پزشکان

بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج【سال1402】❤️ + لیست 10تایی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج آشنا کنیم؛ والدین شاغل به دلیل عدم حضور در خانه، اغلب کودکان خود را به مراکز نگهداری از کودک می سپارند؛ در این میان، والدینی وجود دارند که ترجیحشان مراقبت از فرزند دلبندشان در منزل است؛ زیرا می خواهند برنامه های تربیتی مورد نظرشان را تحت نظارت مستقیم خود و در فضای خانه، با کمک و همراهی پرستار عملی کنند. همچنین، مراکز پرستاری کودک در منزل، به کمک والدین کم تجربه و خانواده هایی که دارای فرزند بیمار یا ناتوان حرکتی هستند، نیز می آیند. اما، هر مرکزی صلاحیت سپردن این وظیفه ی مهم و حساس را ندارد.

انتخاب بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج

کودکان سرمایه های هر زندگی می باشند. با وجود این که، هیچ محبتی جایگزین محبت پدر و مادر نمی شود، اما گاهی شرایط زندگی به گونه ای رقم می خورد که والدین کمتر امکان حضور در منزل را دارند؛ از این رو، مراکزی تأسیس شده اند، تا در این موقعیت ها به کمک والدین آمده و خدمات مراقبتی خود را به صورت شبانه روزی در اختیار آنان قرار دهند. از سوی دیگر، این مراکز در زمینه ی پرستاری از کودکان بیمار و ناتوان ذهنی حرکتی نیز فعالیت می کنند.

اگر با توجه به شرایط و سبک زندگی خود احساس می کنید به کمک پرستاری حرفه ای و با تجربه نیاز دارید، می توانید از دانش و تجربه ی این مؤسسات بهره مند شوید؛ تنها کافی است در انتخاب مرکز پرستاری کودک در منزل، فاکتورهایی را مدنظر قرار دهید، تا با انتخاب بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، با اطمینان خاطر فرزند خود را به آغوش پرستار بسپارید. در ادامه برخی از مهم ترین این ویژگی ها را با هم مرور می کنیم:

 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، با اخذ مجوزهای رسمی از مراکزی مانند قوه قضائیه، بهزیستی، وزارت بهداشت و … تأسیس می شود؛ در واقع، مراکز نگهداری فاقد مجوزهای رسمی، صلاحیت لازم را برای فعالیت ندارند.
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، پرسنل، کودکیاران و پرستاران خود را پس از گزینش های تخصصی استخدام می کند. این افراد باید در زمینه ی نگهداری از کودک و نوزاد، ارائه ی اقدامات مراقبتی و بهداشتی آموزش های لازم را دیده باشند.
 • پرستاران فعال در بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، خوش برخورد و مورد اعتماد بوده و مهارت ارتباط مؤثر با کودک و نوزاد را دارند و می توانند در غیاب مادر، مراقبت های قابل قبولی را ارائه دهند؛ مانند: تغذیه نوزاد، بازی با کودک، انجام مراقبت های پزشکی به کودکان بیمار یا ناتوان ذهنی – حرکتی و …
انتخاب بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، با ارائه ی مشاوره های دقیق، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد تا با آگاهی کامل تصمیم گیری کنید؛ سپس، به عقد قرارداد با در نظر گرفتن هزینه، ساعات و روزهای هفته ای که نیاز به پرستار دارید، اقدام می کند.
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، خدمات خود را به صورت 24 ساعته و شبانه روزی به صورت خصوصی و نیمه وقت ارائه می دهد، تا والدین با توجه به شرایط و برنامه های کاری خود بتوانند از خدمات آن ها استفاده کنند.
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، با تأکید بر رعایت حقوق کودکان و خانواده ی آن ها، دائما پرستاران خود را تحت نظارت بازرسان مرکز پرستاری کودک قرار می دهد، تا عملکرد آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد، در حضور کودک با پرستار مورد نظر، مصاحبه کنید، تا با پرسش در مورد تحصیلات، سابقه ی کاری، ایده های تربیتی و … با وی بیشتر آشنا شوید. این مرکز، دوره ی آزمایشی را برای سنجش عملکرد پرستار در نظر می گیرد تا بعد از تأیید، اقدام به عقد قرارداد کنید. در هنگام انتخاب پرستار کودک، بهتر است پرستارانی که دارای سن زیاد یا خیلی کم هستند، انتخاب نکنید. همچنین، داشتن تحصیلات مرتبط با روانشناسی، کودکیاری و … می تواند یک امتیاز محسوب شود. حتما در مورد صحت و سلامت روحی پرستار، از بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج اطمینان کسب کنید. اگر کودک مبتلا به بیماری های خاص یا معلول دارید، لازم است پرستار مورد نظر آموزش های لازم را در خصوص نگهداری از این دسته از کودکان دیده باشد و در برخورد با این کودکان، صبور، خوش رو و مهربان باشد.
انتخاب بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، امکان ثبت شکایات و رسیدگی به آن ها را فراهم آورده و در صورت قصور پرستار و اثبات آن، سریعا جبران خسارت خواهد کرد. همچنین، طبق درخواست خانواده ها امکان جابجایی پرستار را برای خانواده ها فراهم می کند تا رضایت و آرامش خاطر آن ها را جلب نماید.
 • بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، هزینه های منصفانه را برای ارائه ی خدمات با کیفیت خود در نظر می گیرد و همواره تلاش می کند با آموزش های لازم به پرستاران و مراقبین خود، اطلاعات آن ها را به روز کرده و سطح کیفی خدماتش را ارتقاء دهد.

فراموش نکنید، ارائه ی مراقبت و توجه به کودکان، حق طبیعی آن هاست؛ والدین وظیفه دارند اقدامات لازم را در خصوص برقراری امنیت و آرامش جسمی و روحی کودکان خود انجام دهند. از این رو، اگر احساس می کنید برای مراقبت بهتر و بهبود کیفیت زندگی خود و فرزندتان، به کمک پرستاری مجرب نیاز دارید، اصلا احساس شرمندگی نکنید و حتما از مراکز متخصص در این حوزه بهره مند شوید. ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. اگر در تهران سکونت دارید، می توانید به لیست بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در تهران نیز به راحتی دسترسی داشته باشید.

وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

بهترین راه برای پیدا کردن یک پرستار مطمئن و واجد شرایط، مراجعه به بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج است. بعد از انتخاب پرستار مورد نظر خود، بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج، امکان گذراندن یک دوره ی آزمایشی فعالیت پرستار را در منزل شما فراهم می کند؛ در این مدت می توانید به خوبی عملکرد وی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در ابتدای کار، بهتر است وظایف مورد انتظار، نگرانی ها و قوانین تربیتی خود را تهیه و در اختیار پرستار کودک قرار دهید تا مطابق با استانداردهای شما به امر نگهداری، آموزش و … کودک شما بپردازد. پرستاران می توانند به صورت نیمه وقت یا شبانه روزی نگهداری از دلبندتان را عهده دار شوند. برخی از مهم ترین وظایف پرستار کودک در بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج به شرح زیر می باشند:

 • مراقبت از نوزاد
 • طبخ غذای سالم و مفید
 • حفظ امنیت کودک در نبود والدین
 • خواندن کتاب و قصه گویی برای کودک
 • حفظ اسرار و اطلاعات خانوادگی کودک
 • مرتب کردن اتاق کودک و انجام امور منزل
 • بازی کردن با کودک و تقویت قدرت خلاقیت وی
وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟
 • دادن آموزش های ضروری به کودک: خواب و استفاده از توالت و …
 • برخورداری از مهارت های کمک های اولیه پزشکی و احیای تنفس
 • توانایی ارائه ی آموزش هایی مانند نقاشی، کاردستی و … به کودک
 • ارتباط و تعامل با والدین و کمک به آن ها در موقعیت های حساس مرتبط با کودک
 • بررسی رفتار کودک و گزارش اختلالات رفتاری یا مشکلات جسمی به والدین کودک
 • مدیریت رفتارهای کودک به خصوص در مورد کودکان بیش فعال، لجباز یا پرخاشگر و …
 • آموزش نگهداری از نوزاد و … به مادران کم تجربه ای که تازه فرزندشان متولد شده است
 • مهارت در نگهداری و آموزش به کودکان معلول و انجام صبورانه کلیه ی امور مربوط به آن ها
 • پرستاری از مادر شامل پرستاری از مادر بعد از زایمان، پرستاری از مادران مبتلا به افسردگی بعد از زایمان
وظایف پرستار کودک در منزل چیست؟

پرستاری از کودک از مشاغل حساسی است که نیاز به آموزش و مهارت ویژه دارد؛ بارها اتفاق افتاده است که برخی والدین بدون بررسی و تحقیق لازم، اقدام به استخدام پرستاران فاقد صلاحیت کرده و سلامت کودک و همچنین، امنیت جانی و مالی خود را با مخاطره مواجه کرده اند. از این رو، ضروری است تا پرستار کودک خود را از مراکز معتبری مانند بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج انتخاب کنید. نظارت مستقیم این مراکز بر روند فعالیت پرستاران سبب می شود، آرامش خاطر شما تأمین شود تا با خیالی آسوده و بدون نگرانی از وضعیت کودک خود، به امور روزمره خود رسیدگی کنید.

کلام آخر

زندگی در دنیای امروز سبب شده است، اکثر والدین برای تأمین معیشت خانواده، هر دو کار کنند؛ از این رو، فرصت کافی را برای حضور در خانه و نگهداری و توجه به فرزند خود ندارند. در این مواقع، بهترین کار، استفاده از تخصص و مهارت پرستاری دلسوز و حرفه ای است تا در نبود شما، امور مربوط به کودک دلبندتان را انجام داده و همدم او باشد. برای مراقبت های بعد از زایمان، مراقبت از نوزاد در تجربه ی اول مادر شدن و همچنین، پرستاری از کودک بیمار یا معلول خود نیز می توانید، از امکانات و خدمات بهترین و معتبرترین مراکز پرستاری از کودک در منزل بهره مند شوید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با بهترین مرکز پرستاری کودک در منزل در کرج آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

4.9/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا