پزشکان

بهترین دکتر طب سوزنی در کرج【سال1403】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج آشنا کنیم؛ اما قبل از آن بهتر است اطلاعاتی را درباره طب سوزنی، به عنوان طب مکمل پزشکی، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اگر به دنبال یک روش درمانی جدید هستید، طب سوزنی می تواند گزینه مناسبی باشد. شاید فکر کنید چگونه می توان سوزن ها را در پوست فشار داد و حال بهتری پیدا کرد؟! آیا این خود صدمه نیست؟! اگر چه به نظر می رسد طب سوزنی روشی دردناک باشد؛ اما نتایج اثبات می کند، می تواند مفید واقع شود. جالب است بدانید این روش درمانی قدمتی بیش از 2500 سال دارد و برخی از مردم بر مؤثر بودن آن قسم یاد می کنند و تأثیر آن را بر بهبود کیفیت زندگی خود، معجزه می دانند؛ زیرا طبق یافته ها طب سوزنی در درمان برخی اختلالات و بیماری ها از افسردگی گرفته تا آلرژی، گرفتگی عضلانی و … موفق بوده است.

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی (Acupuncture)، روشی مبتنی بر طب چین باستان است که جهت درمان بیماری های مختلف با تمرکز بر روی نقاط خاصی از پوست، با استفاده از سوزن های فولادی و بسیار نازک انجام می شود. در درمان به روش طب سوزنی، از سوزن های فولادی بسیار نازک وارد شده به پوست برای تحریک نقاط خاصی در بدن استفاده می شود، با این هدف که آسیب ها یا علائمی مانند درد را کاهش دهد.

در طب سنتی چین اعتقاد بر این است که بدن انسان از یک نیروی نامرئی و انرژی درونی پر شده است و آن را “چی” می نامند؛ هنگامی که “چی” (Qi) به خوبی در تمام بدن جریان داشت، سلامت فیزیکی و روانی فرد تأمین می شد؛ اما، هنگامی که “چی” به صورت نادرست در بدن جریان پیدا می کرد (کم یا مسدود شده بود) به بیماری فرد منجر می شد. به بیان دیگر، پزشکان طب چینی معتقدند که اختلالات Qi باعث ایجاد اختلال در انرژی بدن می شود و منجر به بیماری می گردد.

برای درک بهتر مفهوم “چی” به کارکرد طبیعی بدن خود فکر کنید؛ گاهی اوقات در معرض خطر قرار می گیرید؛ در نتیجه احساس اضطراب و تنش در شما شکل می گیرد. هنگامی که آرام هستید، این آرامش و سلامت را می توانید از لحاظ جسمی نیز درک کنید. بنابراین، خلق و خوی شما بر سلامت روان و سلامت جسمتان تأثیر می گذارد. از این رو، طب سوزنی قصد دارد ضمن دستیابی فرد به تعادل یا “چی”، به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کند.

طب سوزنی چیست؟

هر سوزن در طب سوزنی، یک آسیب کوچک را در محل وارد شدن به پوست، ایجاد می کند؛ اما به اندازه ای نیست که ناراحتی شدیدی برای فرد ایجاد کند. تنها به ایجاد سیگنالی برای تحریک بدن و پاسخ دادن آن به وجود می آورد. این پاسخ می تواند به صورت تحریک سیستم ایمنی بدن، بهبود زخم، کاهش درد و … باشد. در واقع، در این طب مناطق خاصی از سطح پوست برای نفوذ به بافت ها، غدد، اندام ها و در نهایت عملکرد بدن انتخاب می شوند.در واقع، پزشکان طب سوزنی، نقاط خاصی را در بدن تحریک می کنند تا درد را از بین ببرند.

طب سوزنی به عنوان روش پزشکی جایگزین و حداقل تهاجمی شناخته می شود؛ اغلب مردم از طب سوزنی همراه با سایر روش های درمانی استفاده می کنند. برای مثال کسی که درد مزمن دارد و دارو مصرف می کند، یا کسی که به سرطان مبتلاست و روش های درمانی مانند شیمی درمانی و … را دریافت می کند، می تواند از اثرات مثبت طب سوزنی نیز برخوردار شود. اگر علاقمند به مطالعه درباره ی سایر روش های طب مکمل مانند طب سنتی هستید، خواندن مقاله های بهترین دکتر طب سنتی در کرج و بهترین دکتر طب سنتی در تهران را از دست ندهید.

انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج

فقط متخصصان واجد شرایط می توانند از سوزن های طب سوزنی استفاده کنند؛ از این رو، انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج از موضوعات بسیار مهمی است که باید مدنظر قرار دهید. هنگامی که این روش درمانی توسط یک پزشک حرفه ای واجد شرایط انجام شود، کمترین میزان عوارض جانبی را دارد یا فاقد عوارض جانبی خواهد بود.

در طول اولین قرار ملاقات با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، وی با شما در مورد وضعیت و شرایطتان صحبت خواهد کرد. سپس، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، مناطقی از بدنتان را که به طب سوزنی واکنش نشان می دهند، بررسی می کند. سپس، سوزن های فولادی بسیار نازک را به پوست بیمار در چندین نقطه فشار (Acupoints) وارد می کند. سوزن ها انرژی بدن، یا Qi را خارج می کنند و بدن را به منظور آزاد کردن مواد شیمیایی طبیعی برای مبارزه با بیماری یا علائم آن، تحریک می کنند.

سوزن ها استریل، یکبار مصرف و به نازکی موی انسان هستند. بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، سوزن ها را در عمق های مختلف پوست وارد می کند؛ این سوزن ها برای مدت زمان مشخص برای مثال تا 20 دقیقه در پوست باقی می مانند. از آن جائی که سوزن های طب سوزنی، بسیار نازک تر از سوزن های پزشکی هستند و برخلاف آن ها، فضای پر دارند، نه توخالی، بنابراین درد کمتری نسبت به دردی که هنگام تزریق واکسن یا آمپول حس می کنید، تجربه خواهید کرد. تعداد سوزن های استفاده شده برای هر فرد متفاوت است؛ معمولا بین 4 تا 20 عدد متغیر می باشد.

در حالت کلی، هنگام انجام طب سوزنی، این احتمال وجود دارد دردی ناخوشایند یا سوزش را احساس کنید. به همین جهت، در طول انجام طب سوزنی، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، از شما می خواهد زمانی که احساس سنگینی یا بی حسی عمیق می کنید، به او گزارش دهید. این احساسات معمولا به این معنی است که درمان مؤثر عمل می کند. بعد از یک بار استفاده، پزشک طب سوزنی، سوزن ها را از پوست خارج کرده و دور می اندازد.

فراموش نکنید انجام طب سوزنی از سوی افراد فاقد صلاحیت و دانش، می تواند بسیار مضر و ناخوشایند باشد. ارائه دهندگان طب سوزنی غیرمجاز به دلیل استفاده از سوزن های نامرغوب و عدم دانش کافی نسبت به این طب، مراجعین را در معرض انواع عفونت ها و آسیب ها در سیستم اعصاب مرکزی قرار می دهند. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر طب سوزنی در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت علاقمندی پیشنهاد می کنیم مقاله های “بهترین دکتر طب سوزنی در تهران” را نیز مطالعه کنید.

انتخاب بهترین دکتر طب سوزنی در کرج

10 تا از بهترین دکتر طب سوزنی در کرج را بشناسید!

دکتر مرتضی جعفری

دکتر مرتضی جعفری

دکتر مرتضی جعفری از پزشکان متخصص در حوزه طب سنتی در کرج هستند. در مطب ایشان انواع خدمات مرتبط با طب سنتی از جمله طب سوزنی ارائه می شود. دکتر جعفری با شماره نظام پزشکی 67491 و عضو انجمن طب سوزنی کشور هستند. دانش و تجربه ایشان سبب شده در کرج به عنوان پزشک سرشناس از ایشان یاد شود.

خدمات:

 • رفع درد با طب سوزنی
 • کاهش مشکلات مفصلی و عضلانی به خصوص در بیماران رماتیسمی با طب سوزنی
 • درمان دردهای کمر با طب سوزنی
 • کاهش مشکلات تنفسی به کمک طب سوزنی

آدرس: کرج خیابان دکتر بهشنی بین چهارراه طالقانی و میدان شهدا طبقه فوقانی داروخانه دکتر نقدی ساختمان پزشکان البرز طبقه اول

شماره تماس: 09102601394

دکتر امیرهوشنگ واحدی

دکتر امیرهوشنگ واحدی

دکتر امیرهوشنگ واحدی دیگر متخصص به نام در حوزه طب سوزنی در کرج است. ایشان دکترای تخصصی خود را در رشته طب فیزیکی و توانبخشی به پایان رسانده اند و هم اکنون با به روزترین روش های مناسب در حوزه طب سوزنی توانسته اند بیماران زیادی را درمان کنند. همچنین دکتر واحدی درحوزه توانبخشی با مهارت هایی چون طب سوزنی امید را در افراد زیادی زنده کرده اند.

خدمات:

 • درمان دیسک کمر، گردن با طب سوزنی
 • درمان آرتروز زانو با طب سوزنی
 • بهبود مهارت های حرکتی با طب سوزنی
 • درمان آسیب های ناشی از از ورزش به خصوص ورزش های سنگین با طب سوزنی
 • آدرس: شهر کرج، جهانشهر، ابتدای خیابان استانداری، نبش مسجد رسول اکرم، ساختمان آترین، طبقه دو

شماره تماس: 02634449975، 02634487822

دکتر علی محمدی

دکتر علی محمدی

دکتر علی محمدی دکترای تخصصی خود در زمینه طب سوزنی را از دانشگاه پکن چین گرفته است. دکتر محمدی علاوه بر تخصص بالا در حوزه طب سوزنی در حوزه زیبایی هم فعال بوده و عضو انجمن جراحان ایران هم می باشند. در حال حاضر نیز ایشان در کلینیک تخصصی خود انواع خدمات در حوزه طب سوزنی را ارائه می کنند.

خدمات:

 • افزایش یا کاهش وزن به کمک طب سنتی
 • کاهش عوارض بیماری هایی چون سردرد
 • تحریک عصب ها به کمک سوزن در بیمارانی که دچار سکته مغزی یا فلج شده اند.
 • کاهش درد در بیماران دارای رماتیسم یا پوکی استخوان

آدرس: کرج، گوهردشت، خیابان رستاخیز، خیابان دکتر حسابی، بین خیابان6 و 7شرقی، پلاک 31

شماره تماس: 02634422835

دکتر سارا کاویانی

دکتر سارا کاویانی

دکتر سارا کاویانی دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1381 گذرانده و پس از آن در رشته دکترای تخصصی پزشکی ورزشی از دانشگاه ایران فارع التحصیل شده است. در حال حاضر ایشان علاوه بر طبابت، مدرس در حوزه طب سوزنی در دانشگاه نیزبوده و در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران مشغول به فعالیت هستند. همچنین ایشان عضو مرکز بازتوانی فوتبال ایران و پزشک تیم ملی کاراته بانوان می باشند.

خدمات:

 • کاهش وزن اصولی با روش های علمی در طب سوزنی
 • طب سوزنی ضد درد
 • طب سوزنی زیبایی
 • معالجه مشکلات مرتبط به زانو و گردن با طب سنتی  

آدرس: کرج، جهانشهر، میدان مدنی، کوچه مهران، ساختمان جهانشهر، پلاک ۳۶، طبقه 4، واحد 8

شماره تماس: 02634203600، 09014791600

دکتر عاطفه خسروی

دکتر عاطفه خسروی

یکی دیگر از پزشکان فعال در کرج در حوزه طب سوزنی خانم دکتر عاطفه خسروی است. ایشان خدمات متنوعی را در حوزه طب سوزنی به ساکنین کرج ارائه می کنند. دکتر خسروی پس از اخذ دکترای حرفه ای پزشکی و با شماره نظام پزشکی 66191 مشغول به کار شده و در حال حاضر نیز عضو فعال انجمن طب سوزنی کشور هستند.

خدمات:

 • جوان سازی و کاهش چروک های پوستی با طب سوزنی
 • کمک به کاهش درد و درمان مشکلات در بیمارانی که از درد زانو یا گردن رنج می برند.
 • برطرف کردن اختلالات خواب، شب ادراری و پرخاشگری با بهره گیری از طب سوزنی
 • از بین بردن چربی های ناحیه شکم و پهلو و کمک به کاهش وزن در افراد چاق

آدرس: البرز، کرج، جهانشهر، خیابان کسری، بعد از بیمارستان کسری، کوچه آناهیتا، ساختمان بقراط طبقه 4، واحد 8

شماره تماس: 02634407098، 09397118408

دکتر شاهرخ دهلوی

دکتر شاهرخ دهلوی

یکی از پزشکان نمونه در حوزه طب سوزنی آقای دکتر شاهرخ دهلوی هستند که مطب ایشان در کرج پذیرای مراجعه کنندگان می باشد. اخلاق و تعهد در کنار حرفه ای بودن در کار سبب شده تا ایشان به پزشکی خوش نام در این شهر شناخته شوند. ارائه خدمات متنوع در طب سوزنی و دریافت هزینه منصفانه از خصوصیات بارزی است که بیماران ایشان بیان می کنند. دکتر دهلوی مدرک دکترای تخصصی حرفه ای هستند.

خدمات:

 • درمان تیروئید کم کار به کمک طب سوزنی به عنوان طب مکمل
 • کاهش وزن از طریق کاهش اشتها با روش طب سوزنی
 • رویش مجدد مو با تحریک عصب ها و به کمک سوزن به خصوص در افرادی که به دلیل رژیم غذایی دچار ریزش مو شده اند.
 • بهبود حرکت های رفتاری با طب سوزنی در بیمارانی که به دلیل کهولت سن دچار مشکل شده اند.

آدرس: کرج، رجایی شهر، ضلع غربی فلکه، جنب شیرینی نیما

شماره تماس: 02634422432، 09122615466

دکتر مهشید برهان آزاد

دکتر مهشید برهان آزاد

خانم دکتر مهشید برهان آزاد با شماره نظام پزشکی 104537 یکی دیگر متخصصین حوزه طب سوزنی بوده که در کلینیک خود در کرج پذیرای مراجعه کنندگان می باشد. دکتر برهان آزاد به عنوان یکی از متبحرترین درمانگان در حوزه طب سوزنی شناخته شده و هر روزه افراد زیادی برای درمان مشکلات جسمانی خود که به کمک این طب قابل درمان یا بهبود است، به ایشان مراجعه می کنند.

خدمات:

 • بهبود بیماری دیابت از جمله دیابت نوع دو با تحریک عصب ها به کمک سوزن
 • درمان چروک پوستی یا لکه های ایجاد شده روی پوست به کمک طب سوزنی
 • بهبود و درمان کامل ریزش موی سر و ابرو

آدرس: کرج، بلوار طالقانی جنوبی، بین چهار راه هفت تیر و طالقانی، خیابان قیام، ساختمان گلها، طبقه 5، واحد 21

شماره تماس: 02632734916

دکتر حسین پیوندی

دکتر حسین پیوندی

دکتر حسین پیوندی با مدرک تحصیلی دکترای حرفه ای عضو نظام پزشکی به شماره 29607 یکی از پزشکان موفق در حوزه طب سوزنی در کرج هستند. ایشان با حضور در کلینیک تخصصی خود انواع درمان های موثر برای بهبود حال بیماران را ارائه می کنند. آن دسته از افرادی که دچار مشکلاتی چون گرفتگی رگ سیاتیک، شل شدگی عضلات در اثر سکته و موارد مشابه هستند می توانند با مراجعه به دکتر پیوندی روند بهبودی خود را تسریع کنند.

خدمات:

 • کاهش دردهای گردنی که به خصوص به علت آرتروز و ساییدگی استخوان ها اتفاق افتاده است.
 • افزایش یا کاهش اشتها به کمک طب سوزنی از طریق تحریک عصب های مغزی
 • بهبود اختلالات جنسی به کمک سوزن و با تمرکز بر نقاط خاص
 • بهبود مشکلات تنفسی از جمله آسم و آلرژی

آدرس: کرج، فردیس بین فلکه دوم و سوم نرسیده به کانال، خیابان 21 غربی (دربندی)، پلاک 10

شماره تماس: 02636540700

دکتر فاطمه رافتی

دکتر فاطمه رافتی

خانم دکتر فاطمه رافتی دارای مدرک دکترای حرفه ای یکی دیگر از پزشکان متخصص طب سوزنی در کرج هستند. ایشان عضو فعال انجمن هومیوپاتی ایران هستند و در سال های اخیر توانسته اند به عضویت جهانی این انجام نیز درآیند. ارائه خدمات مشاوره به بهترین شکل و بررسی و دریافت شرح حال دقیق از مراجعه کنندگان قبل از شروع کار خصوصیات بارز این متخصص است.

خدمات:

 • مزاج شناسی با بهره گیری از روش های طب سوزنی
 • بررسی و درمان مشکلات هورمونی
 • استفاده از طب سوزنی برای بهبود مشکل بیمارانی که مشکلات جسمانی شدید مانند راه رفتن دارند.

آدرس: کرج، چهارراه هفت تیر، روبه روی ساختمان بورس، مجتمع پارسا، طبقه 4

شماره تماس: 02632719109، 09102064127

02632719109

دکتر ام البنین توکلی

دکتر ام البنین توکلی

خانم دکتر ام البنین توکلی با 20 سال سابقه کار و دارا بودن مدرک دکترای حرفه ای و شماره نظام پزشکی 102808 در کرج مشغول به فعالیت و ارائه خدمات به مردم کرج هستند. ایشان یکی از متخصصین متبحر و کارآزموده در طب سنتی هستند که با تسلط به طب سوزنی توانسته اند درمانگر مراجعه کنندگان زیادی باشند. تخصص، مهارت و خوشرویی ایشان از خصوصیات بارزی است که مراجعه کنندگان به ایشان بیان می کنند.

خدمات:

 • ماساژ درمانی
 • بهبود دردهای ناشی از آرتروز و ساییدگی های شدید به کمک طب سوزنی
 • درمان با داروهای گیاهی و در کنار آن استفاده از طب سوزنی برای تسریع در روند بهبود بیماری

آدرس: استان البرز، شهر کرج، چهارراه مصباح، بلوار امامزاده حسن، روبه روی موسسه اعتباری کوثر (روبروی خیابان مصباح)، جنب نانوایی بربری، ساختمان تخصصی دی، طبقه 4

شماره تماس: 02132285521

کاربردهای طب سوزنی

دلایلی که یک فرد ممکن است به انجام طب سوزنی ترغیب شود، متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است به دنبال درمان سردردهای مزمن، یا درمان فشارهای سینوسی، فرد علاقمند به استفاده از طب سوزنی شود؛ چرا که شواهدی وجود دارد مبنی بر تأثیر طب سوزنی در درمان برخی اختلالات و بیماری ها؛ برخی مطالعات حتی نشان می دهند که طب سوزنی می تواند به درمان سرطان و ام اس کمک کند؛ اما، تحقیقات برای این نظریه محدود است و نیاز به مطالعات گسترده تری برای تأیید دارد. برخی از درمان های ارائه شده توسط طب سوزنی عبارتند از:

 • آرتروز
 • آلرژی
 • چاقی
 • دیابت
 • درد زانو
 • ناباروری
 • فشارخون
 • درمان آکنه
 • درمان میگرن
 • گرفتگی گردن
 • دردهای شکمی
کاربردهای طب سوزنی

اقدامات لازم بعد از انجام طب سوزنی

بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، در جلسات مشاوره و ویزیت، به شما اطلاعات لازم را در خصوص طب سوزنی و اقدامات مراقبتی آن خواهد داد. برخی از مهم ترین این اقدامات عبارتند از:

 • بدن خود را گرم نگه دارید و در معرض سرما قرار نگیرید.
 • بعد از انجام طب سوزنی از انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزشی پرهیز کنید.
 • توصیه می کنیم از طب سوزنی به عنوان یک روش طبی مکمل بهره مند شوید و مصرف داروهای تجویزی خود را همچنان ادامه دهید؛ حتی اگر طب سوزنی حال شما را بهتر کرده است.
 • احساس نگرانی و ترس از این روش، باعث می شود در طول انجام طب سوزنی توسط بهترین دکتر طب سوزنی در کرج، درد بیشتری احساس کنید؛ پس آرامش خود را حفظ کرده و به پزشک خود اعتماد کنید.
 • بهترین دکتر طب سوزنی در کرج از شما خواهد خواست با یک همراه در روز انجام طب سوزنی به وی مراجعه کنید؛ زیرا طب سوزنی دارای اثر آرام بخش است و توصیه می شود بعد از دریافت این درمان از رانندگی پرهیز کنید.
 • در درمان به روش طب سوزنی باید صبور باشید؛ ممکن است در جلسات درمانی اول و دوم نتیجه ای دریافت نکنید. برای این که از مزایای کامل این روش به طور کامل بهره مند شوید، حداقل باید پنج جلسه درمان را انجام دهید.
 • تعداد جلسات انجام طب سوزنی به وضعیت جسمی، شدت بیماری و نحوه ی پاسخ دادن بدن شما به این روش بستگی دارد. اکثر بیماران معمولا یک بار در هفته برای درمان به بهترین دکتر طب سوزنی در کرج مراجعه می کنند. برخی افراد به درمان بیشتر یا کمتر با مدت زمان متفاوت (طولانی یا کوتاه) نیاز دارند. با توجه به نیاز فرد، بهترین دکتر طب سوزنی در کرج یک برنامه درمانی مناسب تنظیم و اجرا خواهد کرد.

کلام آخر

در حالی که هیچ شواهد محکمی مبنی بر معجزه بودن طب سوزنی وجود ندارد، به نظر می رسد، با توجه به نتایج مثبتی که در برخی از افراد داشته است، روش درمانی محبوبی در بین برخی از مردم به شمار می آید. در حال حاضر، مطالعات علمی اثربخشی طب سوزنی را در درمان برخی بیماری ها (نه همه آن ها) تأیید کرده است. اما اگر تصمیم دارید طب سوزنی را امتحان کنید، ابتدا اعتبار پزشک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که واجد شرایط بوده، تجربه و مهارت کافی را داشته باشد. سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین دکتر طب سوزنی در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.4/5 - (21 امتیاز)

زهرا نیک پور

من زهرا نیک پور هستم؛ دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر در دانشگاه ولیعصر تهران که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا