جراحی زیبایی

بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج【سال1403】❤️+ لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج آشنا کنیم؛ مژه ها نقش مهمی در تناسب چهره و زیبایی صورت دارند. برخی از زنان مژه های خود را به دلیل بیماری، شرایط پزشکی و یا آسیب دائمی به مژه ها در هنگام برداشتن مژه های مصنوعی، از دست می دهند. فردی که مژه ندارد، ممکن است نسبت به ظاهر خود بسیار حساس شده و با درک عدم توازن در چهره اش، احساس ناخوشایندی را تجربه کند. اما، جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ با پیشرفت علم پزشکی در زمینه ی مو، کاشت مژه دائم را می توان به راحتی انجام داد و از نتایج آن حداکثر رضایت خاطر و زیبایی را به دست آورد.

کاشت مژه دائم چیست؟

کاشت مژه دائم، دقیقاً همان چیزی است که از نامش قابل برداشت است؛ یعنی، همان طور که می توانید کاشت مو انجام دهید، کاشت مژه نیز قابل انجام است. مژه های حاصل از کاشت، شبیه اکستنشن مژه هستند؛ با این تفاوت که در روش کاشت مژه دائم، کار کمی پیچیده‌تر است؛ البته، با ماندگاری دائمی. به عبارت دیگر، کاشت مژه دائم، نوعی پیوند مو است؛ زیرا، مو از یک مکان برداشته می شود و سپس، توسط پزشک متخصص مانند بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، با استفاده از جراحی، کاشت فولیکول های مو در امتداد خط مژه انجام می شود.

کاشت مژه دائم، یک راه حل دائمی برای مژه های کم پشت، در امتداد خط مژه بالایی است و معمولا از طریق روش های کاشت مو، مانند استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی با استفاده از برداشت نواری (FUT) انجام می شود. کاشت مجدد فولیکول مو در امتداد خط مژه بالایی از طریق روش های FUT یا FUE باعث بهبود دائمی رشد مو در امتداد خط مژه پلک بالایی می شود. به طور معمول، فولیکول های موی اهدا کننده را می توان از پوست سر یا گاهی اوقات پاها برداشت.

کاشت مژه دائم چیست؟

موها برای کاشت آماده می شوند و برای کسب نتیجه ی دائمی، در خط مژه قرار می گیرند؛ اما، این موها همان ویژگی موهای سر یا ناحیه ی پا را حفظ می کنند و باید به طور دوره ای کوتاه و فر شوند. به بیان دیگر، افراد متقاضی کاشت مژه دائم، باید در نظر داشته باشند که رشد موی حاصل از کاشت، مانند موهای ناحیه ای است که فولیکول ها از آن قسمت برداشته شده اند. در واقع، این موها به رشد خود ادامه می دهند؛ بنابراین، کوتاه کردن منظم آن ها لازم است.

افراد مناسب برای کاشت مژه دائم، کسانی هستند که مژه های کم پشتی دارند و برخلاف روش اکستنشن مژه های موقت، به دنبال افزایش دائمی حجم و تراکم مژه های خود می باشند. کاشت مژه برای کسانی که محل اهدای ضعیفی دارند، یا کسانی که به دلیل دارو، درمان های پزشکی یا استرس، دچار ریزش مو شده اند، توصیه نمی شود. لازم به یادآوری است که میانگین دوره ی بهبود پس از کاشت مژه حدود سه تا پنج روز است.

انتخاب بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج

انتخاب بهترین دکتر کاشت مژه، بخش مهمی از فرایند کاشت مژه دائم است؛ در واقع بهره مندی از مشاوره های دقیق پزشکی، می تواند کلید انتخاب نوع درمانی باشد که بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد. باید به این نکته مهم توجه داشت که پزشکان فاقد صلاحیت و حتی افراد غیرپزشکی که مدعی کاشت مژه دائم هستند، تنها به دنبال فروش درمان هایی می باشند که برای شما نامناسب است و یا در واقع نیاز واقعی شما نیست. سود، اولویت اصلی آن هاست و به دلیل نداشتن مهارت علمی و عملی لازم، سلامت مژه ها و چشم شما را نیز تهدید می کنند.

بعد از انتخاب پزشکی که شایستگی های علمی، حرفه ای و  قانونی لازم را داراست، تعیین وقت ملاقات جهت انجام مشاوره، گام بعدی در فرایند کاشت مژه دائم خواهد بود. در طول اولین جلسه ی معاینه، بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، سابقه پزشکی و انتظارات شما را از انجام کاشت مژه را مورد بررسی قرار می دهد؛ همچنین، علل ریزش و یا کم پشتی موهای مژه شما را تعیین و مشخص می کند. در واقع، بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، ارزیابی می کند آیا کاشت مژه دائم، درمان مناسبی برای شما هست یا خیر.

انتخاب بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج

در نهایت، بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، برنامه ی درمانی کاملی را متناسب با نیازهای شما، ارائه و هزینه های آن را بر اساس تعداد گرافت های لازم جهت پیوند مژه، برآورد کرده و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد، تا بتوانید با سنجش کلیه ی جوانب، انتخاب آگاهانه تری داشته باشید. کاشت مژه تحت بی حسی موضعی انجام می شود. معمولا، ناحیه ای از پوست سر (در قسمت پشت سر)، با یک بی حس کننده موضعی، بی حس می شود. سپس، آن قسمت به صورت نواری برداشته شده و بخیه می شود.

گرافت های تک فولیکولی مو، از بافت موی نوار پوست سر، توسط بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، جدا می شوند. هر گرافت متشکل از یک تا چهار تار مو است که دارای پیاز، بافت پیوندی، شبکه عروقی-عصبی، عضله ارکتور پیلای و غدد سبابه است. گرافت ها توسط بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج، با نخ جذبی و سوزن جراحی منحنی شکل، یک به یک و جداگانه در پلک فوقانی کاشته خواهند شد. مدت زمان این روش تقریباً 3-4 ساعت به طول می انجامد.

جالب است بدانید، پیرامون این موضوع که آیا کاشت مژه دائم یک جراحی زیبایی است یا جراحی درمانی، بین پزشکان اختلاف نظر وجود دارد؛ زیرا، برخی از پزشکان این روش را برای افراد با انگیزه های زیبایی انجام نمی دهند؛ بلکه، کاشت مژه دائم را تنها برای افرادی انجام می دهند که آسیب، بیماری یا … سبب ریزش مژه های آن ها شده است.

با این وجود، انجام کاشت مژه دائم، چه برای افرادی با اهداف زیبایی و چه برای کسانی که مژه های خود را برای مثال در اثر شیمی درمانی از دست داده اند، می تواند راهی باشد تا اعتماد به نفس از دست رفته خود را به دست آورند و به آن ها کمک می کند، دوباره احساس زیبا و طبیعی بودن را تجربه کنند. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین دکتر کاشت مژه دائم در تهران را در صورت عدم سکونت در کرج، مطالعه کنید.

10 تا از بهترین کلینیک لاغری در ایران را بشناسید!

دکتر رضا دست نشان

دکتر رضا دست نشان

دکتر رضا دست نشان مدرک تخصصی در حوزه پوست و مو دارند و ایشان موفق شده اند که در این رشته خدمات بسیار حرفه ای و عالی را در اختیارهر یک از بیماران قرار دهند؛ وی تا به امروز بسیاری از بیماری های مرتبط با پوست و مو را به درستی درمان کرده اند؛ دکتر دست نشان فلوشیپ پوست، مو و زیبایی از میپل کانادا کسب کرده اند. دکتر رضا دست نشان یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج می باشند.

خدمات : 

 • لیزر موهای زائد و زیبایی
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • درمان ریزش مو
 • میکرونیدلینگ
 • مزوتراپی

آدرس : البرز، کرج، عظيميه، جنب بيمارستان تخت جمشيد، ساختمان پزشكان كوروش، طبقه اول

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۵۶۸۳۹۸

دکتر افشین مرتضوی

دکتر افشین مرتضوی

دکتر افشین مرتضوی دارای مدرک حرفه ای و تخصصی در زمینه پوست، مو اند و به عنوان یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج می باشند؛ وی موفق گردیده اند که مدرک تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر شان را در سال ۱۳۸۴ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز کسب نمودند و فارغ التحصیل گردیدند؛ دکتر مرتضوی در انجمن متخصصین پوست ایران عضویت دارند. تقریبا ایشان از 15سال سابقه بسیار حرفه ای و درخشان برخوردار می باشند.

خدمات :

 • رفع چین و چروک های صورت
 • کاشت مژه و کاشت مو
 • درمان منافذ پوست
 • جوانسازی پوست
 • لیزر موهای زائد
 • میکرونیدلنیگ
 • پیلینگ

آدرس : کرج، چهارراه طالقانی شمالی، جنب پوشاک خانواده، کوچه میرزایی، ساختمان امام رضا، طبقه۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۳۶۵۲

دکتر مینا ربیعی زکی

دکتر مینا ربیعی زکی

دکتر مینا ربیعی زکی به عنوان یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج معروف شده اند و وی در حوزه پوست و مو و لیزر مدرک تخصصی دارند. ایشان در آغاز کار دوران پزشکی عمومی را به خوبی گذراندند و در ادامه مدرک تخصصی شان را در رشته پوست و مو و زیبایی از کالج علوم حرفه ای کانادا کسب کرده اند؛ دکتر ربیعی با هر یک از بیماران خود به خوبی برخورد می کنند و همین مسئله موجب شهرتشان بین مردم شده است.

خدمات : 

 • انجام کلیه امور پوست و مو و زیبایی
 • تزریق ژل و بوتاکس
 • میکرودرم آبریژن
 • لیزر موهای زائد

آدرس : کرج، عظیمیه، نرسیده به میدان مهران، جنب بیمارستان تخت جمشید، ساختمان کوروش، طبقه ۴، واحد ۴۰۱

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۵۴۲۱۴۶

دکتر فاطمه صفرپور

دکتر فاطمه صفرپور

دکتر فاطمه صفرپور یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج می باشند. ایشان در حوزه پوست و مو خدمات ارائه می دهند و موفق شده اند اکثر بیماری های مرتبط با پوست را به خوبی تشخیص داده و درمان کنند؛ دکتر صفرپور با هر یک از بیماران کلینیک خود برخوردی محترمانه و دارند و هر سوالی که در ذهنشان است را به خوبی پاسخ می دهند.

خدمات :

 • رفع گودی چشم
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق ژل گونه
 • میکرونیدلینگ
 • مزونیدلینگ
 • کاشت مژه
 • مزوتراپی

آدرس : کرج، میدان شهدا، خیابان بهار[شهید شرع پسند]، کوی شهید طاهری، ساختمان پزشکان بهار، واحد ۱۳

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۶۱۳۶۰

دکتر گیتا گرجی

دکتر گیتا گرجی

دکتر گیتا گرجی یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج هستند. ایشان دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اند که آن را چها سال گذشته با موفقیت کسب نمودند و بعد از آن وی در حوزه پوست، مو، زیبایی و لیزر درمانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدرک تخصصی دریافت کردند و فارغ التحصیل گردیدند؛ ایشان دارای بورد تخصصی اند و تقریبا بیست سال سابقه بسیار درخشان دارند.

خدمات :

 • درمان انواع بیماری های پوستی و تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • جوان سازی صورت با میکرونیدلینگ و لیزر  Co2
 • جراحی ضایعات پوستی و افتادگی پلک
 • تزریق بوتاکس و فیلر
 • هایفو و Rf فراکشنال
 • کرایو تراپی و Wart

آدرس : کرج، خیابان شهید بهشتی، بین میدان شهداء و چهارراه طالقانی، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ۳، واحد ۱۴

تلفن تماس : ۰۲۶۳۲۲۴۷۵۵۵

دکتر امیرحسین پوریوسفی

دکتر امیرحسین پوریوسفی

دکتر امیرحسین پوریوسفی مدرک تخصصی در حوزه پوست و مو و زیبایی دارند. وی یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج هستند. دکتر پوریوسفی در لیست مجرب ترین و برترین پزشکان در حوزه فعالیت شان می باشند. دکتر پوریوسفی سال 1357 به دنیا آمده اند. ایشان دارای مدرک پزشک عمومی هستند که آن را با موفق کامل کسب نمودند و موفق شدند دوران تخصص شان را با موفقیت فراوان طی کنند. دکتر پوریوسفی مدرک تخصصی خود را در سال 1383 دریافت کردند. ایشان حداقل هفده سال تجربه فعالیت در زمینه خدمات پوست و مو هستند.

خدمات :

 • تزریق بوتاکس
 • لاغری سریع
 • تزریق ژل و فیلر و چربی
 • کاشت مو و مژه
 • جوانسازی پوست
 • لیفت صورت با نخ

آدرس: کرج، فلکه اول گوهردشت، ابتدای مطهری، نرسیده به پل عابر، ساختمان یاس، واحد 11

شماره تماس: 02634208799

دکتر حبیب اله زمانی

دکتر حبیب اله زمانی

دکتر حبیب اله زمانی دارای مدرک تخصصی در حوزه پوست و مو و زیبایی اند و ایشان را با لقب یکی از بهترین دکتر تزریق کاشت مژه دائم در کرج می شناسند. دکتر زمانی جزو حاذق ترین و برترین پزشکان در حوزه فعالیت شان می باشند. وی خدمات فراوانی در کلینیک شخصی شان ارائه می دهند و همه سعی خود را به کار می گیرند تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در اختیار مردم عزیز قرار دهند. دکتر زمانی پس از طی کردن دوران پزشکی عمومی موفق شدند که دوره تخصص شان را نیز به خوبی پشت سر بگذارند. ایشان بعد از گذراندن دوره عمومی دوره تخصص خود را نیز پشت سر گذاشتند و بورد تخصصی خود را کسب کردند.

خدمات:

 • تزریق ژل
 • رفع لک ها و کک و مک پوستی
 • درمان ریزش مو
 • درمان اگزما و قارچ پوستی

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، خیابان کمالی، نرسیده به شهدا، جنب بانک انصار، ساختمان زرین گل، طبقه سوم

شماره تماس: 02632226487

دکتر شب بو جسری

دکتر شب بو جسری

دکتر شب بو جسری مدرک تخصصی در حوزه پوست و مو دارند. ایشان شهرت و محبوبیت بسیار فراوانی بین مردم دارند و از این رو با لقب یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج شناخته می شوند. دکتر جسری از جمله برترین پزشکان در حوزه فعالیت شان هستند.

ایشان توانسته اند که مدرک دکترای پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سال 1385 کسب نمایند و در ادامه موفق شدند که در سال 1391 تخصص خود را در زمینه پوست، مو، زیبایی و لیزر از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کنند. دکتر جسری در انجمن متخصصین پوست ایران عضویت دارند. ایشان بیش از 11 سال دارای سابقه در زمینه پوست و مو هستند.

خدمات:

 • تزریق بوتاکس، تزریق ژل
 • درمان بیماری های پوستی، درمان ریزش مو
 • زیبایی صورت و جوانسازی پوست
 • لیفت صورت با نخ
 • لیزر های پوستی
 • لیزر موهای زائد

آدرس: کرج، خیابان شهید بهشتی، بین چهارراه طالقانی و میدان شهداء، ساختمان پزشکان آرین، طبقه 9، واحد 25

شماره تماس: 02632229025

دکتر علیرضا زین الدینی

دکتر علیرضا زین الدینی

دکتر علیرضا زین الدینی تخصص پوست و مو دارند. وی یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج محسوب می شوند. دکتر زین الدینی در لیست برترین و ماهرترین پزشکان در حوزه فعالیت شان هستند. دکتر زین الدینی دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی شان اند که آن را در سال 1379 اخذ کردند و پس از آن، دوره تخصص را نیز طی کردند و بورد تخصصی پوست، مو، زیبایی و لیزر را دریافت نمودند.

خدمات:

 • تزریق ژل، بوتاکس، لیفتینگ
 • برداشتن خال و زگیل
 • لیزر درمانی، لیزر لیپولیز
 • جوانسازی پوست، میکرونیدلینگ
 • پیلینگ، کاشت مو، درمان ریزش مو
 • درمان انواع ضایعات پوستی و تومورهای پوست

آدرس: کرج، خیابان بهار، نبش بلوار رمضانی، ساختمان هما، طبقه دوم، واحد 1

شماره تماس: 02632402240

دکتر فریدون امیر گروسی

دکتر فریدون امیر گروسی

دکتر فریدون امیر گروسی یکی از بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج می باشند. ایشان مدرک تخصصی پوست و مو در کرج دارند؛ وی موفق شدند که مدرک پزشکی عمومی شان را اخذ نمایند و پس از آن با همت و پشتکار بالایشان، توانستند مدرک تخصصی پوست و مو را از دانشگاه معتبر کسب نمایند؛ اکثر کسانی که به کلینیک شان مراجعه می کنند، از برخورد خوب وی رضایت کافی دارند.

خدمات:

 • تزریق بوتاکس و چربی
 • درمان ریزش مو و کم پشتی مو
 • درمان خارش و کک و مک پوستی
 • درمان آکنه و جوش های صورت و بدن

آدرس: کرج، میدان شهدا، جنب قنادی رضا

تلفن تماس: 02632267544

دلایل کاشت مژه دائم

کاشت مژه ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود. برخی از شایع ترین دلایل آن عبارتند از:

 • ترومای فیزیکی؛ آسیب به وجود آمده در ناحیه صورت و یا اسکار، زخم یا جراحت ناشی از حوادثی مانند تصادفات جاده ای، حوادث صنعتی، سوختگی های حرارتی و شیمیایی، خالکوبی روی پلک، می توانند از مواردی باشند که باعث از بین رفتن مژه ها شوند. همچنین، ریزش موی کششی که به دلیل استفاده مکرر از مژه ی مصنوعی یا اکستنشن مژه اتفاق می افتد، می تواند علت دیگر کاشت مژه دائم باشد.
 • درمان‌های پزشکی و جراحی ها؛ درمان جراحی صدمات یا تومورها که منجر به برداشتن فولیکول های مژه و اسکار بافتی در این ناحیه می شود، می تواند سبب از بین رفتن مژه ها و اقدام برای کاشت مژه دائم باشد. همچنین، رادیوتراپی یا شیمی درمانی برای سرطان می تواند منجر به ریزش موها از جمله مژه ها شود؛ در نتیجه، کاشت مژه دائم به عنوان یک گزینه مناسب پیشنهاد می شود.
 • بیماری تریکوتیلومانیا؛ ابتلا به این بیماری که با نام کندن وسواسی مو نیز شناخته می شود، می تواند دلیل دیگری برای کاشت مژه دائم باشد. از ویژگی های بارز این بیماری، کندن بی اختیار مژه ها و سایر موهای بدن است.
 • عدم وجود مو در تمام قسمت های بدن به عنوان یک بیماری مادرزادی نیز می تواند دلیلی برای انجام کاشت مژه دائم باشد.
دلایل کاشت مژه دائم

مراقبت های بعد از کاشت مژه دائم

بعد از انجام کاشت مژه دائم توسط بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج لازم است مراقبت های لازم را طبق دستورالعمل های وی، انجام دهید؛ چشمان شما تا چند روز پس از کاشت مژه دائم، کمی حساس خواهند بود؛ البته، به سرعت به حالت عادی باز می گردند. در این مدت چشم ها باید کاملا بدون آرایش باشند و مواد پاک کننده آرایشی، کرم ها، روغن ها، حتی عرق و کثیفی را از اطراف چشم هایتان پاک کنید. تنها کافیست ناحیه مورد نظر را تمیز و خشک نگه دارید، تا روند بهبودی به بهترین شکل طی شود.

همان طور که گفته شد، جراحی کاشت مژه دائمی است، به این معنی که مژه های شما ماندگاری طولانی مدت دارند. در واقع، برای پرکردن مژه هایتان، مانند روش اکستنشن، امکان بازگشت به سالن آرایشگاه جهت ترمیم وجود ندارد و همچنین، مژه های شما نمی ریزند. اما نیاز است اقداماتی را جهت هماهنگی و تناسب آن ها انجام دهید، تا جلوه ای به زیبایی مژه های طبیعی داشته باشند.

موهای کاشته شده در پلک به رشد خود ادامه می دهند و با رشد آن ها، ممکن است مجبور شوید از روش فر کردن استفاده کنید تا مژه های جدید، با حالت فر طبیعی مژه های قبلی، مطابقت داشته باشند. توجه داشته باشید، باید موهای در حال رشد را کوتاه کنید تا در اندازه و هماهنگ با مژه های طبیعی قرار گیرند. تقریباً شش ماه طول می کشد تا مژه های جدید کاملاً رشد کنند و در بهترین حالت خود قرار گیرند.

ذکر این نکته ضروری است، اگر کاشت مژه دائم نزد پزشکان غیرمتخصص انجام شود می تواند، منجر به عفونت، بیماری ماداروز (از دست دادن مژه ها)، بلفاریت (التهاب پلک چشم) و یا تومورهای پلک شود، پس با انتخاب بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج سلامت و زیبایی را در کنار هم تجربه کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مژه دائم

کلام آخر

امروزه، وجود مژه ها به عنوان یکی از معیارهای زیبایی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از این رو، برای خانم هایی که می خواهند مژه های بلندتر، پرتر و جذاب تری داشته باشند یا حتی مژه های خود را به دلیل تصادف یا بیماری از دست داده اند، گزینه های مختلفی وجود دارد. معمولا، کاشت مژه دائم، آخرین گزینه از میان راه حل هایی مانند استفاده از مژه مصنوعی و یا اکستنشن است. اگر تصمیم دارید از روش کاشت مژه دائم به عنوان راه حل دائمی استفاده کنید، حتما در انتخاب پزشک واجد شرایط دقت لازم را داشته باشید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر کاشت مژه دائم در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.7/5 - (28 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
دکمه بازگشت به بالا