پزشکانجراحی بینی

بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با بینی استخوانی در اختیارتان قرار دهیم. بینی افراد به صورت عمده به دو دسته متفاوت از قبیل: بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم شده است که با توجه به مشخصات ظاهری آن می توان به نوع بینی پی برد. به عنوان مثال: بینی استخوانی از تیغه غضروفی محکمی ایجاد شده و دارای استخوان و غضروف بسیاری در زیر پوست می باشد. بینی گوشتی کاملاً برعکس بینی استخوانی می باشد؛ به طوری که بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و از غضروف بسیار ضعیف و نازکی برخوردار می باشد.

جراحی بینی استخوانی چیست؟

جراحی بینی استخوانی به دو روش کاملا مجزا توسط جراح متخصص انجام می شود که ایشان با در نظر داشتن شرایط بیمار و نوع مدل انتخابی یکی از این دو تکنیک را بر روی بینی فرد اجرا می کند. روش های انجام بینی شامل: روش باز و بسته می باشد که تکنیک باز: همانطور که از نام این روش مشخص است، به صورت کاملا باز صورت می گیرد و علاوه بر برش های داخلی، در قسمت کلوما نیز برش هایی طبق صلاح دید جراح مذکور زده می شود. اما روش بسته: کاملا متفاوت با روش باز است و هیچ گونه برشی قابل مشاهده نیست و تمامی برش ها درون بینی ایجاد می شود.

بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان در زمان مشاوره ابتدا نوع بینی فرد را مورد شناسایی قرار می دهد و در صورتی که بینی فرد دارای خصوصیاتی همچون: دارنده ارتفاع کوتاه و یا بلند بینی، شکستگی بینی، انحراف دربخش تیغه بینی، پوست نازک در سر بینی و همچنین باریک بودن نوک بینی و …  باشد اقدام به عمل بینی استخوانی می نماید

از معایب بینی استخوانی می توان به محکم بودن تیغه غضروفی آن اشاره کرد، تیغه غضروفی محکم به این خاطر جزء معایب محسوب می شود؛ زیرا در صورتی که فرد دچار مشکل در تنفس شود و یا از انحراف بینی رنج ببرد، با توجه به محکم بودن تیغه غضروفی نفس کشیدن آن نیز مشکل تر خواهد بود.

انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان

با توجه به نقش اساسی که جراح بینی استخوانی در روند جراحی ایفا می کند؛ باید در انتخاب آن بسیار محتاط بود و هیچ گونه ریسکی را نپذیرفت. بر همین اساس ابتدا باید به کمک روش های شناسایی، بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان را یافت و سپس به صورت حضوری به مطب ایشان مراجعه کرد.

همانطور که می دانید؛ روش های شناسایی جراح بینی متنوع می باشد و برخی از این روش ها شامل: تحقیقات محلی و پرس و جو از افرادی که پیش از این جراحی بینی را انجام داده اند، جستجو در گوگل و همچنین با مراجعه به بهترین بیمارستان دولتی در ایران می توان جراح مورد نظر را یافت.

حال نکته حائز اهمیت این است که جدا از روش های شناسایی بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان باید معیار هایی را در نظر داشت تا طبق آن ها و به کمک روش های شناسایی بهترین انتخاب را نمود، از این رو برخی از معیارها و ملاک هایی که در انتخاب بهترین جراح بینی در اصفهان شما را یاری می رساند عبارتند از:

 1. جراح بینی باید دارای شماره نظام پزشکی باشد و تحت نظر وزارت بهداشت و درمان به انجام جراحی ها بپردازد.
 2. جراحی جزء بهترین ها محسوب می شود که از سطح دانش بالایی برخوردار باشد و همواره از نوین‌ترین روش ها در انجام جراحی ها بهره جوید.
 3. بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان جراحی می باشد که از اصول اخلاقی ویژه ای برخوردار باشد و سلامتی افراد را به مسائل مالی ترجیح دهد.
 4. باید از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار باشد و دارای نمونه کارهای متعددی باشد.
 5. یکی دیگر از مهم ترین معیارهای انتخاب بهترین جراح این است که از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در راستای انجام اعمال مختلف بینی استفاده نماید.

در ادامه لیستی از بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان را ارائه داده ایم تا در صورت نیاز، به آن ها مراجعه نمایید و آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما عزیزان سودمند واقع شود. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و جویای جراح بینی استخوانی می باشید، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

10 تا از بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان را بشناسید!

روند انجام بینی استخوانی

انجام عمل بینی استخوانی در هفت مرحله انجام می شود که این مراحل طبق گفته بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان به شرح زیر می باشد:

ابتدا با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک، بیمار را بیهوش و یا بی حس می نمایند، در صورتی که روش انجام عمل به صورت روش باز باشد؛ پس از این که ماده بیهوشی و یا بی حسی عمل کرد، در زیر تیغه بینی و اطراف بینی برش هایی زده می شود و پوست روی بینی کاملاً برداشته می شود تا روند جراحی به خوبی پیش رود. اما اگر روش جراحی به صورت بسته باشد؛ این برش ها در داخل بینی زده می شوند.

با توجه به این که قوز بینی های استخوانی به دنبال بزرگی استخوان بینی می باشند، جراح معالج استخوان اضافه را شکسته و می تراشد و در نهایت منجر به اصلاح شکستگی بینی می شود.

بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان در مراحل بعدی اصلاح نوک بینی و مشکلات ساختاری را به انجام می رساند و سپس کمک بخیه های جذب شونده یا معمولی برش های جذب شده را بخیه می زنند. لازم به ذکر است بخیه هایی که در روش بسته انجام می شود از نوع غیر جذبی هستند و در مدت زمان مشخصی بعد از جراحی نیاز است که جراح مورد نظر آن ها را بکشد.

روند انجام بینی استخوانی

توصیه های مهم قبل از انجام جراحی بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان به منظور مطلوب سازی نتیجه عمل توصیه ها و نکاتی را در زمان مشاوره به به شما ارائه می دهد تا با رعایت آن ها به نتیجه دلخواه دست یابید. برخی از توصیه ها و نکات پیش از عمل بینی استخوانی عبارتند از:

 • جراحی بینی استخوانی در زمان مشاوره آزمایشاتی را تجویز می کند و باید در زمان قبل از عمل پاسخ آزمایشات را در اختیار داشته باشید تا به جراح مذکور ارائه دهید.
 • بسیار تاکید شده که به مدت دو هفته پیش از عمل بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی و همچنین مصرف داروهای مسکن همچون ایبوپروفن جلوگیری به عمل آورید.
 • توصیه می شود در جلسه مشاوره؛ حساسیت ها و یا بیماری های خاصی که به آن دچار هستید و همچنین داروهایی که مصرف می نمایید را با جراح مورد نظر در میان بگذارید تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری به عمل آورید.
 • به منظور رعایت بهداشت توصیه می شود شب قبل از عمل بینی استخوانی به حمام بروید و نکات بهداشتی را رعایت نمایید.
 • بهتر است که شب قبل از جراحی بینی استخوانی شام سبک میل کنید و همچنین به مدت شش تا هشت ساعت قبل از عمل ناشتا باشید تا روند جراحی به خوبی پیش رود.

توصیه های مهم بعد از انجام جراحی بینی استخوانی

به منظور جلوگیری از بروز خطرات و عوارض پس از عمل بهتر است که به توصیه های جراح مورد نظر توجه نمایید و کلیه نکات ارائه شده را به طور دقیق تا زمان تعیین شده رعایت کنید تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید. برخی از توصیه ها و اقدامات پس از عمل بینی استخوانی شامل موارد زیر می باشد:

 • برای این که بهترین نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید الزامی است که کلیه توصیه های پزشک را جدی بگیرید و داروهای تجویز شده را در زمان معین مصرف نمایید.
 • به منظور کاهش کبودی ها بهتر است که به مدت 24 ساعت الی 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از خیس شدن گچ بینی و مرطوب سازی پانسمان خودداری نمایید و برای تمیز کردن صورت خویش بهتر است که از دستمال مرطوب استفاده کنید.
 • بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان توصیه می کند تا برای مدتی از خوردن غذاهای جویدنی و سفت بپرهیزید و در عوض سوپ و سایر غذاهای آبکی را بیشتر مصرف نمایید.
 • آب کرفس در کاهش تورم و کبودی پس از عمل بسیار تاثیر گذار می باشد بنابراین مصرف آن را جدی بگیرید.
 • به منظور مطلوب سازی نتیجه سعی نمایید تا بیشتر استراحت کنید و بعد از انجام فعالیت های سبک و سنگین تا حد ممکن دوری نمایید و پس از گذشت دو هفته می توانید به زندگی روزمره خود ادامه دهید.
 • از وارد آوردن هرگونه ضربه و فشار به ناحیه بینی جداً خودداری کنید، همچنین بهتر است که در مکان های شلوغ نروید تا ریسک وارد شدن فشار بر روی بینی خود را به حداقل برسانید.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح بینی استخوانی در اصفهان آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد؛ در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که دارای بینی گوشتی هستید و در فکر یافتن جراح بینی گوشتی می باشید؛ به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ما با عنوان بهترین جراح بینی گوشتی در ایران مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا