سلامتی

شیر خشک برای چاقی صورت مفید است یا مضر؟【سال1403】✅

ما در این مقاله برخی از فواید و مضرات شیر خشک را در اختیار شما قرار داده ایم. شیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری است که برای بدن افراد مفید می باشد. به دلیل این که شیر خشک برای نوزادان تولید شده است دارای خطر و عوارضی نمی باشد. بزرگسالان مواد مغذی مورد نیاز بدن را از غذاهای مختلف دریافت می کنند ولی نوزادان توانایی خوردن غذاهای جامد را ندارند به همین دلیل از شیر خشک استفاده می کنند که بسیار مغذی می باشد.

علت مصرف شیر خشک برای چاقی صورت

بزرگسالان مواد مغذی مورد نیاز بدن را از غذاهای مختلف دریافت می کنند ولی نوزادان توانایی خوردن غذاهای جامد را ندارند به همین دلیل از شیر خشک استفاده می کنند که بسیار مغذی می باشد. شیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری است که برای نوزادان بسیار مفید است و به همین دلیل نوزادان از آن استفاده می کنند. شیر خشک برای نوزادان ساخته شده و به همین دلیل نوشیدن آن برای افراد بزرگسال معمولاً بی‌ خطر می باشد و می توانند از آن به دلیل مواد مغذی استفاده کنند. برخی از شیر خشک دارای مزایایی است که برخی بزرگسالان به دلیل مزایا آن از شیر خشک استفاده می کنند. از مزایای شیر خشک می توان به عضله ‌سازی، مواد مغذی، افزایش وزن و چاقی صورت، اشاره کرد.

علت مصرف شیر خشک برای چاقی صورت

خواص شیر خشک برای چاقی صورت

شیر خشک می تواند سبب چاقی صورت افراد شود. مصرف شیر خشک به مدت یک هفته تا یک ماه سبب چاقی صورت افراد می شود. در این قسمت خواص شیر خشک را در اختیار شما قرار داده ایم. شیر خشک دارای خواص بسیاری است که از خواص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان چربی شیر خشک: شیر خشک دارای چربی محدودی در خود می باشد که این امر ممکن است برای افراد کمی عجیب به نظر برسد. افراد از شیر خشک به ‌عنوان جایگزین شیر مادر و مکمل رشد کودکان استفاده می کنند. شیر خشک دارای چربی محدودی است که آن چربی به هیچ عنوان دارای ضرر برای نوزاد نمی باشد. چربی شیر خشک کاملا گیاهی است و برای بدن ضرری ندارد. البته ممکن است برای افرادی که به دلیل اضافه وزن بیش از حد و مشکلات جسمانی دچار ممنوعیت مصرف چربی هرچند گیاهی شده اند، مضر باشد. چربی که در شیر خشک وجود دارد سبب افزایش بافت چربی صورت افراد می شود و حجم خوبی به صورت می دهد به همین دلیل گزینه مناسبی برای چاقی صورت است.

میزان پروتئین شیر خشک: شیر خشک همچنین دارای پروتئین می باشد که پروتئین موجود در آن یکی از خواص مهم شیر خشک محسوب می شود. در تهیه برخی از محصولات شیر خشک از شیر مادر هم استفاده می شود که به همین دلیل شیر خشک دارای پروتئین بسیاری است. برخی از ورزشکاران به دلیل پروتئین موجود در شیر خشک و همچنین برای افزایش حجم عضلات خود از آن استفاده می ‌کنند. میزان پروتئینی که در شیر خشک وجود دارد، سبب تقویت بافت ماهیچه ‌ای صورت و همچنین سبب افزایش حجم گونه‌ ها و پر شدن صورت می ‌شود.

میزان مواد مغذی شیر خشک: شیر خشک همانطور که ذکر شد دارای خواص بسیاری است که از خواص آن می توان به مواد مغذی که در آن وجود دارد مانند آهن، روی، منیزیم، کلسیم و همچنین ویتامین‌های خانواده B، ویتامین‌های D، A و C اشاره کرد. چنین مواد مغذی سبب افزایش حجم طبیعی صورت می شود. شیر خشک برای رشد کودکان و تقویت سیستم ایمنی بدن آن ‌ها تولید می ‌شوند، به همین دلیل دارای چنین مواد مغذی و ویتامین هایی می باشد.

میزان کالری شیر خشک: یکی از راه های ازفایش وزن بدن، افزایش کالری مصرفی می باشد. کسانی که دارای کمبود وزن هستند و به همین دلیل دارای صورت های لاغری می باشند استفاده از شیر خشک بسیار مناسب است. مصرف شیر خشک سبب پر تر شدن صورت و همچنین گونه های افراد می شود و به افزایش وزن کمک می کند. البته باید توجه داشته باشید که شیر خشک دارای کالری بسیاری است و به همین دلیل باید قبل از استفاده از آن حتما با پزشک صحبت و مشورت کنید و در صورت تایید از آن استفاده کنید. برای مشورت با پزشک می توانید به بهترین دکتر تغذیه در تهران مراجعه نمایید.

روش‌ های استفاده از شیر خشک برای چاقی صورت

استفاده از شیر خشک دارای روش های بسیاری است که در این قسمت روش های مختلف آن را در اختیار شما قرار داده ایم. اگر به صورت خوراکی از شیر خشک برای چاقی صورت استفاده کنید علاوه بر چاقی صورت سبب افزایش وزن در کل اندام بدن شما می شود. البته اغلب کسانی که دارای صورت های لاغر هستند به دلیل کمبود وزن دچار لاغری صورت شده اند و مصرف شیر خشک کمک بسیاری به چاقی صورت آنان و همچنین افزایش وزن می کند. در این قسمت برخی از روش های استفاده از شیر خشک را در اختیار شما قرار داده ایم، این روش ها عبارتند از:

چاقی صورت با شیر خشک، آرد برنج و موز

یکی از روش‌ های چاقی صورت با شیر خشک روش شیر خشک، آرد برنج و موز می باشد. این روش برای کسانی که علاوه بر قسمت صورت، در سایر اندام‌ ها نیز دارای کمبود وزن هستند بسیار مناسب می باشد. سعی کنید به مدت یک ماه، یک روز در میان، در وعده صبحانه این از چنین ترکیبی استفاده نمایید تا نتیجه خوبی بگیرید. برای تهیه این ترکیب می توانید بر اساس مطالب زیر پیش روید:

 • سعی کنید شیر کم ‌چرب را به میزان یک لیوان و نصفی به خوبی بجوشانید.
 • شعله را بسیار کم کنید.
 • دو قاشق غذا خوری آرد برنج و دو قاشق غذا خوری شیر خشک را داخل آن بریزید.
 • ترکیب را به طور مرتب هم بزنید تا گوله گوله نشود.
 • ترکیب به غلظت ماست مانند که رسید شعله را خاموش کنید و بگذارید کمی سرد شود.
 • بعد از سرد شدن ترکیب یک موز متوسط را داخل آن تکه تکه کنید و کمی دارچین به ترکیب اضافه کنید.

ماسک شیر خشک برای چاقی صورت

یکی از روش‌ های دیگر چاقی صورت با شیر خشک به صورت ماسک می باشد که در این روش باید با استفاده از شیر خشک ماسک درست کنید. برای تهیه ماسک شیر خشک برای چاقی صورت می توانید از سه روش استفاده کنید:

ماسک شیر خشک، لیمو و عسل

برای پر تر شدن صورت با شیر خشک و لیمو و عسل می توانید طبق گفته های زیر عمل کنید:

 • سعی کنید به اندازه یک قاشق غذا خوری از شیر خشک، لیمو و عسل داخل ظرفی تمیز بریزید.
 • شیر خشک و لیمو و عسل را به‌ خوبی مخلوط کنید تا مخلوطی یکدست به دست آورید.
 • ماسکی که درست شد را به‌ صورت خود بمالید.
 • سعی کنید جوری ماسک را روی صورت بزنید تا وارد چشم و بینی شما نشود.
 • بعد از 20 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید و با حوله ‌ای تمیز خشک کنید.

ماسک شیر خشک و گلاب

برای چاق شدن صورت با شیر خشک و گلاب می توانید از روش زیر استفاده کنید:

 • 1 قاشق غذا خوری پودر شیر خشک را با میزان برابر گلاب مخلوط کنید.
 • بعد از مخلوط کردن آن را به‌ خوبی هم بزنید تا یکدست شود.
 • صورت خود را سعی کنید کاملاً بشویید و به خوبی خشک کنید.
 • ماسک را بر روی صورت خود بگذارید و اجازه دهید 15 دقیقه زمان بگذرد.
 • صورت خود را با آب ولرم شسته و با حوله ‌ای تمیز خشک کنید.
روش‌ های استفاده از شیر خشک برای چاقی صورت

مصرف شیر خشک برای چاقی صورت در وعده صبحانه

اگر قصد دارید وزن بسیاری اضافه نکنید و می خواهید کم ترین اضافه وزن را داشته باشید باید شیر خشک را در وعده صبحانه استفاده کنید. از ساعت 7 صبح تا 11 صبح می توانید شیر خشک را مصرف کنید. همچنین شما می ‌توانید دو قاشق غذاخوری شیر خشک را با یک لیوان آب جوش ترکیب کنید و یا آن را داخل فنجان قهوه خود بریزید.

بهترین نوع شیر خشک برای چاقی صورت بزرگسالان کدام است؟

پدیاشور ابوت، برند برتر در صنعت غذایی کودکان

پدیاشور ابوت، یکی از بهترین برندها در صنعت تولید مکمل غذایی کودکان می باشد. استفاده از این شیر خشک به دلایل زیر دارای خواص بسیاری می باشد:

 • این شیر خشک بسیار غنی می باشد و دارای مواد بیوتیک، پروبیوتیک، پروتئین و مواد معدنی می باشد.
 • در این شیر خشک گلوتن و قند طبیعی وجود ندارد.

نیدو، بهترین نوع شیرخشک برای چاقی صورت بزرگسالان

شیر خشک نیدو یکی از محصولاتی می باشد که مخصوص سیستم بدنی بزرگسالان ساخته و تولی شده است. این شیر خشک یکی از بهترین شیر خشک ها برای چاقی بزرگسالان و افزایش وزن می باشد. این برند شیر خشک دارای مواد معدنی، پروتئین و ویتامین بسیاری است که برای بدن افراد بسیار مفید است. شیر خشک نیدو در چاقی صورت بزرگسالان بسیار تاثیر گذار است و همچنین در تقویت سیستم ایمنی آن ها نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

آپتاکید نوتریشیا، سومین برند مطرح شیر خشک در دنیا

آپتاکید نوتریشیا، شیر خشکی مخصوص بزرگسالان می باشد. این شیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری است. مواد مغذی که در این شیر خشک وجود دارد شامل آهن و کلسیم و ویتامین های گروه D ،C ،A و B می باشد. به دلیل داشتن مواد مغذی که ذکر شد این شیر خشک می تواند در مدت زمان کوتاهی سبب چاقی صورت شود.

تروکید، کیفیت بالا و طعم عالی

شیر خشک تروکید نیز دارای مواد مغذی بسیاری می باشد. این شیر خشک دارای مواد مغذی مانند سلنیوم، آهن، منیزیم و روی می باشد و برای بدن افراد مفید است. علاوه بر مواد مغذی که در این شیر خشک وجود دارد، ویتامین های گروه D ،C ،A و B هم در این محصول وجود دارند. تروکید یکی از بهترین برندها در شیر خشک بزرگسالان می باشد که دارای خواص بسیاری می باشد.

اس ام آی پرو، شیر خشک خوشمزه و چاق کننده

شیر خشک Sma Pro، در داخل کشور تحت لیسانس پروداکتس اس-آ- سوئیس تولید شده است که دارای خواص بسیاری است. این شیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری است و همچنین به دلیل غنی بودن از مواد مغذی زیر، جزء بهترین شیر خشک ها برای چاقی صورت بزرگسالان می باشد:

 • ویتامین A، D، C، E
 • بیوتین
 • روغن گیاهی لاکتوز
 • آهن، پتاسیم، کلسیم، منیزیم

انشور کمپلیت، موثر در سلامت بدن

انشور کمپلیت از دیگر برندهای شیر خشک می باشد که همانند دیگر شیر خشک ها دارای خواص بسیاری است. این شیر خشک جزء بهترین شیر خشک ها برای چاقی صورت افراد می باشد. این شیر خشک، دارای امگا 3، ویتامین E ،C ،D و کلسیم بسیاری می باشد و بسیار مفید است. شیر خشک انشور کمپلیت یک ماده غذایی کامل برای سلامت بدن بزرگسالان نیز می باشد. شیر خشک انشور کمپلیت به چاقی صورت بزرگسالان و همچنین موارد زیر می پردازد:

 • رفع مشکلات گوارشی
 • تقویت سیستم ایمنی
 • ترمیم صدمات استخوانی

بیومیل ال اف فاسبل، شیر خشک ترمیمی و چاق کننده

شیر خشک Fassbel Biomil LF، محصولی است که در کشور بلژیک تولید شده است و دارای خواص بسیاری می باشد. این شیر خشک جزء بهترین شیر خشک ها برای چاقی بزرگسالان می باشد. این شیر خشک دارای خواص بسیاری است که از ویژگی ها و خواص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فاقد ساکارز، گلوتن و فروکتوز
 • دارای آهن، اسیدهای امگا 3 و 6
 • مؤثر در بهبود ترمیم زخم ها، پوست و مو
بهترین نوع شیر خشک برای چاقی صورت بزرگسالان کدام است؟

شیر خشک چه مضراتی دارد؟

شیر خشک دارای کلسترول اکسید ‌شده می باشد. شاید برای شما سوال پیش آید که کلسترول اکسید شده چیست؟ کلسترول اکسید ‌شده شکلی از چربی می باشد که در رگ ‌ها باقی می ماند و سبب گرفتگی رگ‌ ها و سکته می ‌شود. شیر خشک ‌هایی که از شیر پرچرب تهیه شدند دارای کلسترول اکسید شده بسیاری هستند. شیر خشک به دلیل چربی و کالری زیادی که دارد ممکن است سبب افزایش وزن و کبد چرب افراد شود.

کلام آخر

بزرگسالان مواد مغذی مورد نیاز بدن را از غذاهای مختلف دریافت می کنند ولی نوزادان توانایی خوردن غذاهای جامد را ندارند به همین دلیل از شیر خشک استفاده می کنند که بسیار مغذی می باشد. شیر خشک دارای مواد مغذی بسیاری است که برای نوزادان بسیار مفید است و به همین دلیل نوزادان از آن استفاده می کنند. شیر خشک برای نوزادان ساخته شده و به همین دلیل نوشیدن آن برای افراد بزرگسال معمولاً بی‌ خطر می باشد و می توانند از آن به دلیل مواد مغذی استفاده کنند.

از شما سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با فواید و مضرات شیر خشک آشنا کند و اطلاعاتی در این رابطه به شما عزیزان ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا