پزشکاندندانپزشکی

5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش 【سال 1402】❤️

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش آشنا کنیم تا در صورت نیاز به آن مراجعه کنید. افراد بسیاری ممکن است دندان خود را از دست داده باشند و این برای آن ها بسیار ناخوشایند باشد، چرا که دندان ها عضوی از صورت می باشند که سلامت و زیبایی آن ها تاثیر بسزایی در چهره خواهد داشت؛ اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی تکنیک های متعددی برای جایگزینی دندان از دست رفته به وجود آمده که یکی از همین روش ها ایمپلنت دندان می باشد. ایمپلنت روشی استاندار است که به عنوان جایگزین مصنوعی دندان در لثه ها کاشته می شود، برای انجام آن می توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش مراجعه کنید.

ایمپلنت چیست؟

برای بسیاری از افراد پیش آمده که به دلایل مختلفی از جمله مصرف دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و … دندان های خود را از دست داده باشند و دچار نگرانی شوند، برای سال های زیادی تنها روش و درمان موجود، پل و پروتز های دندان بود است، اما امروزه با پیشرفت علم در زمینه دندانپزشکی روش های مختلفی برای جایگزین دندان از دست رفته به وجود آمده. تکنیک ایمپلنت دندان یکی از روش های پرطرفدار و ایمن می باشد که با پایه قوی که دارد، بهترین گزینه برای دندان های از دست رفته است.

ایمپلنت نوعی میله کوچک و مانند پیچ است که طی پروسه جراحی در درون استخوان فک قرار می گیرد و به استخوان های اطراف جوش می خورد، در نهایت آماده نگه داشتن تاج مصنوعی دندان می شود. در این فرایند پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان عمل می کند و روکش دندان به عنوان تاج دندان. ایمپلنت در استخوان فک ثابت است و احتیاجی به اتکا بر دندان های اطراف خود ندارد. جنس ایمپلنت دندان اغلب از تیناتیوم خالص است و با بدن انسان سازش دارد. برای انجام این روش می توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش مراجعه کنید.

ایمپلنت چیست؟

فرایند جراحی ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد ایمپلنت روشی مطمئن و استاندارد می باشد که اگر توسط بهترین متخصص ایمپلنت در تهران انجام شود، نتیجه رضایت بخشی را به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است در صورتی که بعد از جراحی به طور درست و صحیح از ایمپلنت مراقبت کنید، ماندگاری و دوام خوبی خواهد داشت. جراحی ایمپلنت دندان به ترتیب مراحل زیر انجام می شود:

 • در مرحله اول پزشک شرایط و وضعیت دهان و دندان شما را بررسی می کند و عکس های مورد نیاز از دهان شما گرفته می شود. بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش با دقت، حجم استخوان و چگونگی آن را بررسی می کند.
 • پزشک برای انجام جراحی ایمپلنت دندان، قبل از شروع به کار بیمار را تحت بی حسی موضعی قرار می دهد که برخی مواقع نیاز به آرام بخش هم می باشد.
 • در این مرحله اگر هنوز دندانی دارید که آسیب دیده و کشیده نشده، بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش آن را با دقت و به صورتی که به استخوان ها و بافت های نرم آسیب نرسد، می کشد.
 • پزشک برشی در لثه ایجاد می کند و بوسیله دریل دندانپزشکی سوراخ کوچکی در استخوان فک به وجود می آورد و ایمپلنت را درون آن قرار می دهد و بعد سوراخ ایمپلنت با پیچ در پوش بسته می شود.
 • در این مرحله پزشک لثه را بخیه می زند. گاهی بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش لثه را حوالی ایمپلنت بخیه می زند و سر ایمپلنت بیرون می ماند، اما برخی مواقع لثه را روی ایمپلنت می کشد و بخیه می زند، در این صورت از ایمپلنت بیشتر محافظت می شود. در این روش مدتی بعد باید جراحی ساده ای برای کار گذاشتن روکش دندان انجام شود که با انجام آن لثه برش می خورد و روی ایمپلنت باز می شود.
 • بعد از نصب ایمپلنت، متناسب با وضعیت و کیفیت استخوان، مدت زمان انتظار برای پیوند استخوان از 2 تا 6 ماه متفاوت است. در این زمان باید هیچ فشاری بر ایمپلنت وارد نشود و اجازه دهید استخوان رشد کند و کم کم به ایمپلنت پیوند بخورد.
 • بعد از جوش خوردن استخوان و ایمپلنت به همدیگر، دندانپزشک پیچ در پوش ایمپلنت را باز می کند و قطعه ای به اسم اباتمنت را روی ایمپلنت پیچ می کند و همانند دندان تراشیده ای که قرار است روی آن روکش نصب شود عمل می کند و پایه ای در جهت اتصال روکش است.

5 تا از بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش را بشناسید!

دکتر مریم کاردان

دکتر مریم کاردان

دکتر مریم کاردان متخصص جراحی ایمپلنت و لثه ، فلوشیب لیزر با بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی با 18 سابقه ی درخشان درمان آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

خدمات:

 • جراحی های پیشرفته ایمپلنت
 • پیوند استخوان
 • جراحی های سنیوس باز و بسته
 • ایمپلنت فوری
 • جراحی های پیوند لثه
 • جراحی با لیزر
 • جراحی های طرح لبخند

آدرس: تهران تجریش ، خیابان فناخسرو ، پلاک 10

شماره تماس:

09104541054
02126855854 

توصیه های مراقبتی بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش

بعد از انجام جراحی کاشت دندان لازم است نکاتی را رعایت کنید؛ این موارد به شما کمک می کند نتیجه رضایت بخشی از جراحی کسب کنید و باعث ماندگاری بالای ایمپلنت می شود. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

 • بعد از جراحی امکان دارد برای تمام شدن اثر بی حسی به استراحت نیاز داشته باشید. پس از بی حسی موضعی، ساعاتی طول می کشد تا دهان و دندان به حالت اولیه برگردند.
 • تا چند روز بعد از جراحی غذاهای نرم میل کنید. تا وقتی که بی حسی کامل از دهان از بین نرفته نوشیدنی و غذاهای داغ میل نکنید، زیرا در این صورت امکان دارد بدون اینکه متوجه آن شوید دهان خود را بسوزانید.
 • ترجیحا دهان خود را تا 8 ساعت بعد از جراحی نشویید.
 • برای کاهش درد و تورم می توانید در فاصله زمانی 10 دقیقه، کمپرس یخ روی صورت خود بگذارید. لازم به ذکر است کمپرس یخ تا 48 ساعت اول تاثیر دارد.
 • بایستی بعد از هر وعده غذایی دهان خود را بشویید.
 • تا چند روز اول از مصرف نوشیدنی های الکلی، گاز دار و استعمال دخانیات پرهیز کنید، چرا که باعث ایجاد عفونت و خونریزی مجدد می شود.
 • می توانید برای از بین بردن بوی بد دهان با مشورت و تجویز دندانپزشک خود از دهانشویه استفاده کنید.

مزایای جراحی ایمپلنت

 • از مزایای مهم این روش ظاهر طبیعی و زیبای آن می باشد، چرا که ظاهر ایمپلنت همانند دندان های طبیعی است.
 • ایمپلنت دندان از آن جایی که در استخوان فک محکم می شود، ماندگاری و دوام زیادی دارد.
 • این روش به این خاطر که ثابت است، عضوی از دهان شما می شود و مشکلات پروتز متحرک را به وجود نمی آورد.
 • از دیگر مزایای ایمپلنت دندان، جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان در فک می باشد. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید.
مزایای جراحی ایمپلنت

کلام آخر

ایمپلنت دندان برای کسانی که دندان خود را از دست داده اند مناسب می باشد. این روش که مطمئن و استاندارد است، برای جایگزینی دندان های آسیب دیده و از دست رفته انجام می شود. ایمپلنت دندان از جنس تیناتیوم خالص است و میله ای مانند پیچ است که به استخوان های فک جوش می خورد. برای انجام این روش می توانید به بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش مراجعه کنید.

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما عزیزان را با بهترین دکتر ایمپلنت در تجریش آشنا کند. در صورت داشتن هرگونه سوال و یا انتقاد و پیشنهاد، می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا