زیبایی

برای خوش فرمی بینی تا عید این کار را انجام دهید!【سال1403】⭐

ما امروز در مقاله برای خوش فرمی بینی تا عید این کار را انجام دهید! قصد داریم شما را با روش هایی برای خوش فرمی بینی تا عید آشنا کنیم. افرادی که دارای مشکلاتی مانند بزرگ بودن بینی، قوز دار بودن آن و … می باشند می توانند با استفاده از روش هایی در منزل بینی خود را کوچک و خوش فرم کنند. برخی افراد از جراحی می ترسند و به دلیل عوارض آن به سوی جراحی نمی روند. چنین افراد می توانند این روش ها را انجام دهند و تاثیر آن ها را در چهره خود مشاهده کنند. در این مقاله برخی روش های خوش فرمی و کوچک کردن بینی در خانه را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

روش ‌های خوش فرمی بینی در خانه

برای کوچک کردن بینی می توان از روش های بسیار مختلفی استفاده کرد. روش های مختلف کوچک کردن بینی در خانه را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید در خانه از این روش ها استفاده کنید. برخی از این روش ها عبارتند از:

کوچک شدن بینی با چسب

یکی از روش های خوش فرم کردن بینی در خانه با استفاده از چسب می باشد. چسب لیفت یکی از چسب هایی است که رنگی نامرئی دارد و می توان از آن برای کوچک کردن بینی استفاده کرد. یکی از مزایای این چسب ها نامرئی بودن آن ها است زیرا می توان روی آن ها آرایش کرد. از چنین چسب هایی هم برای بانوان و هم برای آقایان استفاده می شود. برای استفاده از چسب بینی برای کوچک شدن بینی، باید نخست صورت خود را با شوینده به خوبی بشویید. به این ترتیب پوست صورت شما عاری از چربی‌ها خواهد بود و برای استفاده از این چسب، آماده می ‌شود. سعی کنید 7 سانتی متر از چسب را بردارید و زمانی که روی بینی می چسبانید بینی خود را به سمت بالا فشار دهید.

کوچک کردن بینی و یوگای صورت

تمرینات یوگا علاوه بر بدن بر دیگر اعضای بدن نیز تاثیر دارد. به همین دلیل برای کوچک کردن بینی می توانید نخست از تمرینات تنفسی استفاده کنید. سعی کنید در وضعیتی آرام و راحت بنشینید. یکی از سوراخ‌ های بینی‌ خود را با دست بگیرید و سعی کنید از سوراخ دیگر هوا را به داخل هدایت کنید. سپس همین کار را برای سوراخ دیگر بینی انجام دهید. این کار را 10 بار تکرار کنید. می توانید اثر آن را به خوبی مشاهده نمایید.

تکان ‌دادن صحیح و منظم بینی از دیگر روش ها برای کوچک ‌کردن بینی می باشد که این حرکت نیز جزء حرکات یوگا می باشد. برای این کار باید سعی کنید در محیطی آرام بنشینید و این حرکات را انجام دهید. بهتر است قبل از انجام حرکات، تمرین ‌های تنفسی را انجام دهید. یکی از روش های راحت و آسان برای کوچک کردن بینی این روش می باشد.

کوچک کردن بینی با کمک ورزش

از دیگر روش ها که روی کوچک شدن بینی شما تاثیر دارد می توان به ورزش کردن اشاره کرد. ورزش ‌کردن روی بدن افراد اثرات بسیاری دارد. می توانید با انجام حرکات مناسب برای صورت بینی خود را خوش فرم کنید و به بینی کوچکی دست یابید. برای کوچک کردن بینی با کمک ورزش، کناره های بینی خود را با انگشت اشاره فشار دهید. بعد از آن با شدت نفس بکشید و سپس عمل بازدم را انجام دهید. این تمرین را در روز ۱۰ بار تکرار کنید و بعد می توانید اثر آن را به خوبی روی بینی مشاهده نمایید.

از تمرینات دیگر نیز می توانید برای کوچک کردن بینی استفاده کنید. برای داشتن یک بینی صاف و زیبا می ‌توانید ابتدا لبخند بزنید. سپس با کمک انگشتان خود، بینی را به سمت بالا فشار دهید. به مدت 20 تا 30 ثانیه می توانید برای این تمرین زمان بگذارید و باید روزانه انجام شود. برای کوچک کردن بینی می ‌توانید از تمرینی که برای نوک بینی طراحی شده است، استفاده کنید. برای این کار، هر چند بار که روزانه می ‌توانید انگشت خود را روی نوک بینی بگذارید و به‌ آرامی فشار دهید.

کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

ماساژ دادن بینی از دیگر راه ها برای کوچک کردن بینی می باشد. ماساژ نواحی مختلف صورت هم روی صورت افراد تاثیر بسیاری دارد و هم می ‌تواند به بهبود و درمان سردردهای افراد کمک کند. برای ماساژ بینی از قسمت بالایی آن شروع کنید و به سمت نوک آن بیایید. بعد از آن نوبت کناره‌ های بینی می باشد. حرکات باید به ‌صورت دایره ‌ای انجام شود. این روش، یکی از روش های بسیار آسان می باشد.

کوچک شدن بینی با عسل

استفاده از عسل کمک بسیاری به کوچک شدن بینی می کند. عسل یک ماده‌ طبیعی می باشد و می ‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای کوچک شدن بینی باشد. عسل دارای مضرات مواد شیمیایی نیست و افراد می توانند بدون هیچ نگرانی با خیالی راحت از آن استفاده کنند. استفاده از عسل معمولا روی بینی‌ های گوشتی بهتر جواب می ‌دهد.

افراد می توانند عسل را با دیگر مواد مانند سرکه‌ سیب مخلوط کنند. ترکیب عسل و سرکه سیب سبب از بین بردن چربی های زیر پوست می شود و به کوچک شدن بینی کمک می کند. مخلوط عسل و سرکه‌ سیب باید به مدت 30 دقیقه روی بینی بماند. سعی کنید این کار را به‌ مدت 15 تا 30 روز، هر روز انجام دهید.

کوچک شدن بینی با زنجبیل

زنجبیل یکی از موادی است که تاثیر بسیاری در کوچک کردن بینی دارد. از زنجبیل در طب سنتی نیز بسیار استفاده می کنند. برای استفاده از این مواد باید ابتدا زنجبیل را با آب مخلوط کنید و زمانی که به حالت خمیری درآمد، آن را روی بینی خود بگذارید. به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا تاثیر خود را بگذارد. سپس آن را از روی بینی پاک کنید و صورت خود را بشویید. اگر دچار سوزش شدید، نسبت به آن حساسیت دارید و می توانید از دیگر روش ها استفاده کنید.

کوچک کردن بینی با آبلیمو

برای کوچک کردن بینی خود در منزل می توانید از آبلیمو نیز استفاده کنید. استفاده از آبلیمو از دیگر روش ها به شمار می رود. آبلیمو دارای خاصیت چربی ‌سوزی بالایی می باشد و به همین دلیل می تواند کمک بسیاری به کوچک کردن بینی بکند. برای خوش فرم شدن بینی خود آبلیمو را با زنجبیل مخلوط کنید تا اثر آن بسیار بیش تر شود. سوختن چربی‌ های زیر پوست علاوه بر کوچک کردن بینی می تواند بینی شما را کشیده تر نیز نشان دهد.

کوچک کردن بینی با استفاده از یخ

استفاده از یخ نیز برای کوچک کردن بینی خوب می باشد. یخ دارای خاصیت منقبض ‌کننده ‌ای می باشد و به همین دلیل باعث می ‌شود حجم بینی شما کاهش یابد. برای استفاده از یخ می توانید از یک بسته یخ استفاده کنید و آن را به‌ مدت 10 دقیقه روی بینی خود قرار دهید. سعی کنید این کار را در روز چند بار انجام دهید.

کوچک کردن بینی با استفاده از بخور

از دیگر روش های کوچک کردن بینی استفاده از بخور می باشد. بخور علاوه بر کوچک کردن بینی شما برای طراوت و شادابی پوست نیز بسیار خوب و مفید می باشد. بخار آب از طریق بخور وارد منافذ پوستی صورت و بینی افراد می شود. در نتیجه‌ متابولیسم پوست بیش‌ تر می‌ شود، چربی‌ ها بسیار آسان تر می ‌سوزند و خارج می ‌شوند. می توانید از این روش به مدت 5 تا 20 دقیقه استفاده کنید. در حین بخور سعی کنید بینی خود را ماساژ دهید. بعد از آن نیز سعی کنید از یخ استفاده کنید. یک یا دوبار در هفته می توانید از این روش برای کوچک کردن بینی خود استفاده کنید.

کوچک کردن بینی با استفاده از ماسک مخصوص

به‌ دلیل وجود غضروف در بینی، تغییر در ناحیه بینی نسبت به دیگر نقاط صورت دیرتر اتفاق می ‌افتد. به همین دلیل با روش های ذکر شده ممکن است نتوانید به کوچک کردن بینی خود بپردازید. در این شرایط برای خوش فرم شدن بینی و کوچک ‌کردن آن  می توانید از ماسک ‌های مخصوص استفاده کنید. در صورتی که با این روش ها به فرم بینی دلخواه خود نرسیدید می توانید به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید و با جراحی به فرم بینی دلخواه برسید.

روش ‌های خوش فرمی بینی در خانه

حرکات تمرینی برای کوچک کردن بینی

علاوه بر استفاده از مواد می توانید با استفاده از برخی حرکات تمرینی به کوچک کردن بینی خود بپردازید. در این قسمت برخی حرکات را در اختیار شما قرار داده ایم تا بتوانید بینی خود را در خانه کوچک کنید. برخی از این تمرینات عبارتند از:

کوچک کردن بینی با تنفس

افراد می توانند با تنفس بینی خود را کوچک کنند. افزایش سن می ‌تواند سبب افتادگی پوست بینی و تغییر ظاهر آن شود. برای جلوگیری از این کار باید در هر سنی ورزش ‌های مخصوص بینی را انجام دهید. برای انجام این روش، با کمک انگشت اشاره خود پره‌ های بینی را فشار دهید و به صورت همزمان نفس بکشید. قدرت نفس کشیدن شما در این حالت باید بیش تر از حالت معمول باشد. برای این که این کار دارای تاثیر بیش تری باشد باید فشار بیش تری روی ناحیه پایینی بینی خود ایجاد کنید. هر چه میزان فشار را بیش تر می ‌کنید، باید قدرت و ریتم تنفس خود را کندتر از قبل کنید.

کوچک کردن بینی با لبخند

شما با لبخند نیز می توانید به کوچک کردن بینی خود بپردازید. افرادی که دارای افتادگی خفیف بینی هستند می توانند با لبخند زدن به صاف کردن نوک بینی بپردازند. برای انجام این تمرین ورزشی ساده، باید سعی کنید لبخند بزنید، سپس به صورت همزمان انگشت خود را روی نوک بینی قرار داده و آن قسمت را به سمت بالا فشار دهید. اگر دوست دارید نتیجه خوبی از این روش بگیرید به صورت روزانه این کار را انجام دهید و سعی کنید در هر بار تا 30 مرتبه انجام دهید.

کوچک کردن بینی با یوگا

همانطور که ذکر شد با انجام یوگا می توانید بینی خود را کوچک کنید. حرکات تنفسی یوگا تا حدودی روی فرم بینی افراد تأثیر دارد. برای این کار باید از دم و بازدم در کنار فشار انگشت کمک بگیرید. سعی کنید در هر مرحله یکی از سوراخ‌ های بینی خود را به کمک انگشت کیپ کنید. سپس تنفس طبیعی خود را از سوراخ دیگر انجام دهید. و برای دیگر سوراخ بینی نیز این کار را انجام دهید.

کار روی نوک بینی

با انجام حرکاتی روی نوک بینی می توانید بینی خود را کوچک کنید. یکی دیگر از ورزش‌ ها که دارای اثر در خوش فرم کردن بینی می باشد این است که با کمک انگشتان خود، نوک بینی را بگیرید. برای انجام این روش باید نوک بینی را به کمک انگشت ‌های اشاره و شست به سمت بالا فشار دهید. در مرحله بعد باید با قرار دادن انگشتان در دو طرف بینی، نوک آن را به سمت پایین بگیرید.

حرکات تمرینی برای کوچک کردن بینی

روش‌ های خوش فرم کردن بینی با عمل‌ های غیر جراحی

غیر از روش هایی که در خانه انجام می دهید روش های دیگری وجود دارند که بدون جراحی انجام می شود. افرادی که دوست ندارند جراحی کنند می توانند از این روش نیز استفاده کنند. برخی از این روش ها عبارتند از:

پلاسماجت

یکی از روش های بدون جراحی برای کوچک کردن بینی پلاسماجت می باشد که نام یک روش جوانسازی می باشد. این روش با استفاده از دستگاه پلاسماجت انجام می شود. این دستگاه یکی از تجهیزات مدرن پزشکی می باشد که با استفاده از آن می توان چند عملیات زیباسازی را انجام داد. با استفاده از دستگاه پلاسماجت می توان به از بین بردن جای جوش و آکنه، برطرف کردن افتادگی پلک ‌ها، برطرف کردن جای بریدگی زخم ‌ها، از بین بردن چین و چروک و بهبود برخی دیگر از آسیب ‌های پوستی پرداخت. از مهم ترین عملکرد های این وسیله، زیباتر کردن فرم و شکل بینی می باشد. این کار به بیهوشی نیازی ندارد و بدون درد انجام می شود. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه کنید.

تزریق فیلر

از دیگر راه ها که بدون جراحی برای کوچک کردن بینی استفاده می شود می توان به تزریق فیلر اشاره کرد. با انجام تزریق فیلر می توانید بینی خود را کوچک کنید و فرم دهید. فیلر باید توسط فرد متخصص تزریق شود. اگر این کار را نزد مجرب ترین پزشک انجام دهید در شکل دهی حرفه ای بینی شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. با استفاده از فیلر می ‌توان قوز بینی را برطرف کرد، بینی را صاف تر نشان داد و نوک آن را بالاتر برد. فیلرها بین 6 تا یک سال ماندگاری دارند.

رسپینگ

رسپینگ یا سوهان کشیدن از دیگر روش ها برای کوچک کردن بینی به شمار می رود. این روش برای افرادی که می خواهند حالت استخوانی بالای بینی را فرم دهند بسیار مناسب می باشد. پزشک در این روش روی قسمت استخوانی و قوز بینی برش پوستی ایجاد می ‌کند و با یک سوهان مخصوص آن قسمت را سوهان می‌ کشد. برای جلوگیری از عفونت بخش سوهان کشیده شده با یک سرم پاکسازی می ‌شود.

کلام آخر

یکی از روش های خوش فرم کردن بینی در خانه با استفاده از چسب می باشد. چسب لیفت یکی از چسب هایی است که رنگی نامرئی دارد و می توان از آن برای کوچک کردن بینی استفاده کرد. یکی از مزایای این چسب ها نامرئی بودن آن ها است زیرا می توان روی آن ها آرایش کرد. از چنین چسب هایی هم برای بانوان و هم برای آقایان استفاده می شود. برای استفاده از چسب بینی برای کوچک شدن بینی، باید نخست صورت خود را با شوینده به خوبی بشویید. به این ترتیب پوست صورت شما عاری از چربی‌ها خواهد بود و برای استفاده از این چسب، آماده می ‌شود. سعی کنید 7 سانتی متر از چسب را بردارید و زمانی که روی بینی می چسبانید بینی خود را به سم بالا فشار دهید.

از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم که ما را تا پایان مقاله برای خوش فرمی بینی تا عید این کار را انجام دهید! همراهی کردید. سایت جراحتو همواره سعی داشته شما را با روش هایی برای خوش فرمی بینی تا عید آشنا کند. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه نمایید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نفیسه باباخانی

سلام، من نفیسه هستم. 3 ساله که به کار محتوا نویسی مطالب پزشکی در سایت جراحتو مشغول هستم، امیدوارم بهره ی کافی را برده باشید، پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان در کامنت ها می باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا