پزشکان

بهترین دکتر بوتاکس در پونک【سال1402】❤️ + لیست 5تایی

از قدیم تا به امروز انسان زیبا پسند بوده و به دنبال زیبایی بوده است، با پیشرفت علم، جراحی ها و روش های متعدد و متنوعی در جهت زیبایی اندام های مختلف بدن به وجود آمده، بوتاکس یکی از ده ها روش زیبایی می باشد که به عنوان جوانسازی و زیباسازی پوست و اجزا مختلف صورت انجام می شود. این روش که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده توسط بهترین دکتر بوتاکس در پونک انجام می شود. از این رو در این مقاله لیستی از بهترین دکتر بوتاکس در پونک را برای شما تهیه کرده ایم، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست؟

سلامت و زیبایی پوست تاثیر بسزایی در چهره دارد. بوتاکس یکی از جمله روش های ایمن زیبایی می باشد که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.  بوتاکس به عنوان جوانسازی و زیبا سازی پوست عمل می کند و یک نام تجاری است که از سم بوتولونیوم ساخته شده و به خطوط نمایان شده در چهره از جمله خط پیشانی، خط اخم، خط دور چشم و برخی جاهای دیگر تزریق می شود و موقتا عضلات این قسمت را فلج می‌کند و خط و چین و چروک ها صاف می شوند.

این روش رایج و پرطرفدار، کم تهاجمی است و بدون انجام جراحی انجام می شود. برای انجام تزریق بوتاکس لازم است تحقیقات کامل را انجام دهید و به بهترین کلینیک زیبایی در تهران و بهترین دکتر بوتاکس در پونک مراجعه کنید.

بوتاکس چیست؟

ویژگی بهترین دکتر بوتاکس در پونک

بهترین دکتر بوتاکس در پونک دارای یک سری ویژگی و معیار می باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 • دکتر بوتاکس به هنگام مراجعه، وضعیت شما و سلامت تان را کامل بررسی می کند و به شما اطلاعات کامل و مشاوره های لازم را می دهد.
 • بهترین دکتر بوتاکس در پونک سابقه تحصیلی و کاری درخشانی در این زمینه دارد و دارای تخصص و تجربه می باشد.
 •  از دیگر ویژگی های بهترین دکتر بوتاکس در پونک این است که دکتر بعد از اتمام تزریق توصیه های مراقبتی را به مراجع خود توضیح دهد.
 • بهترین دکتر بوتاکس در پونک بوتاکسی که مورد تایید وزارت بهداشت و درمان باشد و بوتاکسی که اصل باشد را استفاده و تزریق می کند.

5 تا از بهترین دکتر بوتاکس در پونک را بشناسید!

بوتاکس به کدام نواحی تزریق می شود؟

بعد از انتخاب بهترین دکتر بوتاکس در پونک با خیالی آسوده می توانید تزریق بوتاکس را انجام دهید. در ادامه به برخی از قسمت هایی که بوتاکس قابل تزریق است اشاره می کنیم:

 • خط اخم یا خط بین دو ابرو: این خط ها که با ظاهر عمودی بین دو ابرو وجود دارند، ظاهر را خسته نشان می دهند. تزریق بوتاکس به شما در جهت از بین رفتن این خطوط کمک می کند و باعث داشتن چهره ای با نشاط  و جوان می شود.
 • خطوط پیشانی: خطوط پیشانی، خط های افقی هستند که با افزایش سن، استعمال سیگار، نور آفتاب در پیشانی و چهره نمایان می شوند. این خطوط سن را زیاد نشان می دهند. برای رفع آن از بوتاکس می توانید کمک بگیرید.
 • خطوط دور چشم: خطوط دور چشم چین و چروک هایی هستند که در اطراف چشم نمایان می شوند، این خطوط با حرکت عضلات صورت بیشتر به چشم می آیند. با تزریق بوتاکس این خطوط از بین می رود و هم چنین باعث کاهش افتادگی پلک ها می شود.
 • خطوط دور لب: با افزایش سن این خطوط به وجود می آیند که ممکن است هنگام خندیدن بیشتر نمایان شود. یکی از بهترین گزینه ها برای رفع  خطوط دور لب، بوتاکس می باشد.

بوتاکس به کدام نواحی تزریق می شود؟

توصیه های مراقبتی بهترین دکتر بوتاکس در پونک

بوتاکس مانند تزریق ژل یک روش بسیار پرطرفدار به عنوان جوانسازی و زیبا سازی پوست است که توسط بهترین دکتر بوتاکس در پونک انجام می شود. قابل ذکر است برای انجام تزریق ژل و پیدا کردن بهترین دکتر تزریق ژل می توانید به مقاله بهترین دکتر تزریق ژل در پونک نیز مراجعه کنید. در ادامه به برخی از موارد و توصیه هایی که لازم است بعد از انجام تزریق انجام دهید اشاره می کنیم:

 • ترجیحا در صورتی که تزریق بوتاکس در چهره انجام شده بهتر است 5 تا 8 ساعت از خوابیدن خودداری کنید.
 • قبل از انجام تزریق دوش بگیرید زیرا بهتر است بعد از انجام تزریق تا 1 روز از دوش گرفتن و رفتن به استخر و … خودداری کنید.
 • به مدت 2 الی 4 ساعت بعد انجام تزریق، محل تزریق را ماساژ و فشار ندهید.
 • برای رفع تورم و کبودی در محل تزریق کمپرس سرد بگذارید.
 • به مدت 24 ساعت از آرایش کردن پرهیز کنید، چرا که باعث پراکنده شدن سم بوتاکس در صورت می شود و ریسک عفونت را به همراه دارد.
 • بهتر است با توجه به توصیه پزشک به مدت چند روز از مصرف سیگار، قلیان و الکل پرهیز کنید.
 • ترجیحا 7 تا 10 روز از انجام فعالیت و ورزش های سنگینی که باعث فشار به عضلات صورت است مثل وزنه برداری، شیرجه زدن و … خودداری کنید.
 • بهتر است تا 24 ساعت بعد از انجام تزریق، اصلاح صورت انجام نشود چرا که باعث زیاد شدن فشار جریان خون و در نهایت حرکت کردن مواد بوتاکس به نواحی دیگر می شود.

کلام آخر

بوتاکس که روشی غیر جراحی و کم تهاجمی می باشد در جهت جوانسازی و زیبا سازی پوست انجام می شود. این روش از سنین 18 سال به بالا قابل انجام است و باعث محو شدن خطوط و چین و چروک هایی مثل خط اخم، خط خنده، خطوط دور چشم و … می شود. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه کنید. از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید.

سایت جراحتو همواره سعی داشته تا شما را با بهترین دکتر بوتاکس در پونک آشنا کند. در صورت داشتن هر گونه سوال و انتقاد و یا پیشنهاد، از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا