پزشکان

بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج آشنا کنیم؛ اگر سلولیت شما را آزار می دهد، نگران نباشید، زیرا تنها نیستید؛ افراد زیادی در سراسر جهان به این مشکل پوستی دچار هستند. تمایل برای خلاص شدن از شر سلولیت یا کاهش آن منجر به پدید آمدن گزینه های درمانی بسیاری شده است. برای پی بردن به بهترین روش های درمانی، متخصصان پوست مطالعات پژوهشی زیادی انجام داده اند. خوشبختانه نتایج تحقیقات نشان می دهد که برخی از درمان ها می توانند بر کاهش و رفع سلولیت تأثیر بگذارند. اما برای دریافت این روش ها، نیاز است ابتدا یک کلینیک معتبر پیدا کنید، تا از بیشترین تأثیر با حداقل عوارض، برخوردار شوید.

سلولیت چیست؟

رسوبات چربی که بافت های همبند زیر پوست را فشار می دهند و از شکل طبیعی خارج می کنند، باعث ایجاد برآمدگی هایی شده و منجر به تغییرات مشخص شبیه “پنیر دلمه ای” در ظاهر پوست می شوند که به آن سلولیت می گویند. به بیان دیگر، سلولیت به دلیل انقباض یا کوتاه شدن طناب های بافت فیبری که پوست را محکم می کنند، ایجاد می شود. پزشکان، سلولیت را با عنوان پانیکولوپاتی فیبرواسکلروتیک ادماتیک (EFP) نیز نام می برند.

ظاهر فرو رفته سلولیت، یک رویداد طبیعی است و بسیاری افراد، کاملاً عادی به آن نگاه می کنند. وراثت، ضخامت پوست، جنسیت، میزان و توزیع چربی بدن و سن همگی می توانند بر میزان وجود یا مشاهده ی سلولیت تأثیر بگذارند. در واقع، سلولیت، باعث ایجاد گودی در پوست و ظاهری توده ای در گوشت می شود. همچنین، می تواند ظاهری مانند “پوست پرتقال” در پوست ایجاد کند. بیشتر در ناحیه ی باسن، ران ها و شکم و گاهی نیز در سینه ها و بالای بازوها رخ می دهد. سلولیت خفیف، فرورفتگی ظاهری ندارد، مگر این که پوست را نیشگون بگیرد و جمع کنید.

مردان نیز ممکن است به سلولیت مبتلا شوند؛ در حالی که سلولیت در زنان شایع تر از مردان است؛ زیرا، در نحوه ی توزیع سلول های چربی، ماهیچه ها و بافت های همبند در پوست مردان و زنان تفاوت هایی وجود دارد. در واقع، سلولیت در همه ی افراد، از هر نژادی که در سراسر جهان زندگی می کنند، رخ می دهد. اگر چه هورمون های زنانه ممکن است، در ایجاد الگوی توزیع چربی نقش داشته باشند، اما سلولیت با هورمون درمانی قابل درمان نیست. توجه داشته باشید، سلولیت ارتباطی با بیماری سلولیت (یا عفونت بافت)، که یک عفونت باکتریایی پیشرونده یا التهاب پوست و بافت های زیرین آن است، ندارد.

انتخاب بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج

سلولیت یک مشکل زیبایی است. ظاهر مشخصه سلولیت جهت تأیید وجود این بیماری کافی است. هیچ آزمایش تشخیصی برای سلولیت وجود ندارد. بنابراین، تشخیص و ارزیابی سلولیت برای پزشکان بسیار ساده است. به لطف پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی، امروزه، از بین بردن آثار سلولیت غیرممکن نیست؛ کلینیک های متعددی، روش های درمانی مؤثری را ارائه می دهند که می تواند با کاهش و یا رفع سلولیت زیبایی را به پوست شما برگردانند.

از آنجایی که سلولیت یک مشکل زیبایی است، پزشکان زیبایی، از جمله جراحان پلاستیک و برخی از متخصصان پوست، مانند بهترین جراح پلاستیک در کرج و بهترین دکتر پوست در کرج، ممکن است برخی از روش های درمانی مؤثر مانند لیزر درمانی، سابسیژن، تزریق مزوتراپی و … را برای رفع سلولیت به کار ببرند. اما، قبل از هر اقدامی باید کلینیکی که دارای مجوزها و اعتبارات لازم است، پیدا کنید تا رسیدن به نتیجه ی دلخواه امکان پذیر شود. به راحتی با جستجو در صفحات وب، می توانید به لیستی از کلینیک های رفع سلولیت دسترسی پیدا کنید؛ پرسش از دوستان و همکارانی که تجربه ی مثبت مراجعه به این کلینیک ها را در رفع سلولیت، داشته اند، نیز می تواند کارساز باشد.

در نهایت، در انتخاب از بین کلینیک های پیشنهادی، به چند ویژگی مهم توجه کنید. برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج عبارتند از:

 • بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج مجوزهای قانونی لازم را از مراجعی مانند وزارت بهداشت اخذ کرده است؛ همچنین، سابقه ی طولانی و درخشانی در زمینه ی ارائه ی خدمات زیبایی دارد.
 • بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج، از جدیدترین تکنولوژی ها و تجهیزات پزشکی استفاده می کند. از مراجعه به مراکزی که از فناوری های قدیمی استفاده می کنند، خودداری کنید.
 • بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج، با ارائه ی مشاوره های رایگان و شرح مزایا و معایب روش های رفع سلولیت، شما را در انتخاب روش درمان، راهنمایی می کند.
 • برخورداری از وجود پرسنل با اخلاق، حرفه ای و متخصصانی مجرب و مسلط بر روش های درمانی نوین، که بهترین تکنیک های روز دنیا را برای دستیابی به نتیجه دلخواه شما به کار می برند، از دیگر ویژگی های بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج است.
 • اولویت اصلی در بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج، زیبایی و سلامت شماست، از این رو، با در نظر گرفتن هزینه های مقرون به صرفه آسودگی خاطر را در طول درمان برای شما به ارمغان می آورد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

10 تا از بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج را بشناسید!

پیشگیری از سلولیت

با وجود تلاش هایی که برای پیدا کردن راهی برای پیشگیری از بروز سلولیت انجام می شود، هنوز راه حل قطعی پیدا نشده است. سلولیت به دلیل ساختار و توزیع چربی بدن شما ایجاد می شود که تا حد زیادی توسط ژنتیک کنترل می شود؛ بنابراین، اگر چه راهکارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش ظاهر آن انجام دهید، هیچ کدام از آن ها به طور قطعی از بروز سلولیت جلوگیری نمی کنند. بلکه، ظاهر سلولیت با افزایش سن، بارداری و سایر رویدادهای زندگی که بر هورمون های شما تأثیر می گذارند، افزایش می یابد. برخی از راه حل های موقتی و مؤثر عبارتند از:

 • وزن ثابتی را حفظ کنید.
 • فعال بمانید و ورزش کنید.
 • یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید.
 • آب کافی بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید.

پیشگیری از سلولیت

ورزش و عضلات بیشتر باعث می شود پوست شما صاف تر و محکم تر به نظر برسد. جایگزینی چربی با عضله، می تواند سلولیت را کمتر نمایان کند. همچنین، اضافه وزن می تواند سلولیت را بیشتر ظاهر کند. برخی افراد، با کاهش وزن و حفظ وزن ایده آل، میزان سلولیت را کاهش می دهد. با این وجود، شل شدن پوست، ناشی از کاهش وزن نیز می تواند سلولیت را بیشتر نشان دهد. خوشبختانه، اگر چه روش های پیشگیری قطعی برای سلولیت وجود ندارد؛ اما، روش های پزشکی و درمانی خوبی در دسترس هستند، که می توانند باعث کاهش طولانی مدت یا حتی از بین بردن سلولیت شوند.

روش های درمان سلولیت

بسیاری از افراد ظاهر سلولیت را دوست ندارند و ترجیح می دهند تا جایی که ممکن است، پوستی صاف داشته باشند. بنابراین، مطالعات زیادی در مورد سلولیت انجام شده و درمان های زیادی برای آن وجود دارد؛ از تغییرات رژیم غذایی گرفته تا کرم های مخصوص سلولیت و درمان به وسیله تجهیزات و دستگاه های پزشکی. برخی از درمان های ارائه شده در مطالعات پزشکی، که در رفع سلولیت تأثیر دارند، عبارتند از:

 • موج درمانی آکوستیک: در این روش با استفاده از امواجی از جنس صوت، نسبت به رفع سلولیت اقدام می شود؛ طبق تحقیقات صورت گرفته، این روش می تواند به طور قابل توجهی، آثار سلولیت روی پوست را کاهش دهد. برای این روش درمانی، نیاز به گذراندن چند جلسه درمانی در بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج می باشد.
 • لیزر درمانی با دستگاه سلولیز: انواع مختلفی از لیزر درمانی برای رفع سلولیت وجود دارد. در طول یک لیزر کم تهاجمی با دستگاهی به نام لیزر سلولیز (Cellulaze)، یک فیبر لیزری بسیار کوچک زیر پوست شما قرار می گیرد. هنگامی که لیزر تابیده می شود، انرژی لیزر، نوارهای سخت زیر پوست را که باعث می شود ما سلولیت و ناهمواری ها را روی پوست ببینیم، جدا می کند. پوست اغلب در جایی که سلولیت وجود دارد، نازک می شود. این درمان می تواند پوست شما را ضخیم کند که نکته ی بسیار مهمی است؛ زیرا، ضخیم شدن پوست می تواند به کاهش سلولیت کمک کند. نتایج حاصل از این روش، حدودا یکسال و بیشتر ماندگار خواهد بود. با این حال، معمولا، مقداری فرورفتگی روی پوست، برمی گردد.
 • سابسیژن: این روش پزشکی با دستگاهی به نام  Cellfina انجام می شود؛ در این روش متخصص پوست، سوزنی را دقیقاً زیر پوست شما وارد می کند تا نوارهای سخت زیر پوست را که باعث می‌شوند ما سلولیت و فرورفتگی های روی پوست را ببینیم، از هم جدا کند. این روش گودی های ایجاد شده در پوست، ناشی از وجود سلولیت را از بین می برد؛ نتایج این روش می تواند تا دو سال و حتی بیشتر ماندگار باشد.
 • آزادسازی دقیق بافت با کمک خلاء: این روش نیز نوارهای سختی را که باعث می شوند، سلولیت دیده شود، از بین می برد. در طول این روش، متخصص پوست، از دستگاهی استفاده می کند که دارای تیغه های کوچکی برای بریدن نوارهای سختی است که پوست را ناهموار کرده اند. پس از بریدن و جدا شدن نوارها، بافت به سمت بالا حرکت می کند تا پوست فرورفته را پر کرده و از بین ببرد. بسیاری از بیمارانی که این درمان را دریافت کرده اند، حدودا تا 3 سال سلولیت کمتری داشته اند.

کلام آخر

سلولیت مشکل زیبایی در پوست است که بین ۸۰ تا ۹۰ درصد زنان از هر قومیت، تیپ های بدنی، سطح تناسب اندام و شاخص های توده بدنی را درگیر می کند. به نسبت این که با چه کسی درباره ی رفع سلولیت صحبت کنید، ممکن است راه حل های متفاوتی به شما ارائه دهد؛ برای مثال: کاهش وزن، ورزش، برنزه کردن و … . با وجود این که، تأثیر برخی از این تکنیک ها برای بعضی افراد مثبت است؛ اما، معمولا ماندگاری نتایج حاصل از آن ها موقتی است. راه حل های دائمی و با تأثیر طولانی مدت تر را می توان در کلینیک های رفع سلولیت معتبر، زیر نظر بهترین متخصصان پوست دریافت کرد.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین کلینیک رفع سلولیت در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا