زیبایی

عوارض تزریق چربی که کسی به شما نمی گوید؟【سال1403】❤️

ما امروز قصد داریم شما را با برخی عوارض تزریق چربی که کسی به شما نمی گوید آشنا کنیم. افراد می توانند از تزریق چربی در نواحی مختلف بدن استفاده کنند. افرادی که دارای سینه های کوچکی هستند و یا افرادی که از فرم و حجم باسن خود رضایت ندارند می توانند با مراجعه به پزشک از این روش استفاده کنند. از تزریق چربی در نواحی مختلف صورت نیز استفاده می شود. از این روش می توانید در نواحی مانند گونه، زیر چشم، خطوط لب و … استفاده کنید. برای کاهش عوارض تزریق چربی باید به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه کنید. سعی کنید با تحقیق به بهترین و مجرب ترین پزشک مراجعه کنید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یکی از عمل های زیبایی می باشد. با انجام تزریق چربی افراد می توانند با یک تیر دو نشان بزنند. در این روش پزشک می تواند چربی برخی نواحی را کاهش دهد و از این چربی ها در نواحی دیگر استفاده کند. علاوه بر کاهش چربی‏ های اضافه در ناحیه برداشت، فرم‏ دهی، افزایش حجم و سایز به دیگر نواحی مورد نظر انجام می‏ شود. تزریق چربی در 10 دهه اخیر بسیار محبوبیت پیدا کرده است. این روش جزء موثرترین روش ‌های جوانسازی و حجم‌ دهی به پوست می باشد. انتقال چربی معمولا از نواحی مانند شکم، اطراف باسن و یا پهلو برداشته می شود و افراد می توانند از آن چربی ها در نواحی دیگری مانند اطراف چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا دیگر نقاط بدن استفاده کنند.

چربی که از بدن گرفته می شود باید فرآوری شود و چربی از خون و مواد بی حس کننده با دقت جدا شود. بعد از این که دکتر چربی را جداسازی کرد میزان دقیق چربی مورد نیاز را برای تزریق در سرنگ های ظریف آماده تزریق می کند. این نکته را ذکر کنیم که سلول های چربی بسیار حساس و آسیب پذیر می باشند و به همین دلیل باید پزشک دقت خود را بسیار افزایش دهد تا در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق مشکلی ایجا نشود. برای برداشت چربی باید نخست برش ‏های کوچکی در پوست ایجاد شود و بعد از برش یک لوله نازک برای جمع کردن مقدار کمی چربی استفاده می‏ شود. بعد از بخیه زدن برش‏ ها، گن مناسبی باید پوشیده شود. برای انجام این روش باید به بهترین دکتر تزریق چربی در تهران مراجعه کنید.

تزریق چربی چیست؟

مراقبت های قبل از تزریق چربی

برای عدم وجود مشکل در هنگام تزریق چربی باید برخی نکات را قبل از مراجعه به کلینیک رعایت نمایید. برخی از این نکات شامل موارد زیر می باشند:

  • افراد باید توجه داشته باشند دو هفته قبل از اقدام به تزریق چربی به هیچ عنوان از سیگار و مشروبات الکلی استفاده نکنند.
  • قبل از مراجعه به کلینیک و انجام خدمات مورد نیاز داروهایی که ممکن است خونریزی را تشدید کنند به هیچ عنوان استفاده نکنید.
  • آزمایشاتی که پزشک برای شما در نظر گرفته است را به هیچ عنوان فراموش نکنید.
  • باید سعی کنید بعد از انجام این روش چند روز به خوبی استراحت کنید پس باید برنامه ریزی داشته باشید.
  • اگر توسط پزشک شما آنتی بیوتیک تجویز شده است باید حتما قبل از تزریق از آن استفاده کنید.
  • سعی کنید در روز تزریق تمامی آرایش صورت و چشم و ناحیه ای که قرار است تزریق انجام گیرد را به خوبی تمیز و پاک کنید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مشاهده کبودی: بعد از انجام تزریق چربی ممکن است کبودی در نواحی تزریق شده مشاهده کنید. ممکن است بعد از تزریق چربی تورم، درد مشاهده کنید. این عوارض طبیعی می باشند و کم کم تا چند هفته برطرف خواهد شد.

جلوگیری از فشار به ناحیه تزریق شده: برای جلوگیری از جا به جا شدن چربی ها باید سعی کنید فشاری به نواحی تزریق شده وارد نکنید. اگر تزریق چربی را در گونه انجام داده اید به هیچ عنوان روی صورت نخوابید.

کاهش تورم: بعد از تزریق چربی ممکن است تورم ایجاد شود که می توانید از کمپرس آب سرد استفادع کنید. هر پنج دقیقه تا ده دقیقه می توانید از کمپرس آب گرم نیز استفاده کنید.

نحوه خوابیدن: بعد از تزریق چربی تورمی ایجاد می شود که این تورم طبیعی است. برای جلوگیری از بیش تر شدن تورم باید چندین بالش زیر سر خود قرار دهید. با قرار دادن چند بالش زیر سر، خون در نواحی تزریق جمع نمی شود. به هیچ عنوان روی گونه ها و نواحی تزریق نخوابید و به صورت طاق باز بخوابید، همچنین از ماساژ صورت باید خودداری کرد.

جلوگیری از خم کردن سر: تا گذشت 4 روز اول بعد از انجام تزریق چربی، سر خود را به مدت طولانی خم نکنید.

استحمام: بعد از گذشت یک روز می توانید استحمام کنید ولی باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به نواحی تزریق شده فشاری وارد نکنید.

مشاهده درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز: در صورتی که در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز داشتید هر چه سریع تر به بهترین دکتر مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

نواحی تزریق چربی

افراد بیش تر برای تزریق چربی به نواحی مانند گونه‌، زیر چشم و چین‌ های اطراف دهان به پزشک مراجعه می کنند. تزریق چربی یکی از بهتر روش ها برای از بین بردن چروک ‌های پوستی، لاغر بودن صورت و از دست رفتن چربی در برخی نواحی صورت می باشد. افراد برای حجم دهی به سینه و باسن و جوانسازی دست ها از این روش استفاده می کنند. در این قسمت برخی از نواحی تزریق چربی را در اختیار شما قرار داده ایم، که عبارتند از:

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی در نواحی مختلف صورت انجام می شود. افراد برای از بین بردن چین و چروک ‌های صورت مانند خطوط خنده، خط اخم، خطوط افقی پیشانی یا خطوط پنجه کلاغی (در اطراف چشم) از اینر وش استفاده می کنند. برای تزریق چربی در نواحی مختلف صورت چربی ها از نواحی مانند شکم، ران یا دیگر نواحی بدن به کمک روش های مختلف استخراج می شود و بعد از آماده‌ سازی به بخش‌های مورد نظر تزریق می ‌شود. با بالا رفتن سن افراد ممکن است فرورفتگی هایی در نواحی مختلف ایجاد شود که با تزریق چربی قابل درمان است. افزایش حجم لب ‌ها، کانتور خط فک، رفع عقب رفتگی چانه و چنین مواردی با تزریق چربی درمان می شوند.

تزریق چربی به دست

برخی افراد به دلایلی مانند افزایش سن دچار چین و چروک در دست ها و برآمدگی تاندون ها و عروق در دست ها می شوند که چنین افرادی می توانند از تزریق چربی استفاده کنند و این مشکلات را رفع نمایند.

تزریق چربی به سینه

اگر از حجم سینه های خود رضایت ندارید و فکر می کنید حجم سینه ها سبب کاهش اعتماد به نفس شما شده اند می توانید به بهترین متخصص برای تزریق چربی مراجعه کنید. برای انجام تزریق چربی به سینه ها باید دارای سینه هایی باشید که شکل و بافت پوستی مطلوبی دارند. اگر سینه های شما دچار افتادگی بسایری باشد این کار برای شما مناسب نمی باشد. اگر در گذشته از روش ایمپلنت سینه استفاده کرده اید و اکنون قصد دارید شکل یا حجم سینه ها را بهبود ببخشید، می ‌توانید از تزریق چربی استفاده کنید. در برخی از مواقع بعد از ایمپلنت، مقداری ناهماهنگی در شکل ظاهری سینه ها مشاهده می ‌شود. در چنین شرایطی می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. افرادی که دارای بیماری هایی مانند سرطان سینه هستند و در اثر این بیماری دچار مشکلاتی در سینه ها شده اند برای رفع نقایص می تواند از این روش استفاده کنند. از تزریق چربی می ‌توان برای بازسازی کلی سینه ها بعد از ماستکتومی استفاد کرد.

حجم ‌دهی به باسن

برخیافراد از فرم و حجم باسن خود رضایت ندارند که چنین افرادی می توانند با مراجعه به بهترین دمتر تزریق چربی از این عمل استفاده کنند. این روش نوعی تزریق چربی به باسن می باشد که هیچ نیازی به ایمپلنت ندارد و سبب افزایش انحنا و حجم باسن می ‌شود. در مواقعی که افراد قصد حجم دهی باسن را دارند، از لیپوساکشن برای خارج کردن چربی از نواحی مجاور و از تزریق چربی برای پر کردن باسن استفاده می ‌شود.

عوارض و خطرات تزریق چربی

تزریق چربی یکی از عمل هایی است که دارای عوارض بسیار کمی است به طوری که عوارض آن خطرناک نمی باشد و افراد با رایت برخی از نکات می توانند از عوارض آن  جلوگیری کنند. تزریق چربی یکی از کم‌ عارضه‌ ترین و ایمن ‌ترین روش ‌های جوانسازی پوست است. در این قسمت برخی از عوارض تزریق چربی را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارتند از:

سفتی چربی: یکی از عوارض تزریق چربی سفتی چربی می باشد. چربی تزریق شده به صورت در برخی از افراد منجر به ایجاد ظاهری زیبا در صورت می شود ولی در برخی افراد نیز این چربی ها سفت می شود که به دلیل از بین رفتن سلول های چربی رخ می دهد. برای کاهش این عارضه به بهترین و مجرب ترین پزشک مراجعه کنید.

ایجاد ظاهری نامتقارن در صورت: از دیگر عوارض می توان به نامتقارن شدن صورت اشاره کرد. این عارضه به دلایلی مانند نوع پوست، استخوان صورت و نوع ماهیچه پوست ارتباط دارد. هر دو طرف صورت نامتقارن می باشد. تقارن در صورت بعد از تزریق چربی بستگی به مهارت و تجربه پزشک شما دارد.

آسیب دیدگی بافت پوست: آسیب دیدگی بافت پوست یکی از عوارض بسیار نادر تزریق چربی به صورت می باشد. این عارضه به دلیل عدم داشتن تجربه جراح اتفاق می افتد، سعی کنید برای انجام تزریق چربی به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه کنید.

بروز مشکلاتی در ناحیه برداشت چربی: چربی ها از شکم، ران یا باسن گرفته می شوند زیرا برداشت چربی از این نواحی دارای نتایج مطلوبی می باشد. توجه داشته باشید که برداشت چربی در برخی از افراد ممکن است همراه با ایجاد زخم یا چین و چروک باشد.

ایجاد اختلالاتی در گردش خون: آسیب دیدگی شریان ها زمانی رخ می دهد که تزریق چربی به صورت اشتباه انجام داده شود. در صورت آسیب دیدگی شریان ها اختلالاتی در گردش خون ایجاد می شود.

عوارض و خطرات

مدت ماندگاری تزریق چربی

یکی از سوال هایی که بسیاری از افراد می پرسند این است که میزان ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟ میزان ماندگاری تزریق چربی به دو عامل بستگی دارد. یکی از عواملی که دارای تاثیر بسیاری است، مهارت و تجربه پزشک می باشد. پزشک شما باید به خوبی بداند که چه مقدار چربی برای تزریق نیاز است و باید بتواند به خوبی تزریق سوزن را انجام دهد. اگر به بهترین و با تجربه ترین پزشک مراجعه نموده اید میزان ماندگاری تزریق چربی بالا می باشد.

دومین عامل مؤثر در ماندگاری، افراد می باشند. بعد از تزریق چربی باید مواردی را رعایت نمایید که پزشک در اختیار شمل قرار می دهد. اگر افراد به تمام توصیه‌ های پزشک گوش داده باشند و مراقبت ‌های لازم را به درستی انجام دهند میزان ماندگاری تأثیر چربی را افزایش خواهند داد. برای ماندگاری این روش سعی کنید با دکتر خود ارتباط داشته باشید و ارتباط خود را به هیچ عنوان قطع نکنید.

کلام آخر

تزریق چربی یکی از عمل های زیبایی می باشد. با انجام تزریق چربی افراد می توانند با یک تیر دو نشان بزنند. در این روش پزشک می تواند چربی برخی نواحی را کاهش دهد و از این چربی ها در نواحی دیگر استفاده کند. علاوه بر کاهش چربی‏ های اضافه در ناحیه برداشت، فرم‏ دهی، افزایش حجم و سایز به دیگر نواحی مورد نظر انجام می‏ شود. تزریق چربی در 10 دهه اخیر بسیار محبوبیت پیدا کرده است. این روش جزء موثرترین روش ‌های جوانسازی و حجم‌ دهی به پوست می باشد.

از شما بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با عوارض تزریق چربی آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد وارد سایت شوید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سه =

دکمه بازگشت به بالا