طور کامل از بین می روند. این مشکلات ممکن است ظاهری باشند و با یک جراحی قابل درمان و یا این که تحت مراقبت های خاص بهبود یابند. به طور مثال: افرادی که از ظاهر و عیوب گوش های خویش ناراضی هستند و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند، به راحتی می توانند با انجام جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی در هر سنی به زیبایی مجدد خویش دست یابند. در ادامه این مقاله توضیحات کامل تری راجع به جراحی زیبایی گوش ارائه می دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

جراحی زیبایی گوش و انواع آن

هدف اصلی از انجام جراحی زیبایی گوش تنظیم و بهبود سازی شکل گوش ها، تغییر موقعیت و اندازه گوش ها، درمان شکل ظاهری گوش های بد شکل شده در اثر برخی حوادث و ناهنجاری ها می باشد. بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) سن چهار الی چهارده سالگی است، به این سبب که در زمان کودکی، غضروف گوش ها نرم تر بوده و آسان تر تغییر شکل می یابند. (البته باید گفت که سنین بالاتر نیز می توانند به انجام این جراحی اقدام نمایند و هیچ گونه محدودیتی در پی ندارند.)

جراحی گوش توسط بهترین جراح زیبایی گوش و یا بهترین جراح پلاستیک در اصفهان انجام می شود. این نوع جراحی در انواع و روش های مختلفی صورت می گیرد که گوش خارجی، میانی یا گوش داخلی را تحت درمان قرار می دهد. ما در این مقاله توضیحی کوتاه راجع به انواع جراحی گوش پرداخته ایم که برخی از این موارد عبارتند از:

  • جراحی ترمیم پرده گوش: پرده گوش در بخش انتهایی گوش قرار دارد و در صورتی که دچار آسیب یا پارگی شود، عواقب جبران ناپذیری همچون: اختلالات شنوایی یا عفونت گوش را به دنبال دارد. بنابراین در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی ضروری است که سریعا نزد متخصص مربوطه مراجعه کنید.
  • جراحی ترمیمی گوش گربه ای: برخی ناهنجاری های مادرزادی منجر به کج شدگی لبه گوش و ایجاد ظاهری گربه ای شکل می شود که این امر باعث نارضایتی بسیاری افراد می گردد. روش درمانی آن، انجام جراحی زیبایی و شکستن غضروف و در نهایت ایجاد شکلی طبیعی می باشد.
  • جراحی زیبایی نرمه گوش (لوبوپلاستی): این نوع جراحی با بخیه زدن و رفع پارگی ناحیه های زیرین و نرمه گوش که به دنبال برخی حوادث و یا استفاده از گوشواره های سنگین دچار پارگی شده اند، توسط بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان انجام می پذیرد.
  • جراحی زیبایی ماکروتیا: در صورت بزرگی بیش از حد طبیعی گوش، از جراحی ماکروتیا به منظور تصحیح فرم گوش به اندازه نرمال استفاده می شود.
  • جراحی گوش میکروتیا: در برخی ناهنجاری های مادرزادی، گوش افراد بیش از حد نرمال کوچک می باشد و ممکن است در شنوایی افراد نیز اختلال ایجاد کنند. در این مواقع جراح زیبایی گوش با اصلاح فرم و بزرگ کردن شکل گوش؛ آن را تحت جراحی خاص، ترمیم می نماید.
  • جراحی زیبایی هماتوم (گوش گل کلمی): به طور کلی از این جراحی برای ورزشکاران بخصوص کشتی گیرها که در اثر ضربه های پی در پی در حین ورزش، نواحی مختلف غضروف آن ها شکسته می شود و در زیر پوست خون مرده جمع می گردد، استفاده می شود. این عارضه در نهایت طی مدت زمانی به شکل نامناسبی جوش خورده و به حالت گل کلمی در می آید.
جراحی زیبایی گوش و انواع آن

وظایف بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان

بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان نسبت به درمان و انجام انواع جراحی های مرتبط با گوش آموزش های لازم را دیده است و ایشان از بهترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی مدارک مختلف را اخذ نموده اند. جراح زیبایی گوش با توجه به تخصص و مهارت های ویژه ای که در راستای تخصص خویش کسب کرده است، همواره پیش از اقدام به هر عملی، آزمایشات لازم را تجویز می نماید و به این طریق تمامی احتمالات را پیش از جراحی مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

یکی از مهم ترین وظایف بهترین جراح زیبایی گوش، روحیه خستگی ناپذیر بودن، استوار بودن خویش در جهت دستیابی به اهداف درمانی، کسب علم بیشتر و به روز رسانی دانش خود می باشد. علت مصمم بودن ایشان به؛ به روز رسانی دانش خویش این است که همواره علم پیشرفت می کند و روش های مختلفی با مزیت های متعددی به وجود می آیند و جراح معالج باید با کلیه این به روز رسانی ها آشنا باشد و خود را تطبیق دهد.

با توجه به مهم بودن این نوع جراحی، متخصص مربوطه باید در جلسه ویزیت، از بیمار خویش در راستای سابقه بیماری و هدف وی از انجام جراحی سوالات لازم را بپرسد و به این طریق از بروز هرگونه مشکل جلوگیری به عمل آورد. از دیگر وظایف بهترین جراح زیبایی گوش در ایران می توان به برخورد صمیمانه و محترمانه ایشان با بیماران و مراجعین، ارجعیت قرار دادن سلامتی بیماران، مسئولیت پذیر بودن و کسب تجارب متعدد در حیطه فعالیت خویش اشاره نمود.

در ادامه توضیحات کامل تری راجع به بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان و همچنین لیستی هفتگانه را ارائه داده ایم؛ به منظور کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر کرج هستید و قصد انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) را در شهر خود دارید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح زیبایی گوش در کرج مراجعه فرمایید و از اطلاعات شرح داده شده بهره مند شوید.

10 تا از بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان را بشناسید!

روند انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

جراحی زیبایی گوش برای مقاصد مختلفی انجام می شود و با توجه به شرایط هر فردی مدت زمان انجام آن متغیر است اما به طور کلی دو الی سه ساعت زمان می برد. (در صورتی که مشکل اصلاح گوش فرد پیچیده باشد ممکن است این زمان افزایش یابد.) اکثر جراحی های زیبایی گوش یا اتوپلاستی در مطب و کلینیک متخصص مربوطه انجام می شود و کاملاً سرپایی است.

در جلسه ویزیت بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان ابتدا بیمار را به طور کامل معاینه می نماید و سپس در زمینه سابقه بیماری و حساسیت های وی سوالاتی می پرسد؛ به منظور نتیجه بخشی بهتر جراحی الزامی است که به کلیه سوالات پاسخ درست داده شود و در صورت مصرف هر گونه دارویی با پزشک خویش در میان بگذارد. همچنین در این جلسه جراح معالج خاطر نشان می کند که در روز جراحی لباس های گشاد و راحت تن نمایید.

با توجه به سرپایی بودن جراحی زیبایی گوش نیازی به بستری شدن ندارد و پس از آن بیمار به راحتی می تواند به منزل باز گردد. لازم به ذکر است وجود یک نفر همراه به منظور انجام برخی امور ضروری می باشد. بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان خاطر نشان می کند که اگر بیمار کودک باشد، بهتر است یک شب در بیمارستان تحت نظر قرار گیرد.

روش های مختلفی برای جراحی زیبایی گوش وجود دارد که برخی از این روش ها شامل: بریدن غضروف (غضروف از اجزای ساختاری اصلی گوش می باشد)، تا کردن و دوختن غضروف به جای بریدن آن و … پس از بررسی های لازم و انتخاب روش موردنظر مطابق با شرایط بیمار، جراح مذکور به منظور آغاز جراحی افراد بالغ و بزرگسال را به کمک بی حسی موضعی همراه با آرامبخش بی حس می نماید و کودکان به سبب شرایط خاصی که دارند و بی حسی برای آن ها امکان پذیر نمی باشد، از بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

روند انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

توصیه های مراقبتی پیش و پس از جراحی زیبایی گوش

برخی از مهم ترین توصیه های مراقبتی قبل و بعد از جراحی زیبایی گوش به شرح زیر می باشد:

به منظور پیشگیری از بروز برخی احتمالات توصیه می شود، پیش از جراحی مصرف داروهای ضد التهابی همچون ایبوپروفن را استفاده نکنید. لازم به ذکر است؛ برای این که نتیجه جراحی به نحو احسن پیش رود، باید پیش از عمل، با متخصص مربوطه (بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان) در رابطه با توصیه های مراقبتی، مصرف داروها و یا پرهیز از داروهای مضر صحبت هایی نمایید.

استعمال دخانیات منجر به مشکلاتی در روند بهبودی و … می گردند و از این رو متخصص گوش و حلق و بینی توصیه می کند تا مصرف این دخانیات را قبل و بعد از جراحی کنار بگذارید. روز قبل از جراحی، باید غذای سبک مصرف کنید و پیش از جراحی نیز ناشتا باشید. در صورتی که پزشک متخصص داروهای خاص و یا آنتی بیوتیک تجویز نماید، باید مصرف به موقع آن ها را جدی بگیرید.

در صورتی که بیمار یک هفته پیش از جراحی علائمی از قبیل: سرفه، گلودرد، آبریزش بینی، تب و … را داشته باشد، الزامی است؛ با پزشک خود در میان بگذارد تا هیچ گونه مشکلی پدیدار نشود. پیش از عمل از نگه داشتن وسایل قیمتی همچون: حلقه، ساعت و … خودداری فرمایید.

پس از جراحی زیبایی گوش، از قرار گیری در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری به عمل آورید. به منظور جلوگیری از عفونت بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان توصیه می کند؛ بهداشت فردی را جدی بگیرید. استراحت پس از جراحی بسیار مورد تاکید واقع می شود. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های طاقت فرسا خودداری نمایید.

وارد کردن هرگونه فشار و مالیدن گوش ها پس از جراحی سبب مشکلاتی می شود و از این رو توصیه می شود بعد از جراحی زیبایی گوش احتیاط لازم را به کار گیرید. الزامی است، تا حد ممکن مصرف نمک را کاهش دهید تا از بروز تورم های بعدی جلوگیری نمایید. پس از جراحی، بهتر است، مصرف مواد غذایی فیبردار، میوه و سبزیجات، آبمیوه طبیعی و … را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان توصیه می کند تا به منظور کاهش تورم، کبودی و دردهای پس از عمل، از کمپرس سرد استفاده نمایید. در صورتی که با علائمی همچون، دردهای طاقت فرسا، تب شدید، خونریزی بیش از حد، ترشحات غیر طبیعی و … مواجه شدید، الزامی است که با پزشک خود در میان بگذارید. توصیه می شود؛ به مدت شش الی دوازده ماه پس از جراحی زیبایی گوش، از برنزه کردن طبیعی و مصنوعی بپرهیزید.

کلام آخر

انجام جراحی زیبایی گوش مزایای مختلفی را به دنبال دارد که برخی از این مزیت ها شامل: درمان و رفع آسیب های بافتی و درونی گوش، افزایش اعتماد به نفس افراد، تقارن سازی گوش که منجر به زیبایی ظاهری آن می شود، توانایی شنیدن بهتر، کاهش درد و از بین رفتن صداهای نامناسب موجود در گوش و … می باشد.

از شما عزیزان کمال تشکر را داریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح زیبایی گوش در اصفهان آشنا کند و آرزومندیم مطالب گفته شده در رابطه با جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) برای شما سودمند و مفید واقع شده باشد. همچنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره می توانید با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورت سکونت در شهر تهران به مقاله ما با عنوان بهترین جراح زیبایی گوش در تهران مراجعه کنید و به این طریق با جراحان زیبایی گوش در شهر خویش آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا