پزشکان

بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج【سال1402】❤️

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج آشنا کنیم؛ امروزه درمان های متنوع پوستی، برای انواع مشکلات پوستی وجود دارند. با وجود دنیایی از درمان های پوستی، ممکن است از خود بپرسید، کدام یک برای شما بهترین است. پاسخ این سؤال به وضعیت پوست و نتایج دلخواه مورد نظر شما، بستگی دارد. در این میان، دو روش لایه برداری که محبوبیت بالایی دارند، میکرودرم و میکرونیدلینگ هستند؛ روش هایی سریع و کارآمد، مقرون به صرفه و نسبتاً بدون درد. هر دو درمان به بهبود مشکلات پوستی مختلف مانند رفع لکه ها، چین و چروک و … کمک می کنند.

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ چیست؟

برای درک تفاوت های اصلی میکرودرم و میکرونیدلینگ، باید نگاهی کوتاه به لایه های پوست، نحوه ی عملکرد و روند تغییرات آن ها در طول زمان بیندازیم:

1- لایه اپیدرم: سطحی ترین لایه ی یپوست، اپیدرم است. بیرونی ترین لایه ی زیرین اپیدرم، حاوی سلول های مرده پوستی است که کراتین زیادی دارند. این زیر لایه، معمولاً بدن را در برابر میکروب ها و سمومی که از محیط خارجی وارد می شوند، محافظت می کند. همچنین، از خروج آب از بافت ها جلوگیری کرده و در واقع، از کم آبی بدن جلوگیری می کند. سلول های مرده پوست به طور منظم از بین می روند؛ اما، می توانند تجمع پیدا کرده و منجر به زبری و تغییر رنگ در پوست شوند.

رشد دائمی اپیدرم، مداوم است. سلول های جوان زیر لایه های داخلی اپیدرم، به طور منظم به سمت بیرون مهاجرت می کنند، تا جایگزین سلول های مرده پوست شوند. کل اپیدرم هر چهار هفته یک بار تجدید می شود؛ اما لایه برداری، سلول های جوان پوست را قبل از این که سلول های بالغ به طور طبیعی از بین بروند، در معرض دید قرار می دهد.

2- لایه درم: درم ضخیم تر و عمیق تر از اپیدرم است. حاوی رگ های خونی، اعصاب، ساختارهای حمایت کننده و رسوبات غنی از کلاژن و الاستین است. کلاژن پوست را سفت و محکم می کند؛ در حالی که، الاستین عمدتاً مسئول خاصیت ارتجاعی پوست است. رگ های خونی پوست را تغذیه کرده و در صورت آسیب، به ترمیم آن کمک می کنند. اعصاب به افراد اجازه می دهند، تا درد را احساس کنند؛ در واقع، مکانیزمی است که کمک می کند تا فرد، از آسیب های بزرگ جلوگیری کند.

برای دسترسی به درم، باید اپیدرم را برش داد. آسیب به ساختارهای عمیق تر پوست، باعث ایجاد یک مرحله التهابی مختصر می شود. التهاب، بافت ها را برای بهبودی که پس از چند روز شروع می شود، آماده می کند. کلاژن برای ترمیم بافت ضروری است؛ بنابراین، پوست مقدار زیادی از آن را در طول بهبود التهاب، تولید می کند. علاوه بر این، افزایش فعالیت اپیدرمی، روند ترمیم را برای پوشاندن محل آسیب دیده، همراهی می کند. پوسته پوسته شدن، لایه برداری و روشن شدن پوست، ممکن است در زمان بهبودی مشاهده شود.

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ چیست؟

3- لایه هیپودرم: عمیق ترین لایه پوست، هیپودرم است که عمدتاً از چربی زیر پوستی تشکیل شده است. از آن جایی که، این لایه در میکرودرم یا میکرونیدلینگ دخالتی ندارد، بنابراین در این مقاله به آن نمی پردازیم.

با گذشت زمان، عوامل مختلفی که بر روی پوست اثر می گذارند، زیبایی طبیعی آن را از بین می برند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، اپیدرم را تیره می کند و باعث ایجاد لکه ها و رنگ ناهماهنگ پوست می شود. همچنین، افزایش سن و آسیب های ناشی از نور خورشید، با کاهش کلاژن و الاستین باعث ایجاد چین و چروک می شوند. آکنه های مکرر، برش های جراحی، بیماری، تغذیه نامناسب و قرار گرفتن در معرض سموم نیز می توانند اسکار و چین های پوستی ایجاد کنند. از سوی دیگر، بارداری و افزایش وزن هم می تواند، باعث کشیدگی درم و ایجاد علائم کشش پوستی شود.

میکرودرم و میکرونیدلینگ به رفع این نگرانی ها کمک می کنند؛ اما، با تفاوت های مشخص در اثربخشی و مدت زمان اثر. میکرودرم، تنها اپیدرم را تحت تأثیر قرار می دهد و صرفاً یک فرآیند طبیعی را تسریع می کند. در مقابل، میکرونیدلینگ به عیوب پوستی در سطح عمیق تری نزدیک می شود و با تحریک مکانیسم های ترمیم بافت، هم درم و هم اپیدرم را تغییر می دهد. همچنین، میکرونیدلینگ می تواند برخی از علل ریشه ای پیری پوست را معکوس کند و در مقایسه با میکرودرم، می‌تواند طیف وسیع تری از بیماری های پوستی را کاهش دهد و اثرات زیبایی آن ماندگارتر است.

انتخاب بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج

برای اینکه مطمئن شوید کدام روش از بین روش های میکرودرم و میکرونیدلینگ، برای شما مناسب است، باید به متخصصین پوست مراجعه کنید؛ این پزشکان مهارت و دانش لازم را در زمینه ی پوست، مو و زیبایی دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند. فقط یک پزشک متخصص دارای مجوز و با مهارت مانند بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج، می تواند سلامت شما را به طور قابل اعتماد ارزیابی کند و به شما بگوید آیا میکرودرم، میکرونیدلینگ یا درمان دیگری برای شما مناسب است یا خیر.

بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج، از سخت ترین استانداردهای بهداشتی پیروی و از بهترین تجهیزات مدرن استفاده می کند، تا اطمینان حاصل کند روش های به کار برده شده، کاملاً ایمن و مؤثر هستند. بنابراین، وقتی به بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج مراجعه می کنید، بعد از معاینه و بررسی دقیق پوست و میزان آسیب دیدگی آن، روش انتخابی را کاملا برای شما شرح خواهد داد؛ در واقع، علاوه بر مزایا، عوارض احتمالی و هزینه آن را نیز برای شما تشریح خواهد کرد.

تعداد جلسات هر دو روش بستگی به نوع پوست و میزان آسیب دیدگی آن و همچنین، انتظارات شما از انجام این روش های درمانی دارد. بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج، اقدامات مراقبتی که نیاز است قبل از میکرودرم یا میکرونیدلینگ انجام دهید، به شما توضیح خواهد داد؛ همچنین دستورالعمل های بعد از درمان و اقدامات مراقبتی از پوست که نیاز است همواره به آن ها توجه کنید (مانند استفاده از ضد آفتاب مناسب و …)، در اختیارتان قرار خواهد داد.

بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج، برای حریم شخصی شما احترام قائل است؛ پس هر نوع نگرانی و شرایط پزشکی که می تواند بر اثربخشی و ایمنی هریک از این روش ها اثر بگذارد، با او در میان بگذارید. برای مثال میکرونیدلینگ برای افراد مبتلا به سرطان، لوپوس، نقص ایمنی، دیابت کنترل نشده و … به دلیل خطر عفونت و التیام نیافتن زخم ها، توصیه نمی شود. حتی قرار داشتن در دوران بارداری یا شیردهی، به علت تغییرات هورمونی، روش میکرونیدلینگ را بی اثر می کنند.

ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. همچنین، مطالعه ی مقاله بهترین دکتر میکرودرم و میکرونیدلینگ در تهران را برای عزیزان ساکن در تهران، توصیه می کنیم.

کاربردهای میکرودرم

میکرودرم روشی ایمن، راحت و سریع برای بهبود پوست شما است. معمولاً پس از درمان به روش میکرودرم، دوره ی نقاهتی لازم نیست. این روش می تواند در موارد زیر مؤثر باشد:

 • درمان جوش های سر سیاه
 • روشن کردن رنگ پوست های تیره
 • باز شدن منافذ مسدود شده پوست
 • کاهش و از بین بردن لکه های سطحی پوست
 • رفع و کاهش آسیب های ناشی از نور خورشید
 • رفع کدر بودن چهره به دلیل تجمع سلول های مرده پوست
 • رفع و محو کردن خطوط ظریف و چین و چروک های روی پوست
کاربردهای میکرودرم

کاربردهای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ به عنوان یک روش غیرتهاجمی مراقبت از پوست، که به لطف افراد مشهور محبوبیت پیدا کرده است، طیف وسیع تری از بیماری های پوستی را نسبت به میکرودرم، بهبود می بخشد؛ برای مثال، در موارد خاصی از بیماری پوستی خودایمنی مانند بیماری ویتیلیگو نیز کاربرد دارد. میکرونیدلینگ به رفع موارد زیر کمک می کند:

 • ترمیم جای آکنه
 • کاهش خطوط ریز
 • روشن شدن رنگ پوست
 • رفع علائم کشش پوستی
 • کوچک کردن منافذ پوست
 • کاهش چین و چروک های عمیق
 • رفع شل شدن پوست بعد از کاهش وزن
 • درمان آسیب های ناشی از نور خورشید، آکنه و زخم های سوختگی

کلام آخر

برای دستیابی به بهترین نتایج زیبایی، باید بهترین متخصص پوست را برای انجام روش های میکرودرم و یا میکرونیدلینگ انتخاب کنید. پزشکی که علاوه بر دارا بودن دانش، تجربه و مهارت، از وسایل و تجهیزات پزشکی دقیق و مدرن برای این کار استفاده می کند. فقط یک متخصص آموزش دیده به خوبی پوست و ساختارهای زیرین آن را می شناسد و می تواند بهترین و مؤثرترین روش را برای هدیه دادن زیبایی، شادابی و سلامت به پوست شما، به کار گیرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر میکرودم و میکرونیدلینگ در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (22 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا