زیبایی

رینوپلاستی بدون جراحی چگونه است؟【سال 1403】✅

ما امروز قصد داریم شما را با رینوپلاستی بدون جراحی آشنا کنیم. رینوپلاستی را می توان با روش های مختلفی بدون جراحی انجام داد. برخی از این روش ها تزیرق فیلر، ژل، لیفت با نخ، پلاسماجت و … می باشند. این روش ها دارای مزایای بسیاری می باشند. رینوپلاستی بدون جراحی برای برخی از افرادی که دارای بینی های افتاده هستند، بینی هایی که دارای پره های بسیار پهن می باشند و همچنین بینی های قوز دار بسیار مناسب است. در ادامه مقاله برخی از روش های رینوپلاستی بدون جراحی را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

رینوپلاستی بدون جراحی

رینوپلاستی بدون جراحی عمل جراحی بینی به صورت سرپایی می باشد که امروزه دارای محبوبیت بسیاری در بین افراد می باشد. عمل رینوپلاستی بدون جراحی با روش های مختلفی انجام می شود که از اینر وش می توان به تزریق بوتاکس و فیلر اشاره کرد. عمل های جراحی علاوه بر داشتن هزینه های بسیار زیاد دارای عوارضی نیز می باشد ولی استفاده از روش هایی که نیازی به جراحی ندارند بسیار مناسب می باشد. رینوپلاستی بدون جراحی به دلیل هزینه های کم تر و همچنین خطرات بسیار کم تر نسبت به جراحی دارای محبوبیت بسیاری بین مردم می باشد. عمل های زیبایی که مربوط به تغییر فرم بینی افراد می باشد رینوپلاستی نام دارد.

رینوپلاستی بدون جراحی یک روش مناسب برای اصلاح فرم بینی افراد می باشد. افرادی که از جراحی می ترسند و به دلیل عوارض آن به سوی جراحی نمی روند می توانند از روش های مختلف رینوپلاستی استفاده کنند. رینوپلاستی بدون جراحی برای برخی از افرادی که دارای بینی های افتاده هستند، بینی هایی که دارای پره های بسیار پهن می باشند و همچنین بینی های قوز دار بسیار مناسب است. برای بهبود فرو رفتگی ها بر روی بینی و یا قوز روی بینی می توانید با مراجعه به پزشک از روش هایی مانند تزریق فیلرهایی همچون هیالورنیک استفاده کنید. این عمل برای بینی هایی مناسب است که دارای مشکلات سطحی هستند که با تزریقات می توان مشکلات را رفع کرد. برای انجام این روش می توانید به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

رینوپلاستی بدون جراحی

روش های رینوپلاستی بدون جراحی

تزریق فیلر به بینی: یکی از روش های رینوپلاستی بدون جراحی تزریق فیلر به بینی می باشد که روشی غیر تهاجمی است. در این روش زیبایی پزشک فیلر مناسبی را برای انجام این کار انتخاب می کند و بعد از آن با استفاده از یک سری سوزن های مخصوص در نواحی مورد نظر فیلر را تزریق می کند. مدت زمان مورد نیاز برای تزریق فیلر به بینی نیم ساعت می باشد و بعد از آن فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. این روش دارای مزایای بسیاری می باشد که یکی از مزایای این روش این است که تزریق فیلر به بافت بدن هیچ ضرری نمی زند و در صورتی که بعد از این عمل از فرم بینی خود کاملا ناراضی باشید پزشک متخصص شما می تواند با یک حلال ژل های تزریق شده را حل کند و فرم بینی فرد را به حالت اولیه خود برگرداند. برای انجام این روش باید به با تجربه تری پزشک مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس به بینی: از دیگر روش های رینوپلاستی بدون انجام جراحی می توان به تزریق بوتاکس در نواحی مورد نظر اشاره کرد. برای انجام تزریق بوتاکس نیازی به بیهوشی نیست و این کار به صورت سرپایی انجام می شود. از چنین روش هایی برای بینی هایی که نیازی به تغییرات بسیار زیاد ندارند استفاده می شود.

عمل زیبایی بینی به روش لیفت با استفاده از نخ: استفاده از نخ برای لیفت بینی از دیگر روش ها است که افراد بدون جراحی می توانند انجام دهند. لیفت بینی با نخ یکی از روش های بسیار پرطرفدار و محبوب بین افراد می باشد. پزشک در چنین روشی از نخ های کوچک که جنس این نخ ها از PDO و یا پلی دی اکسانون می باشند استفاده می کند و این نخ ها داخل بینی افراد قرار می گیرند و همچنین این روش یکی از روش های بسیار طبیعی در چهره افراد به شمار می رود. ضخامت نخ های لیفت بینی حدود 12 صدم میلی متر می باشد. این نخ ها از نخ های زیست تخریب پذیر می باشند که بعد از گذشت مدتی جذب بدن افراد می شوند. این نخ ها توسط پزشک در بینی قرار می گیرد و بعد از قرار گیری تحریک کلاژن سازی هم صورت می گیرد

استفاده از پلاسماجت برای بینی: از دیگر روش های رینوپلاستی بدون جراحی می توان به پلاسماجت اشاره کرد. این روش، روشی کاملا غیر تهاجمی به شمار می رود. در بسیاری از افراد استفاده از این دستگاه در جهت از بین بردن چین و چروک های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. از این دستگاه امروزه به عنوان روشی برای رینوپلاستی بدون جراحی نیز استفاده می شود. که این دستگاه زیبایی بیش تر سبب یونیزه شدن هوای بینی اپلیکاتور و پوست فرد می شود.

در این روش پزشک بینی را به خوبی ضد عفونی می کند و بعد از آن با استفاده از این دستگاه ها نواحی مورد نظر سوزانده می شود که برای فرد احساس کمی گرما و درد به همراه دارد ولی درد زیادی نمی باشد. سوختگی هایی که با استفاده از این دستگاه روی پوست ایجاد می شوند با گذشت زمان از بین خواهند رفت. استفاده از پلاسماجت کاملا غیر تهاجمی است و باید در چنین مرحله برای افراد انجام شود. با مراجعه به پزشک تعداد جلسات برای شما مشخص خواهد شد.

تزریق بوتاکس در نواحی بینی

تزریق بوتاکس به بینی و فرم دادن آن از دیگر روش های رینوپلاستی بدون جراحی می باشد که افراد می توانند با مراجعه به بهترین جراح بینی در تهران از این روش استفاده کنند. در این قسمت کاربردهای مختلف تزریق بوتاکس را در اختیار شما قرار داده ایم:

 • یکی از کاربردهای بوتاکس بالا بردن نوک بینی ها می باشد که مناسب افرادی است که نوک بینی افتاده ای دارند. برای بالا بردن نوک بینی خود می توانید از روش تزریق بوتاکس استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید از فیلر بینی استفاده کنید، با تزریق بوتاکس در عضلات خود در زمان خندیدن دچار افتادگی بینی نمی شوید.
 • در زمان خندیدن و یا نفس کشیدن پره های بینی برخی از افراد باز می شوند که ممکن است این امر برای آنان نا خوشایند باشد، از دیگر کاربرد های بوتاکس این است که افراد هنگام خندیدن و نفس کشیدن دچار این مشکل نمی شوند.
 • در زمان خنده چروک های بسیاری بر روی بینی برخی افراد ایجاد می شود که به اصطلاح بینی آن ها خرگوشی می شود و این امر برای آنان بسیار ناخوشایند می باشد. با انجام تزریق بوتاکس نزد بهترین متخصص می توانید این مشکل را رفع کنید و به بینی خوش فرمی دست یابید. البته بسیاری از این افراد متوجه این چروک ها نمی شوند و زمانی که برای دیگر صورت خود بوتاکس را انجام می دهند متوجه این چروک ها در نواحی بینی خود می شوند، این چروک ها را به راحتی با تزریق بوتاکس قابل درمان است.
 • برخی از افراد روی بینی خود همواره تعریق دارند که این امر برای آنان بسیار ناخوشایند می باشد و همواره به فکر راهی برای رفع آن هستند. با انجام تزریق بوتاکس روی بینی این تعریق از بین خواهند رفت. این افراد تنها در زمان گرما چنین حالتی را ندارند و حتی در روز های سرد خم دچار چنین مشکلاتی می باشند.
تزریق بوتاکس در نواحی بینی

کاندیدای مناسب رینوپلاستی بدون جراحی

برخی از افراد کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی هستند که در این قسمت برخی از این افراد را در اختیار شما قرار د اده ایم که عبارتند از:

 • کسانی که دارای قوز بینی هستند می توانند قوس بینی خود را از بین ببرند و قوس زیبایی به بینی خود بدهند. این روش برای افرادی قابل اجراست که قوس یا قوز بینی کم تا متوسطی داشته باشند. اگر دارای قوز بینی بسیاری هستید نمی توانی از این روش استفاده کنید.
 • برخی افراد در بینی خود دارای غیر قرینگی یا تورفتگی هایی می باشند که چنین افرادی می توانند با مراجعه به بهترین پزشک از این روش استفاده کنند.
 • کسانی که در بینی خود دارای غیر قرینگی هستند و نوک بینی آن ها انحراف دارد کاندیدای مناسبی برای انجام این روش می باشند.
 • کسانی که به داشتن بینی سر بالا علاقه بسیاری دارند می توانند از این روش ها استفاده کنند و به بینی سربالایی دست یابند.
 • البته این کار برای کسانی که قبلا از جراحی بینی استفاده کرده اند و از نتایج آن راضی نیستند می توانند از چنین روش هایی برای اصلاح بینی خود استفاده کنند.
 • کسانی که دارای پل بينى تو رفته هستند و بینی آن ها بسیار کوتاه به نظر می رسد به طوری که ظاهر نامناسبی به چهره داده است می توانند از تزریق فیلر و دیگر روش ها برای پر کردن پل بینی خود استفاده کنند.

مزایای رینوپلاستی بدون جراحی

رینوپلاستی بدون جراحی دارای مزایای بسیاری است که در این قسمت برخی از مزایا آن را در اختیار شما قرار داده ایم، برخی از این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

 • یکی از مهم ترین مزایای رینوپلاستی بدون جراحی این است که نیازی نیست افراد تحت جراحی قرار بگیرند و به همین دلیل عوارضی نیز برای آنان ندارد.
 • از دیگر مزایا این روش این است که اگر فرد از فرم جدید بینی خود رضایت نداشته باشد، پزشک می تواند آن را به حالت اولیه باز گرداند.
 • در این روش میزان بالا بردن بینی طبق سلیقه فرد می باشد و هر چقدر فرد دوست داشته باشد انجام می شود.
 • برای استفاده از چنین روش هایی نیازی به بیهوشی نیست و تنها با انجام بی حسی این کار صورت می گیرد.
 • در این روش صدای تو دماغی و تورم برای فرد رخ نمی دهد و مشکلی در بویایی افراد ایجاد نمی شود.
مزایای رینوپلاستی بدون جراحی

مراقبت ‌های بعد از رینوپلاستی بدون جراحی

در انجام رینوپلاستی بدون جراحی، هیچ جراحی روی بینی انجام نمی شود و به همین دلیل دوره نقاهت آن مانند جراحی نمی باشد. در این روش هیچ زخمی بر روی بینی وجود ندارد و در نتیجه عفونت، خونریزی و تشکیل اسکار ایجاد نمی شود. برخی از نکات مراقبتی بعد از انجام رینوپلاستی بدون جراحی شامل موارد زیر می شود:

 • اگر قصد تزریق ژل یا تزریق چربی را دارید سعی کنید تا یک هفته به محیط‌ های گرم و آفتابی نروید زیرا آفتاب تند، دارای تأثیر منفی روی ژل و چربی می باشد.
 • اگر از تزریق ژل یا چربی استفاده کرده اید سعی کنید همواره از مایعات زیادی استفاده کنید زیرا در صورت خشکی پوست، این چربی و ژل سریع جذب بدن می شوند و به همین دلیل ماندگاری آن ها کم تر می شود.
 • اگر از نخ لیفت استفاده می‌ کنید، به هیچ عنوان بینی خود را دستکاری نزنید. تا گذشت یک هفته بیش تر مراقبت کنید و از فین کردن پرهیز کنید تا نخ‌ ها محکم شوند و به آسانی پاره نشوند. تمامی نکات گفته شده را رعایت کنید تا به نتایج خوبی برسید.

کلام آخر

رینوپلاستی بدون جراحی عمل جراحی بینی به صورت سرپایی می باشد که امروزه دارای محبوبیت بسیاری در بین افراد می باشد. عمل رینوپلاستی بدون جراحی با روش های مختلفی انجام می شود که از اینر وش می توان به تزریق بوتاکس و فیلر اشاره کرد. عمل های جراحی علاوه بر داشتن هزینه های بسیار زیاد دارای عوارضی نیز می باشد ولی استفاده از روش هایی که نیازی به جراحی ندارند بسیار مناسب می باشد. رینوپلاستی بدون جراحی به دلیل هزینه های کم تر و همچنین خطرات بسیار کم تر نسبت به جراحی دارای محبوبیت بسیاری بین مردم می باشد.

از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با رینوپلاستی بدون جراحی آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا