بوتاکسزیبایی

10 مورد از عوارض وحشتناک بوتاکس 【سال1403】❤️ 

ما امروز قصد داریم شما را با 10 مورد از عوارض وحشتناک بوتاکس آشنا کنیم. افراد با افزایش سن دچار چین و چروک ها و خطوطی در نواحی مختلف صورت می شوند که با مراجعه به بهترین و با تجربه ترین پزشک و بهترین و معتبرترین کلینیک ها می توانند از این روش استفاده کنند. تزریق بوتاکس دارای عوارضی است که با مراجعه به بهترین پزشک و پزشکی با مهارت می توانید از بسیاری از عوارض آن بکاهید. پس سعی کنید برای انجام این کار به بهترین متخصص مراجعه کنید. ما در این مقاله 10 مورد از عوارض وحشتناک بوتاکس را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس سبب از بین رفتن چین و چروک‌ ها در قسمت های مختلف می شود. بوتاکس نوعی سم است که از باکتری کلستریدیوم تولید می‌ شود. با تزریق بوتاکس در نواحی مختلف عضلات آن ناحیه فلج می شوند و چین و چروک های روی پوست از بین می روند. افراد به دلایل مختلفی دچار چین و چروک هایی در پوست می شوند که با مراجعه به پزشک می توانند از این روش استفاده کنند و چین و چروک های صورت را از بین ببرند. انقباض و حرکت عضلات صورت عامل اصلی ایجاد چین ‌های روی پوست هستند. تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر سبب از کار انداختن عملکرد اعصاب آن ناحیه می شود و سبب متوقف شدن حرکت عضلات می شود. در آخر برای مدتی عضلات فلج می مانند و چروک ها از بین خواهند رفت. سم بوتولینوم دارای کاربردهای مختلفی است که کاربردهای زیبایی آن توسط یک پزشک کانادایی کشف شد. برای انجام این روش باید به بهترین دکتر بوتاکس در تهران مراجعه کنید.

بوتاکس چیست؟

عوارض وحشتناک بوتاکس

تزریق بوتاکس مانند دیگر روش های زیبایی دارای عوارضی است که تمامی عوارض آن در تمامی افراد رخ نمی دهد. عوارض تزریق بوتاکس در افراد کمی ایجاد می شود. سم بوتولینوم یک ماده سمی می باشد و اگر از آن به طور صحیح استفاده نکنید می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. احتمال رخ دادن این حوادث بسیار نادر است. برای جلوگیری از عوارض بوتاکس باید به بهترین و با تجربه ترین پزشک و متخصص مراجعه کنید. در صورتی که به بهترین پزشک مراجعه کنید این روش عوارض خطرناکی برای شما ندارد. به‌ طور کلی ممکن است بعد از تزریق بوتاکس عارضه ‌های آن در برخی افراد رخ دهد، این عارضه ها عبارتند از:

سردرد و تهوع

یکی از عوارض بسیار شایع بوتاکس سردرد و تهوع می باشد. سردرد و تهوع در 2 تا 15 درصد از مراجعین ایجاد می شود. سردرد و تهوع خفیف است و برای افرادی که اولین تزریقات بوتاکس خود را انجام می ‌دهند رخ می دهد. این عوارض بعد از گذشت چند ساعت تا حداکثر سه چهار روز از بین می روند.برای درمان سردرد، می توانید از داروهای مسکن یا قرص‌های ضد میگرن معمولی استفاده کنید. استفاده از چنین قرص هایی برای شما کفایت می کند.

کبودی

یکی از عوارض شایع که جزء‌ اصلی ترین عوارض بوتاکس به شمار می رود، احتمال ظاهر شدن لکه‌ های کبودی در محل تزریق بوتاکس می باشد. این عارضه بیش تر به ‌دلیل بی تجربگی پزشک متخصص یا آسیب رساندن به عروق خونی رخ می ‌دهد. پس سعی کنید برای تزریق بوتاکس به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه کنید تا چنین عوارضی برای شما رخ ندهد و به نتایج بسیار خوبی در پایان برسید. با تزریق بوتاکس در حالت نشسته و فشار دادن محل تزریق توسط پزشک، تا حد زیادی از ایجاد این مشکل جلوگیری خواهد شد.

قرمزی

یکی دیگر از عوارض تزریق بوتاکس، قرمز شدن محل تزریق می باشد که این عارضه موقتی است و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. برای از بین بردن و کاهش این قرمزی می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید که تاثیر بسیاری در کاهش و از بین بردن قرمزی محل تزریق شده دارد.

عفونت

از دیگر عوارض تزریق بوتاکس می توان به عفونت نواحی تزریق شده اشاره کرد که این عارضه بسیار نادر است و تا کنون گزارشی مبنی بر عفونت ناشی از تزریق بوتاکس به دست نیامده است. البته ذکر کنیم که این گزارش ها از تزریق ها در محیط های درمانی و توسط پزشک منتشر نشده است اگر به آرایشگاه ها و افراد بی تجربه جهت انجام این کار مراجعه کنید ممکن است عفونت رخ دهد که خطرناک نیز می باشد. همه محلول ‌های بوتاکس حاوی مایع نرمال سالین هستند و در دمای 4 درجه‌ سانتی ‌گراد نگهداری می‌ شوند. یک ماه بعد از باز کردن محلول بوتاکس، هیچ نشانه‌ ای از رشد باکتری‌ ها مشاهده نمی شود. با این حال در محیط‌ های درمانی، پیش از تزریق پوست شما را به خوبی استریل می ‌کنند تا این عارضه که عفونت نام دارد رخ ندهد.

درد

درد یکی از عوارضی است که بسیار طبیعی می باشد و در حین تزریق و بعد از آن نیز ممکن است رخ دهد که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت. معمولا درد حین انجام کار بسیار کم می باشد و بیش تر مراجعان آن را  تحمل می ‌کنند یعنی این درد قابل تحمل می باشد. در صورتی که آستانه تحمل درد شما بسیار کم است، باید قبل از تزریق و با کتر مشورت کنید و قبل از انجام تزریق بوتاکس از داروهای بی‌ حسی موضعی استفاده کنید. برخی افراد بعد از انجام بوتاکس دچار سردرد و حالت تهوع می شوند. این عارضه ‌ها در افرادی رخ می ‌دهند که برای اولین بار از این روش استفاده می ‌کنند. برای رفع سردرد و حالت تهوع با پزشک صحبت کنید تا قرص های حالت تهوع  برای شما تجویز نمایند.

واکنش کولینرژیک

از دیگر عوارض واکنش های کولینرژیک می باشد. در مواردی ممکن است با تزریق بوتاکس واکنش‌ های کولینرژیک در بدن فرد رخ دهند. این واکنش ها معمولا به‌ صورت خشکی دهان یا خشکی چشم صورت می گیرند. برای از بین بردن چنین واکنش ‌هایی می‌ توانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید. در صورتی که به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه کنید چنین عوارضی محدود می باشند و عوارض خطرناکی برای شما ایجاد نمی شود.

انواع بوتاکس

بوتاکس ابرو

یکی از انواع تزریق بوتاکس، تزریق بوتاکس ابرو می باشد. تزریق بوتاکس ابرو دارای دو کارکرد می باشد که کارکردهای آن  از بین بردن خطوط بین دو ابرو یا ناحیه گلابلار و بالا کشیدن یا لیفت ابرو می باشد. با انجام تزریق بوتاکس ابرو عضلات بین دو ابرو به دلیل سمی که تزریق می شود فلج می شوند و با فلج شدن این عضلات، عضلات پیشانی که در حال استراحت بودند منقبض می‌ شوند و به بالا کشیده می ‌شوند. تزریق بوتاکس سبب از بین رفتن خطوط بین دو ابرو، بالا کشیده شدن یا لیفت ابرو و بیش تر باز شدن چشم ‌ها می‌ شود. در این روش ممکن است تزریق در انتهای کناری ابرو نیز انجام شود. اگر چنین حالتی پیش آید عضلات آن ناحیه فلج می شوند و سبب انقباض عضلات پیشانی می شوند. با این کار دو انتهای کناری ابرو ها بالا می روند و حالت ابرو تغییر می کند.

بوتاکس ابرو دارای عوارضی است که از عوارض آن می توان به قرمزی، تورم و بی‌حسی در ناحیه تزریق اشاره کرد. افرادی که قصد دارند این روش را انجام دهند ممکن است با عوارض احتمالی جدی ‌تری مانند افتادگی پلک یا ابرو، اشکال در خوردن و بلع غذا و سختی در تنفس نیز رو به رو شوند. برای انجام این روش باید به بهترین و با تجربه ترین متخصص و پزشک و همچنین بهترین و معتبرترین کلینیک مراجعه کنید تا پزشک تمامی نکات را برای شما بیان نماید.

بوتاکس پیشانی (برای رفع خط اخم)

بوتاکس پیشانی از دیگر انواع بوتاکس می باشد که برای از بین بردن خطوط افقی و چین و چروک های پیشانی یا خط اخم انجام می شود. افراد بسیاری با افزایش سن دچار ایجاد چین و چروک ها و خطوطی در پیشانی می شوند که با مراجعه به بهترین کلینیک ها و بهترین متخصصان می توانند از این روش استفاده کنند. برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های بین دو چشم بوتاکس بسیار تاثیرگذار است. تزریق بوتاکس سبب فلج یا ضعیف کردن عضلاتی که مسئول شکل ‌گیری این چین و چروک ها هستند می شود و این امر باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها خواهد شد.

به طور میانگین بین 10 تا 30 واحد بوتاکس برای پیشانی تزریق می شود. با مراجعه به بهترین پزشک و متخصص می توانید از این امر مطلع شوید. بوتاکس پیشانی دارای عوارضی است که در این قسمت برخی عوارض آن را در اختیار شما قرار داده ایم، بوتاکس سبب از بین رفتن چین و چروک ها می شود ولی ممکن است منجر به استراحت بیش از حد عضلات و در نتیجه نامتقارن شدن ابروها یا افتادگی پلک شود. یکی از عوارض افتادگی ابرو و پلک می باشد که منجر به از دست رفتن بالانس طبیعی صورت می ‌شود. افرادی که قصد دارند از این روش استفاده کنند نمی توانند مانند قبل حالت ‌های طبیعی چهره مانند اخم کردن، تعجب کردن، ابرو بالا انداختن و … را همانند قبل انجام دهند.

بوتاکس زیربغل برای رفع تعریق شدید

عرق کردن امری طبیعی و همچنین ضروری در بدن افراد می باشد ولی این عرق کردن ممکن است برای برخی افراد آزار دهنده باشد. بدن انسان برای تنظیم دما به عرق کردن نیاز دارد. برخی افراد بیش از حد لازم و میزان نیاز عرق می‌ کنند. عرق بیش از حد ممکن است در نواحی مختلف بدن مانند زیر بغل و … رخ دهد که افراد می توانند با مراجعه به بهترین متخصص و بهترین پزشک از روش بوتاکس استفاده کنند. اخیرا از بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق شدید استفاده شده و جواب داده است. البته از این روش برای کاهش تعریق بیش از حد در کف دست و پیشانی نیز استفاده می شود.

بوتاکس مو

بوتاکس مو از دیگر روش ها به شمار می رود که به عنوان یک درمان آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس مو سبب تقویت استحکام و ظاهر موها می شود. افرادی که دارای موهای آسیب دیده هستند می توانند با مراجعه به پزشک از این روش استفاده کنند و موهای خود را تقویت نمایند. برای انجام این کار باید به بهترین و با تجربه ترین پزشکان و بهترین کلینیک ها مراجعه کنید.

انواع بوتاکس

هزینه بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد و در کلینیک های مختلف و توسط پزشکان مختلف دارای هزینه های مختلفی است. این که تزریق بوتاکس به قصد اهداف آرایشی یعنی جوانسازی پوست تزریق می‌ شود یا با مقاصد پزشکی (درمانی) دارای تاثیر بسیاری در هزینه می باشد. بوتاکس در قسمت های مختلف بدن دارای هزینه مختلفی می باشد که مهم است در کدام ناحیه قصد دارید این روش را انجام دهید. این که چه مقدار بوتاکس نیاز است به نواحی تزریق شود نیز تاثیر بسیاری دارد. تزریق بوتاکس به این که از چند واحد یا چه میزان بوتاکس استفاده می ‌شود ارتباط دارد. یکی از مهم ترین عواملی که در هزینه تزریق بوتاکس تاثیر دارد نوع برندی است که مورد استفاده قرار می گیرد. اگر برند مورد نظر جزء بهترین ها باشد ممکن است هزینه بیش تر باشد.

کلام آخر

بوتاکس سبب از بین رفتن چین و چروک‌ ها در قسمت های مختلف می شود. بوتاکس نوعی سم است که از باکتری کلستریدیوم تولید می‌ شود. با تزریق بوتاکس در نواحی مختلف عضلات آن ناحیه فلج می شوند و چین و چروک های روی پوست از بین می روند. افراد به دلایل مختلفی دچار چین و چروک هایی در پوست می شوند که با مراجعه به پزشک می توانند از این روش استفاده کنند و چین و چروک های صورت را از بین ببرند. انقباض و حرکت عضلات صورت عامل اصلی ایجاد چین ‌های روی پوست هستند.

از شما بسیار ممنونیم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با 10 مورد از عوارض وحشتناک بوتاکس آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

5/5 - (1 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا